Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Острови Карибського басейну манять мандрівників вже багато десятиліть. Інтерес до цього регіону вміло підігрівається світовими літературою та кінематографом (варто згадати хоча б романи італійського письменника Рафаеля Сабатіні про капітана Блада або ж диснеївську кінотрилогію про піратського ватажка Джека Горобця). Історія цього регіону насправді багата на різноманітні події, утім, не менш цікавою є його сучасність: екзотичні звичаї тубільців, буяння тропічної природи, автентичні напої та кухня, нарешті, лагідний тропічно-субекваторіальний клімат роблять Карибський регіон чи не найжаданішим місцем для відпочинку в світі.
Сьогодні Карибський регіон є цілком доступним для будь-кого, хто прагне відчути на власному досвіді тамтешню романтику. Зрозуміло, що для мешканців Європи такий відпочинок є далеко не найдешевшим (уже хоча б через необхідність трансатлантичних перельотів), проте відпочити на Карибах у теорії може кожний, хто має певну кількість грошей. Але для практичної організації відпочинку в тому регіоні слід врахувати цілу низку різноманітних нюансів - від кліматичних (на Карибах час від часу виникають тайфуни, під час яких якість відпочинку буде більш ніж сумнівною) до візових: адже в басейні Карибського моря міститься близько трьох десятків держав і територій, які, відповідно, висувають для громадян України абсолютно різні вимоги.
Як найкраще відпочивати на Карибах? Найтривіальніший спосіб - обрати острівну державу, зарезервувати там житло, придбати квитки, оформити візу (якщо необхідно) та прибути в обумовлений час. Проте навряд чи такий спосіб задовольнить вибагливого туриста: адже островів у Карибському морі багато, туристичних пропозицій - також, під час перебування на одному з островів у туриста з імовірністю, близькою до 100%, виникне бажання відвідати інші острови, які, скоріш за все, є територією інших держав. Отже, при організації відпочинку в тому регіоні варто спланувати відвідання хоча б кількох сусідніх островів чи держав -за допомогою місцевих авіаліній, або ж океанського чи яхтового круїзу.
Зрозуміло, що за наявності у клієнта достатньої кількості коштів варіантів для мандрів та відпочинку в Карибському регіоні можна підібрати безліч - включаючи участь у круїзах, проживання в місцевих готелях, участь у тематичних фестивалях і т.ін. Адже туризм є основою економіки абсолютної більшості острівних держав регіону, тож тамтешні підприємці винаходять, здавалося б, неможливі способи зацікавити своїх гостей та, відповідно, отримати доступ до їхніх гаманців. Зауважимо, однак, що, залежно від режиму відпочинку/мандрівки, до туристів застосовується різний набір формальностей. Наприклад, якщо громадянин України вирішить відвідати Британські Віргінські острови у складі екскурсійної групи, яка прибула на круїзному теплоході з одного з портів США, йому вистачить візи цієї держави. Проте якщо він вирішить залишитися на тиждень-другий засмагати на тамтешніх пляжах та ловити рибу, йому вже доведеться оформляти британську острівну візу в консульстві Великої Британії.
Інший приклад - голландські Антільські острови (Аруба, Кюрасао та Бонайре), для відпочинку на яких необхідно попередньо оформити острівну візу в посольстві Нідерландів. Утім, власники дійсної шенгенської мультивізи в'їжджають на ці острови без додаткових формальностей. Так само не вимагається наявності острівної голландської візи у пасажирів круїзних лайнерів, які заходять у порти цих островів на термін, менший 48 годин. Отже, як бачимо, візові формальності, що їх висувають держави та території Карибського басейну до громадян України, досить-таки складні й заплутані, тому для безпроблемного в'їзду на їхні території варто вдатися до послуг профільного туроператора, такого, наприклад, як «Туристичний клуб».
Більшість круїзних лайнерів, які курсують туристичними маршрутами Карибського регіону, виходять із портів США. Однак практично всі круїзні лінії дозволяють посадку на свої лайнери не тільки в кінцевих, але й у проміжних пунктах маршруту. Зрозуміло, що в кожній конкретній мандрівці можливість підсадки пасажира на лайнер необхідно з'ясувати у круїзного агента чи оператора, проте в більшості випадків такий спосіб стане у пригоді тим з туристів, хто не може або не бажає оформлювати візу США.
