Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Думка, що із закінченням літа завершується й високий туристичний сезон (у розумінні морського пляжного відпочинку), є загальнопоширеною та обумовленою кліматичними особливостями Європейського субконтиненту. Однак насправді в сучасному світі вистачає місць та курортів, де морський відпочинок можливий і холодної (у Європі) пори року. Наприклад, у Південній Африці чи Австралії розпал літа, а відтак і найспекотніша пора року, приходиться на січень.
Інша річ, що більшість таких місць є для громадян України важкодоступними - в основному через значну віддаленість від Батьківщини та, відповідно, високу вартість авіаперельоту. Однак існують кілька виключень із цього правила - так звані зимові пляжні напрямки, що знаходяться у радіусі безпосадкових польотів середньомагістральних літаків.
Одним з таких напрямків є Об'єднані Арабські Емірати - країна, досить-таки популярна серед українських туристів. Не в останню чергу тому, що якраз восени та узимку тут спостерігаються прийнятні погод-ні умови: температура повітря близько 25 градусів за Цельсієм, а води у Перській затоці - близько 22 °С. Саме тому в Еміратах «високий сезон» триває із жовтня по квітень.
Інша річ, що більшість із наших співгромадян, які відправляються на відпочинок до ОАЕ, обирають емірат Дубай. А якщо бути зовсім точним, однойменне місто - столицю цього емірату. Утім, останнім часом популярності серед наших співвітчизників набув і сусідній з
Дубаєм емірат - Шарджа (не в останню чергу через те, що до його столиці прямі рейси здійснює еміратська бюджетна авіакомпанія Air Arabia). Однак зауважимо, що ані Дубай, ані Шарджа не є оптимальним варіантом для розміщення українських туристів - кожний зі своєї причини. На наш погляд, в нинішніх умовах з ряду причин оптимальним є столичний емірат Абу-Дабі. Які ж це причини?
По-перше, Абу-Дабі є найбільшим за територією (84% площі усієї держави) князівством. З іншого боку, туризм в Абу-Дабі став розвиватися значно пізніше, ніж у сусідньому Дубаю. Відповідно, й туристів туди приїжджає в середньому учетверо менше. Хоча, як слідує з мал. 1, кількість іноземних гостей збільшується тут значними темпами. Відтак в Абу-Дабі, який намагається залучати до себе іноземні турпотоки, рівень туристичного сервісу в середньому є вищим, ніж в інших еміратах, а ціни - нижчими. Це ілюструє малюнок 2, з якого витікає, що вартість проживання в 4- та 5-зіркових готелях Абу-Дабі є найнижчою серед усіх туристичних еміратів ОАЕ.
Що ж до другої причини, то вона витікає з географічного розташування столиці Еміратів: місто Абу-Дабі розташувалось на сотнях островів та острівців навколо берегової лінії Перської затоки, частину яких ще не освоєно. Отже, на відміну від міста Дубай, в Абу-Дабі 95% готелів розташовані на березі або самої Перської затоки, або у протоці між островами. Тут немає жодної потреби намивати штучні острови, отже, будівництво готелів обходиться значно дешевше, ніж у тому ж таки Дубаї. Через це нові готелі з'являються в Абу-Дабі досить швидко, й не виключено, що інформація про кількість доступних для бронювання об'єктів розміщення застаріє вже до виходу цього номера УТ з друку.
Із порівняльного аналізу видно, що готельні номери в економ-сегменті дешевші в Дубаї. Проте зауважимо, що більшість об'єктів розміщення економ-сегменту в цьому еміраті відносяться до категорії «міських готелів», тобто відстань від них до морського узбережжя, як правило, складає кілька кілометрів. В Абу-Дабі ж, як ми вже казали, практично кожний готель розташовано на береговій лінії.
