Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Починаючи з 15 травня, Єгипет запроваджує нові правила для в'їзду на його територію індивідуальних туристів, яким тепер необхідно буде попередньо оформлювати візу в іноземному дипломатичному представництві АРЄ (Арабська Республіка Єгипетповна назва цієї державиРед.). На організованих туристів, тобто клієнтів туроператорів, цей порядок не розповсюджуватиметьсявони, як і раніше, отримуватимуть дозвіл на в'їзд до країни за фактом перетину кордону.

Для чого це? Яка в цьому логіка? Невже Єгипту не потрібні додаткові туристи? Адже в туристичній галузі діє закон, який ще нікому не вдавалося обійти: лібералізація умов в'їзду призводить до збільшення туристичного потоку. І навпаки: збільшення кількості бюрократичних «рогаток», зокрема, ускладнення умов перетину кордону та/або отри­мання візи однозначно призводить до падіння кількості туристів, що в'їжджають до країни.
Однак, якщо вникнути у наведену інформацію глибше, бюрократичну логіку, результатом якої є ускладнення в'їзду до держави, можна легко зрозуміти. Таке ускладнення розповсюджується лише на індивідуальних туристівтобто на іноземців, яких украй складно контролювати. Організованих же туристів, для яких на єгипетському узбережжі Черво­ного моря побудовано справжній рай (або геттохто як сприймає), та які постійно перебувають під контролем місцевих гідів (а за сумісництвомінформаторів місцевого КГБ), це жодним чином не торкнеться. Бо таким туристам зазвичай показують лише те, щохочуть показати, і вони жодним чином не бачать реального життя країни та її народу.
Це, звичайно, мало схоже на демократію, проте ніхто не намагається стверджувати, що Єгипетце демократична країна. Питання в іншому: чи вплине таке рішення на турис­тичну привабливість Єгипту для українських (та й узагалііноземних) туристів?
Серед туристичної громадськості щодо цього побутує широке розмаїття думок. Дехто з представників туристичних компаній вважає, що таке рішення єгипетської влади на турпотік взагалі не вплине, оскільки (принаймні із України) самостійних туристів до Єгипту їдуть одиниці. На користь цієї думки свідчить факт, що між Україною та Єгиптом немає прямих авіарейсівотже, ані індивідуальний туризм, ані двосторонні бізнес-контакти, ані родинні та/ або дружні зв'язки (на відміну від, скажімо, сусіднього Ізраїлю) не відіграють значної ролі у формуванні турпотоків. Інші учасники ринку туристичних послуг вважають інакше: за деякими оцінками, індивідуальнихтуристів у Єгипті нараховується 10-15% від загального потоку, відтак їхнє рішення щодо подальших відвідувань Єгипту напряму залежатиме від складності процедури оформлення візи в єгипетському консульстві. Будь-які більш-менш адекватні висновки щодо нового механізму допуску індивідуальних туристів до цієї країни можна буде зробити щонайменше за рікпісля закінчення високого туристичного сезону, який в Єгипті триває взимкуз листопада по березень. Проте певні припущення можна зробити вже сьогодні: адже на півночі Африканського континенту є країна, яка здійснює допуск туристів на таких самих умовах: індивідуалівза попередньо оформленими в закордонних дипломатичних установах візами, організованих туристів, тобто клієнтів туроператоріввільно, за пред'явленням ваучера (а на
практиціза назвою туроператора та готелю, в якому зарезервоване розміщення туриста). Так само, як і до Єгипту, до Тунісу із України літають лише чартери, а прямих регулярних рейсів немає та у найближчій перспективі й не очікується. Протягом багатьох років до редакції не доходило відомостей про те, що когось не пустили до Тунісу саме через візові формальності. Сподіваємось, не буде такого і з Єгиптом, оскільки в економ-сегменті зимового пляжного відпочинку цій країні альтернативи просто не існує.
 
 
Людмила ШАБАЦЬКА, менеджер з продажу компанії Discover Ukraine:
У більшості випадків Єгипетце масовий туристичний напрямок, відтак основні потоки туристів під нові вимоги візового режиму не підпадають. Проте індивідуальний туристичний потік до цієї держави ненульовий: це бізнесмени, наречені, що летять до своїх майбутніх чоловіків на канікули, або ж поціновувачі непляжного відпочинку. В цій категорії інтереси туристів можуть бути різноплановими: піраміди, історія давніх цивілізацій, тусовки у нічних клубах тощо. На мою думку, всього таких індивідуальних туристів може нараховуватися 10, а то й 15% від загального турпотоку.
Утім, у запровадженні нового порядку в'їзду до країни таких категорій туристів я не бачу нічого трагічного.
Адже самостійні мандрівники зазвичай вже знайомі з усією «єгипетською кухнею», володіють необхідними контактами, та чітко усвідомлюють, куди й для чого вони їдуть. Отже, для них немає проблем заздалегідь спланувати свою подо­рож та отримати візу в консульстві.
Таким чином, якщо єгипетські посольства не розводитимуть бюрократію та не створюватимуть штучних ускладнень, якщо вимоги до туристів залишатимуться мінімальними, то нововведення на показниках турпотоків ніяк не позначаться.
 
 
Андрій ДЕМУРА, директор туроператораApollo Tour:
Звичайно, будь-яка зміна візового режиму в той чи інший спосіб впливає на туристичні потоки. Проте у випадку Єгипту варто взяти до уваги таке: по-перше, ця інформація не стосується організованих туристів, а лише індивіду­альних, яких із України до Єгипту відправляється дуже й дуже мало. Наприклад, по нашій компанії індивідуальних туристів до Єгипту не було вже кілька років. По-друге. Це рішення не є остаточним та може бути скасоване у будь-який момент. Що, до речі, вже відбувалося: 2011 року. Під час так званої «арабської весни» єгипетський уряд запроваджував подібні обмеження, проте їх було скасовано за кілька днів через протести представників туристичної галузі.
Отже, на мою думку, українцям, які збираються відвідати Єгипет з метою відпочинку та туризму, турбуватися немає про що: прямих регулярних авіаперельотів із України до Єгипту немає, найдоступніший спосіб потрапити до цієї краї­нискористатися чартером від одного з туроператорів, а пасажирів чартерів єгипетські прикордонники сприймають як організованих туристів.
 
 
ДОВІДКА
Із запровадженням нових правил перетину єгипетського кордону для грома­дян України існує 3 способи потрапити до цієї держави. А саме:
Отримати візу за фактом прильотунайзрозуміліший та звиклий для більшості туристів спосіб. Віза видається організованим туристам (зазвичай клієнтам туроператорів, що прибувають чартерними рейсами на курорти Червоного моря), коштує $25 та дає право перебувати на всій території країни протягом обумовленого у візі терміну;
Оформити візу в закордонній дипломатичній установі та в'їхати до Єгипту як індивідуальний туристцей порядок набуває чинності з 15 травня, тож на момент здачі чергового номера УТ до друку детальні вимоги до оформлення таких віз ще невідомі;
В'їхати до Єгипту за так званим «синайським штампом». Останній ставиться у паспорт іноземного туриста безкоштовно, проте дає право перебувати лише у межах прибережної смуги Синайського півострова (від Таби на кордоні з Ізраїлем на півночі до Шарм ель Шейху на півдні).

назад >>>