Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Крістіаан БАССОН, Надзвичайний і Повноважний Посол Південно-Африканської Республіки в Україні

Південно-Африканська Республіка є, поза всяким сумнівом, одним з найцікавіших та найпривабливіших туристичних напрямків в усьому світі. Щорічно нашу державу відвідує близько 10 мільйонів іноземних туристів, при чому щорічний показник зростання туристичного потоку є одним з найбільших у світі - +7.5%, у той час як у глобальному масштабі він значно скромніший - +4.5%. Така популярність нашої держави обумовлена значною кількістю найрізноманітніших туристичних принад, її мультикультурністю, досконалим сервісом та невисокими цінами на послуги туристичної й транспортної інфраструктури.
Українських туристів до Південно-Африканської Республіки приїжджає близько 200 осіб на місяць, тобто близько 2.5 тисяч на рік. Це, звичайно, небагато. Мені б хотілося, щоб ваших громадян було б значно більше, проте я чудово розумію, що Україна зараз переживає не найкращі часи. Проте особливість будь-яких не найкращих часів полягає в тому, що вони рано чи пізно закінчуються. Не сумніваюся, що складнощі та проблеми, які сьогодні відчуває Україна, за якийсь час закінчаться, ваші громадяни знову почнуть масово виїжджати за кордон у мандри та для відпочинку, тож сподіваюся, що не останнє місце серед маршрутів для українських мандрівників займатиме й Південна Африка.

Природа та бекпекерінг
Спілкуючись із громадянами України, які приїжджають до Південно-Африканської Республіки з туристичною метою, а також із тими, хто відвідує наше посольство, я зробив для себе висновок, що для українців першою та найголовнішою туристичною принадою нашої країни є дика природа: південноафриканський фельд, Національний парк ім. Крюгера, Національний заповідник «Каньйон річки Блайд», можливість взяти участь у фотосафарі та спостерігати за дикими тваринами, що вільно живуть у звичному для них середовищі. Насправді це не зовсім так - у ПАР вистачає й інших туристичних принад, проте природа насправді приваблює до нашої держави сотні тисяч іноземних туристів.
У плані екологічного туризму хотів би відзначити ще такий його різновид, як бекпекерінг, для якого наша держава пристосована просто ідеально. Адже ПАР - це дуже велика країна, її площа складає близько 1,2 млн.кв.км, тобто удвічі перевищує площу такої європейської держави, як Україна. Тобто у нас вистачає гір, долин, річок для рафтингу, пляжів для морського відпочинку, в тому числі й «дикого» (берегова лінія Індійського та Атлантичного океанів простягається у нас майже на 3000 км), тож місця для самостійного розміщення та відпочинку завжди вистачить.

Вино та техніка
Однією з візитних карток нашої держави є виноробна промисловість: виноробство в Південній Африці практикується вже понад три сотні років, тож наші вина вважаються одними з найкращих та найзатребуваніших у світі. Зрозуміло, що за таких умов південноафриканські туристичні оператори у співпраці з виноробами розробили цілу мережу туристичних «винних» маршрутів.
Однак, крім винної промисловості, ПАР практикує ще й інші види промислового туризму. Адже наша держава є своєрідним лідером із шахтногірничої справи. Отже, ціла низка тематичних промислових та промислово-історичних турів чекає на тих туристів, які цікавляться історією гірничої справи, видобування корисних копалин, та сучасною гірничою індустрією. Наприклад, у місті Кімберлі відтворено у первинному вигляді шахтне селище, що було збудоване позаминулого століття навколо розробок алмазоносної породи, яка отримала відповідну назву - кімберліт. Важко повірити, що цю величезну, сьогодні напівзатоплену ґрунтовими водами діру, викопали людські руки. Подібні атракції є й поблизу Йоганнесбурга, там, де розроблялися золоті копальні. До речі, деякі діючи підприємства з видобутку коштовного каміння чи золота приймають туристичні групи, отже, відвідавши їх, можна познайомитися із минулим і сучасним станом гірничодобувної промисловості.

Культура й політика
Ми, мешканці ПАР, називаємо свою державу «країною веселки» - в основному через надзвичайне культурне розмаїття, багатющу культурну спадщину народів, що населяють нашу країну. Представники цих народів влаштовують для туристів фольклорні шоу, проводять майстер-класи з опанування традиційних промислів та ремесел, і це приваблює значну кількість іноземних туристів. Адже мало хто відмовиться побачити бойовий танок зулусів, або й спробувати впоратися з традиційною зброєю африканських воїнів - ассегаєм, долучитися до виконання дивовижних орнаментів народу ндебеле, що, як підказують мої українські друзі, у невпізнанний спосіб нагадують гуцульські візерунки. Отже, можливості етнографічного туризму в ПАР також є практично безмежні.
Але я хотів би наголосити ще на одному аспекті туристичної індустрії нашої держави. Усім відомо, що тривалий час у ПАР практикувався апартеїд - форма расової дискримінації темношкірих мешканців. Сьогодні у країні діє Музей апартеїду, який дає можливість відвідувачам зрозуміти, що ж це було таке, й проти чого протягом багатьох років боролися Нельсон Мандела та його соратники з Африканського національного конгресу.
До речі, про Нельсона Манделу: на вшанування пам'яті цього, безперечно, одного з найвідоміших та найавторитетніших політиків світу, влаштовано кілька туристичних маршрутів. Наприклад, можна відвідати його рідне село, побувати в меморіальному комплексі - тюрмі на острові Робен біля Кейптауна, де Нельсон Мандела провів 18 із 27 років свого ув'язнення. А в Соуето, робітничому передмісті Йоганнесбурга, туристичною принадою є своєрідна «нобелівська вулиця», на якій розташовані будинки одразу двох лауреатів Нобелівської премії миру: самого Нельсона Мандели та архієпископа Десмонда Туту.

