Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

В минулому номері редакція УТ опублікувала інтерв'ю із лідером українського рок-гурту «Гайдамаки» Олександром Ярмолою на тему інформаційної складової в закордонних гастрольних турах, які здійснюють українські митці. Оскільки тематика є соціально значущою та важливою, Редакційна Рада журналу «Український туризм» вирішила продовжити публікувати думки українських митців із означеного питання. Отже, сьогодні ми надаємо слово лідерові рок-гурту «Тінь Сонця» Сергієві ВАСИЛЮКУ, який погодився відповісти на ті ж самі питання, що журналіст свого часу поставив Олександру Ярмолі.

- Багато хто з Ваших колег вважає, що українські артисти, які виїжджають на зарубіжні гастролі, сьогодні є справжніми народними дипломатами, які несуть мешканцям інших держав не тільки українську культуру, але й правду про події в Україні. Чи погоджуєтеся Ви із цим?
- Це украй важлива місія, адже Україні дуже потрібно себе позитивно рекламувати. Причому постійно. Люди схильні забувати багато речей, впевнений, що сьогодні в Європі вже забули про перемогу Руслани на Євробаченні, вже починається плутанина щодо національності Андрія Шевченка і таке інше. В нинішній час, коли йде війна, особливо треба плідно піарити Україну в цивілізованому світі. Правду доносити треба, аби ж ця правда була нашою! Тому українські музики, які до того ж були активістами Майдану – це найкращий варіант презентації нашої країни сьогодні.

- Розкажіть, будь-ласка, про те, як і де поза межами України відбулися Ваші концерти, як Вас приймали за кордоном, та як взагалі налаштовані мешканці сусідніх (і не тільки) держав щодо подій в Україні.
- Буквально пару тижнів тому повернувся з Парижу, де виступив у Культурному Центрі при Посольстві України у Франції. На концерті були не лише українці, а й французи, а також мешканці інших країн світу – Африки та Південної Америки. Це чудово, що я мав можливість продемонструвати їм свою музику, музику України. Чудово, що ми потоваришували – це найкращий спосіб, щоб тебе надовго позитивно запам'ятали, а відтак опосередковано і Україну. Аналогічно в інших країнах – Польщі, Німеччині, свого часу навіть у Росії, ну й особливо в братній Білорусі – там ми не просто рекламуємо Україну, там ми запалюємо зневірені серця і даємо приклад!

- Чи доводилося Вам за кордоном спілкуватися з, так би мо¬вити, «ватниками»? Наскільки, з Вашої точки зору, мистецтво, у тому числі Ваше, здатне змінити світогляд цих людей?
- Щодо «вати», то її практично не зустрічали. Можливо, так вже нам пофартило, не знаю. Але однозначно – музика та громадська позиція разом дають багато. Взагалі, мені було б нецікаво займатись лише музикою і бачити в улюбленому музиканті лише музичне. Завжди важливо, якою є людина поза музикою. Тому ми намагаємось бути ближче до нашого слухача за кордоном – традиційно готуємо одну пісню на мові тієї країни, в якій виступаємо. Так ми показуємо, що поважаємо слухача і виступаємо за національні мови в музиці. Я вважаю, що це теж важлива позиція.

- Куди збираєтесь на гастролі? Чи планується на цих гастролях щось незвичайне, таке, чого не було на попередніх?
- Зважаючи на нинішню ситуацію в країні, вважаю важливішим грати вдома, особливо в складних регіонах. Невипадково наш весняний тур ми розпочинаємо з Маріуполя, потім вирушаємо на Херсон, Миколаїв, Одесу... Водночас, продовжуючи місію «дипломатів» будемо прориватись і в інші країни. Вже заплановані виступи у Грузії та Ізраїлі, дуже хотілося б виступити у доволі дружніх нам Литві та Хорватії. Дуже радий був би виступити на одній сцені з Марко Перковічем, ветераном війни Хорватії за свою незалежність, – співаком, музика якого мені у Європі здається найближчою до «Тінь Сонця».
 

назад >>>