Нарешті, третя причина для відпочинку саме в Абу-Дабі полягає в тому, що тут, на відміну від майже всіх інших еміратів, не діє заборона на спиртне, а також на недозволені ісламом продукти. Так, у багатьох ресторанах обладнані так звані pork station, тобто спеціальні стенди для продуктів зі свинини та інших заборонених ісламом страв. У ресторанах, а також в окремих барах, подають спиртні напої (щоправда, в супермаркетах спиртне не продається, й пити його можна лише там, де придбав - у ресторані чи в барі). Звичайно, існують готелі, (наприклад, мережа Rotana), що позиціонують себе як халяльні, тобто їхні послуги дозволені мусульманам. У ресторанах таких готелів, звичайно, немає ані свинини, ані алкогольних напоїв.
Четверта причина на користь Абу-Дабі - це наявність в еміраті значної кількості туристичних принад. Наприклад, щороку в столиці ОАЕ проводиться етап гонки «Формула 1», саме тут діє парк розваг Ferrari World, а невдовзі відкриються філії нью-йоркського Музею сучасного мистецтва Соломона Гуґґенгайма та паризького Лувра. Часто трапляється так, що туристи, які зупиняються в Дубаї, Шарджі чи інших еміратах, відвідують ці атракції, проте не знають, що таким чином потрапляють в Абу-Дабі.
Варто зазначити й можливості для шопінгу в столичному еміраті: так, торговельний центр Marina Mall якщо чимось і поступається славнозвісному Dubai Mall, то дуже незначно.
Утім, плюсів без мінусів не буває, й в Абу-Дабі як туристичного напрямку також є негативні риси. Перша з них та найголовніша - це відсутність прямих авіарейсів до столичного емірату: кілька років тому МАУ відкрили рейс до Абу-Дабі, але літали усього кілька місяців. Що ж до Etihad - національної авіакомпанії Абу-Дабі - то вона не збиралася приходити в Україну й у кращі часи. Тим більше, не варто чекати на неї зараз. Однак слід зазначити, що до Абу-Дабі українські туристи можуть дістатися або через Дубай (відстань між Дубайським міжнародним аеропортом та центром міста Абу-Дабі складає 135 км), або через Шарджу (авіакомпанія Air Arabia надає своїм пасажирам послугу автобусного сполучення з аеропорту Шарджі по декількох напрямках, у тому числі й до Абу-Дабі та історичного міста Аль Айн в однойменній оазі на території столичного емірату). Крім того, до Абу-Дабі можна долетіти рейсами йорданської авіакомпанії Royal Jordanian з пересадкою в Аммані - останнім часом цей перевізник пропонує громадянам України дуже привабливі тарифи на цьому напрямку.
Отже, як витікає з наведеного вище, Абу-Дабі є вельми перспективним туристичним напрямком для українських туроператорів, здатним розширити їхню клієнтську базу та вивести на український ринок новий, альтернативний наявним, продукт із зимового пляжного відпочинку.


ДО РЕЧІ
Один з найзручніших способів потрапити до столиці ОАЕ, а також до історичного міста Аль-Айн в однойменній оазі у столичному еміраті Абу-Дабі надає авіакомпанія Air Arabia - один з найшанованіших у світі бюджетних авіаперевізників (починаючи з 2011 року, ця компанія уп'яте поспіль виборює нагороду Skytrax World Airline Awards 2015 у номинації «Краща бюджетна авіакомпанія на Близькому Сході та в Північній Африці), що базується в Шаржі та здійснює перельоти по більш ніж 100 напрямкам, включаючи Індію, регіон Індійського океану та Близький Схід. На відміну від інших авіа¬компаній, які з аеропортів України прилітають у Дубай, звідки мандрівники мусять самостійно діставатися до Абу-Дабі, Air Arabia організувала мережу регулярних автобусних трансферів до різних пунктів призначення в ОАЕ, у тому числі в міста Абу-Дабі та Аль-Айн. Вартість трансферу до Абу-Дабі складає усього лише 40 AED (240 грн) в один кінець, а квиток на автобус можна замовити одночасно з авіаквитком. Таким чином, пасажир Air Arabia отримує комплекс послуг в одному місці, позбавляючись у такий спосіб зайвих клопотів, витрат часу та грошей.

назад >>>