Дістатися до острівних держав Карибського регіону можна або через територію США (цей шлях є виправданим у випадку, коли маршрут океанського чи морського круїзу починається з портів цієї держави, й пасажир сідає на теплохід саме в початковій або проміжній точці маршруту саме на території Сполучених Штатів), або ж через європейські авіахаби на кшталт Парижа, Амстердама чи Франкфурта на Майні. Останній варіант перельоту в багатьох випадках є найзручнішим, оскільки саме у Франкфурті базується авіакомпанія Condor, лайнери якої здійснюють прямі безпосадкові рейси практично в кожний аеропорт регіону.
Варто також зауважити, що, крім власне острівних держав та територій, що знаходяться в басейні Карибського моря, до означеного регіону входять й материкові держави. Наприклад, південна частина Мексики, центральноамериканські держави (Панама, Коста Ріка та інші), а також держави й території на північному узбережжі Південноамериканського континента (Гайана, Сурінам, Французька Гвіана, Венесуела, Болівія та інші). Щодо цих держав і територій справедливо те саме, що й до островів: умови відпочинку та мандрівок є дуже різними, так само як і в'їзні формальності. Тому планування відпочинку в регіоні є досить-таки складною задачею туристичної логістики, оптимальне рішення якої по силах лише профільним туроператорам.


Лариса СЛОБОДЯН, генеральний директор туристичної компанії «Експрес-Вояж»:
Привабливість Карибського регіону для міжнародного туристичного руху є результатом поєднання кількох складових: кліматичних (протягом року в середньому 300 днів є сонячними, температура повітря не опускається нижче 20 °С, а середня температура води в січні +24 градуси), адміністративних (для пасажирів круїзних теплоходів більшість острівних держав є безвізовими), митних (по суті, Карибський регіон є гігантською зоною вільної торгівлі, відтак раєм для шопінгу) та багатьох інших.
Наша компанія є ексклюзивним представником в Україні круїзного холдингу Royal Caribbean Cruises Ltd, до складу якого входять 3 провідних круїзних бренди Royal Caribbean International, Celebrity Cruises, Azamara Cruises. Через це наша компанія пропонує своїм клієнтам відвідати не тільки «розкручені» туристичні центри, але й маленькі, часто ненаселені куточки суші, потрапити на більшість з яких в інший спосіб просто неможливо.
Подорож з нашою компанією може тривати від 3-4 днів до 2-3 тижнів. Більшість круїзних лайнерів Royal Caribbean виходять з портів США, відтак для участі в круїзі необхідно оформити лише американську візу.
Мінімальна вартість круїзної програми складає $300, проте до цієї суми треба додати вартість авіаперельо-ту, візи (якщо вона потрібна) та страхового полісу. Наприклад, програма з виходом з Майамі через Беліз. Косумель, Гранд-Кайман та Роайан обійдеться туристові саме в $300. Трохи дорожчою - $500 - виявиться програма з виходом із Сан-Хуана, при цьому вона передбачає відвідання Сент-Люсії, Кастриса, Антигуа, Барбадоса, Філіпсбурга, Сент-Джонса, ріки Сен-Круа та Сент-Мартену.

Тетяна ГАХ, керівник Карибського відділу туроператора «Туристичний клуб»:
Карибський регіон неймовірно цікавий, різноманітний і практично нескінченний з точки зору подорожей! По-перше, в регіоні понад 50 островів плюс континентальна частина Мексики, країни Латинської Америки - Коста Ріка, Панама та інші, що мають вихід до Карибського моря. По-друге - історія і все, що випливає із цього факту: історичні пам'ятки, музеї, стародавні міста, сформовані віками культура й побут, легенди та цікаві розповіді... Вся ця спадщина є базою для екскурсійного туризму.
