Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Витрати на придбання страхового полісу є неспівмірними із вартістю медичних та супутніх послуг за кордоном
За три літні місяці 2015 року ERV застрахувала 164 тис. туристів, які подорожували за кордон. Було врегульовано 2331 страховий випадок у 32 країнах на загальну суму близько 11,6 млн. грн.
Найбільшу страхову виплату цього літа було здійснено за страховим випадком на Кіпрі. При заняттях дайвінгом у туриста виникла декомпресійна хвороба, яка вимагає специфічного та дорогого лікування в спеціальному апараті - барокамері. Лікування було організовано та оплачено ERV. Цей випадок став наочним прикладом того, як правильно підходити до вибору страхового покриття, якщо турист планує проводити час активно або займатися екстремальним хобі, та наскільки вибір розширеної страховки в такому випадку виправданий для туристів. Плануючи заняття дайвінгом, турист самостійно придбав страховку, яка покриває ризики «активного відпочинку», а також розширену програму медичного страхування (B). У рамках такого страхового захисту, крім вартості невідкладного лікування, ми оплатили йому зворотний квиток в Україну, оскільки свій рейс він пропустив у зв'язку з лікуванням, а також вартість проживання в готелі з моменту виписки з лікарні до відльоту додому. Загальна вартість витрат, сплачених ERV по даному випадку, склала 30 тис. євро.
Ще один складний випадок стався в Туреччині. Туристка 1965 р.н. знепритомніла на пляжі. На машині швидкої допомоги її було терміново доставлено до лікарні, куди й госпіталізовано. Дослідження показали набряк головного мозку, туристка впала в кому. 12 днів застрахована перебувала в стані коми в палаті інтенсивної терапії з підключенням до апарату штучної вентиляції легенів, але, на жаль, незважаючи на зусилля лікарів, померла, не приходячи до тями. На той момент сума медичних витрат вже перевищила страхову суму в 15 000 $. Асистуюча компанія ERV провела костконтроль витрат, були проведені переговори з госпіталем, в результаті яких сума виставлених рахунків була знижена з 19 тис. $ до 11 тис. $. Таким чином страхової суми вистачило не тільки на покриття лікування, але й на репатріацію тіла в Україну. Загальна вартість цього випадку склала повну страхову суму 15 000 $.
У серпні ERV організувала медичну евакуацію клієнта з Таїланду. Туристу 1965 р.н. стало погано під час екскурсії, симптоми вказували на інсульт. Він був доставлений в найближчий госпіталь для надання першої допомоги. Далі ERV організувала транспортування застрахованого машиною швидкої допомоги в госпіталь в Бангкоку. Після двох тижнів стаціонарного лікування в палаті інтенсивної терапії ми отримали дозвіл лікарів на транспортування туриста в Україну, за умови супроводу бригадою реанімаційних лікарів, з киснем на борту, і подальшої госпіталізації в реанімацію. ERV організувала й оплатила медичну евакуацію туриста прямим рейсом Бангкок - Київ у супроводі медиків. Страхова сума в 30 000 $ на момент прибуття в Україну була вичерпана, подальше транспортування машиною швидкої допомоги з Києва до Одеси, де проживає турист, довелося оплачувати його родичам. Ми завжди наполегливо рекомендуємо при поїздках в Азію, США, ОАЕ, екзотичні країни, оформлювати страховий поліс із покриттям не менше 50000 $/євро, щоб не зіткнутися з ситуацією, коли страхової суми не вистачає для покриття всіх витрат.
Тільки по цим трьом випадкам ERV оплатила 1 677 450 грн. Вартість же самих страхових полісів туристів становила 630 грн., 83 грн. і 108 грн. відповідно. В жодному разі не варто економити на страхуванні! Ціна навіть найдорожчого полісу несумірна з тією матеріальною та організаційною підтримкою, яка може знадобитися туристу і його близьким у складній ситуації, і яку надасть їм страхова компанія.

назад >>>