Медицина й шопінг
Розвивається у ПАР і медичний туризм: у нашій державі діють сучасні, обладнані за останнім словом техніки клініки, які із задоволенням надають медичні послуги іноземцям. При цьому ціни на такі послуги є дуже конкурентними та в багатьох випадках значно нижчими, ніж на традиційних напрямках медичного туризму.
Цікаво, що після медичних маніпуляцій багато пацієнтів залишаються в Південній Африці на певний термін - щоб, наприклад. відпочити на пляжах Індійського океану (якщо, звичайно, їм це дозволяє здоров'я), відвідати численні туристичні принади або ж здійснити шопінг, який за своєю якістю та цінами не поступається найкращим напрямкам шопінг-туризму у світі.

Транспорт як туристична принада
Як я вже казав, Південно-Африканська Республіка -це країна з великою територією, проте чудово пристосована до подорожей. У нашій державі є можливість подорожувати у повітрі, по рейках та автошляхами. У тому числі винаймаючи автомобіль, що є досить-таки недорогою послугою. Та й вартість квитків на інші види транспорту теж необтяжлива, проте якість таких перевезень є стабільно високою. Наприклад, великою популярністю користуються подорожі ретро-потягами на паровій тязі, які курсують маршрутами різної протяжності та тривалості: від кількох годин до кількох днів. Особливістю таких маршрутів є те, що їхні траси зазвичай прокладаються у наймальовничіших місцях країни.
Із таких потягів хотів би відзначити Blue Train - потяг, що курсує між Йоганнесбургом та Кейптауном. По суті, це шикарний 5-зірковий готель на колесах, в якому зазвичай мандрують вершки суспільства, тому цю послугу аж ніяк не можна назвати дешевою. Але враження від такої мандрівки незабутні!

Як дістатися до ПАР?
Між нашими державами пролягає величезна відстань - понад 10 тисяч кілометрів. Проте за допомогою сучасних літаків її можна подолати за якихось півдоби. Наприклад, через Стамбул, при чому не тільки з Києва, але й з інших міст України, звідки літають Turkish Airlines. Стикування у Стамбулі зазвичай триває близько 2-х годин, тож, вилетівши з Києва о 10 вечора, потрапити до Йоганнесбурга можна вже о 10 ранку. Для тих із туристів, які віддадуть перевагу Південноафриканським авіалініям, а відтак побажають познайомитися з південноафриканською гостинністю та оцінити автентичний сервіс ще в дорозі, найзручнішим буде стикування у Франкфурті та Мюнхені, куди літають South African Airways.
Для в'їзду до ПАР громадянам України необхідно оформити візу. Ми розуміємо незручності, до яких призводить візовий режим, тож намагаємось оформлювати візи без зайвої бюрократії та у найкоротші терміни. А для тих мандрівників, хто має намір, базуючись у ПАР, відвідати інші країни Південної Африки, ми видаємо багаторазові візи.
Зараз у ПАР переглядається концепція візового режиму в бік суттєвого його послаблення, а можливо, й скасування для деяких держав світу, у тому числі й для України. Однак це рішення, яким би воно не було, суто політичне, й від нас - співробітників посольства – ніяк не залежить.

***
За останніми науковими даними, саме ПівденноАфриканська Республіка є колискою людства - бо саме тут знайдено найдавніші поховання істот, що їх з повним правом можна назвати протолюдьми. Не сумніваюся, що цей фактор - на додаток до численних туристичних атракцій моєї країни - зацікавить й українців та спонукає їх відвідати ПАР. До речі, протягом останніх 2-х кризових років зменшення туристичного потоку із України до ПАР не відбулося - сподіваюся, що не в останню чергу й завдяки нашій діяльності. Бо Посольство ПАР тісно співпрацює з українськими туристичними компаніями, при чому не тільки київськими, але й одеськими, львівськими, дніпропетровськими. У співпраці з південноафриканськими виноробами ми влаштовуємо виставки-дегустації наших вин, беремо участь у туристичних виставках, спілкуємося з представниками ЗМІ та туристичними блогерами. У результаті до ПАР приїжджає все більше гостей із України, у тому числі й бізнесменів. Тож сподіваюсь, що нашим відносинам у галузі туризму судилося світле майбутнє.
 

назад >>>