Третє - пляжі. Зазвичай білосніжний пісок, іноді жовтий чи чорний. Карибські пляжі можна знайти в будь-якому топі кращих пляжів світу. Четверте - лагідне Карибське море чи Атлантичний океан багаті підводним світом, тож це цікаво для драйверів та прихильників водних видів спорту.
П'яте - природа. Зазвичай острови дуже зелені, деякі гористі. Можна побачити вулкани, водоспади, підземні озера, ліси і екзотичні джунглі, екологічні парки. Шосте - кухня. Карибський регіон є батьківщиною всесвітньо-відомих страв та коктейлів. Наприклад, какао, яке Колумб привіз саме звідси, кукурудза також походить із Карибського басейну. А що вже казати про безліч коктейлів - мохіто, піна колада, куба лібре (чи як її ще називають «ром кола»), май тай, дайкірі - улюблений напій Хемінгуея.
Все це тільки частина того, що можна побачити й спробувати в цьому регіоні. Це частина світу, куди мандрівники завжди повертаються.
Для українських туристів найпопулярнішими напрямками є Домініканська республіка, Мексика, Куба, Ямайка. Ці країни безвізові, окрім Куби, але кубинську візу отримати дуже просто, та й пакет документів мінімальний: паспорт, фото, анкета. Зручні перельоти, гарантовані блоки місць на рейсах, розвинена готельна база для туристів з різним бюджетом обумовлюють масовість цих напрямків.
Альтернатива цим напрямкам як для тих хто вже був у названих країнах, або ж вимагає більш індивідуального сервісу, чи навіть слідує віянням моди - це острів-бренд Сент Бартоломе. Ми пропонуємо й інші острови, які є заморськими територіями Франції, Голландії та Великобританії. За цими напрямками не завжди є зручні стиковки рейсів, ціни на тамтешні послуги є дорожчими, плюс необхідно отримати візу. Ці острови, як кажуть, для гурманів. Однак для того, щоб здешевити тури для клієнтів, ми пропонуємо наші гарантовані місця на перельотах та використовуємо всі можливі акції готелів. Також для заощадження краще користуватися знижками за раннє бронювання та акціями авіакомпаній, або ж обирати для подорожі низький сезон. Для Карибів він настає улітку через наявність багатьох конкурентних напрямків. Отже, крім того, що вартість готелів цієї пори менша, так ще й на туристів чекає безліч спеціальних пропозицій і акцій. Та слід зазначити, що літо - це високий сезон для авіакомпаній, тож максимальна економія може бути в період, коли почався низький сезон у готелі, проте ще триває низький сезон для авіакомпаній. Зазвичай це травень-червень.

Наталія ІЛЛЯШОВА, комерційний директор представництва AVIAREPS AG в Україні:
Німецька авіакомпанія Condor, яку ми маємо честь представляти в Україні, дає нашим співгромадянам
чудову можливість відвідати Карибський регіон з одним стикуванням - у Франкфурті, Мюнхені чи Відні. Саме звідти відправляються рейси практично до всіх аеропортів як на островах, так і на материковій частині Карибського регіону. Німецький підхід до сервісу (зокрема, пунктуальність), зручності хабових аеропортів та підвезення до них (літаками як Lufthansa, так і МАУ), надзвичайно високий рівень безпеки польотів роблять туристичну логістику за допомогою авіакомпанії Condor надзвичайно привабливою для українських туристичних операторів.
Ще одна перевага німецької авіакомпанії полягає в тому, що завдяки значній кількості пунктів прибуття на Карибах турист може без особливих проблем та обмежень планувати подорож регіоном, не обтяжуючи себе вимогою повернення в точку прибуття: авіакомпанія дозволяє комбінувати пункти прильоту та вильоту. Це є цінною можливістю у випадку, коли турист прагне частину свого відпочинку провести на теплоході однієї з круїзних ліній, які зазвичай рідко повертаються у той самий порт. Також ця можливість буде корисною для туристів, які не бажають або не можуть оформити візу США: адже Condor не прибуває до північноамериканських аеропортів, здійснюючи прямі трансатлантичні перельоти з Німеччина та Австрії безпосередньо до держав Карибського регіону.

назад >>>