Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Україна долучилась до проекту Європейського Агентства з безпеки польотів


Представники Державної авіаційної служби України прийняли участь у двосторонній сесії, установчій нараді та першому засіданні координаційної ради проекту EASA «Підтримка країн Східного партнерства та Центральної Азії в галузі цивільної авіації», що відбулись 12-13 липня у Кишиневі (Республіка Молдова). До заходів також долучились Прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп, Міністр транспорту та дорожньої інфраструктури Молдови Юріє Киринчук, представники Європейської комісії, ІКАО та Європейської Конференції цивільної авіації.
Під час двосторонніх зустрічей українська делегація презентувала свої очікування від проекту та надала інформацію для попередньої оцінки потенційного обсягу технічної допомоги, необхідної для нашої країни.
За результатами обговорень, проведених у Кишиневі, Державіаслужба планує отримати від EASA проект Первинного звіту (Inception Report) про систему та основні проблемні моменти регулятора, а також проект Плану дій (Action Plan), в якому будуть відображені заходи із надання технічної допомоги.  
Проект реалізується Європейським Агентством з безпеки польотів (EASA) з метою підтримки сталого розвитку цивільної авіації та адміністрування системи цивільної авіації в країнах-бенефіціарах, узгодження правил і робочих практик у відповідності до міжнародних стандартів в галузі безпеки польотів і авіаційної безпеки.
Технічна діяльність в рамках проекту буде сконцентрована на наступних сферах: авіаційне законодавство Європейського Союзу, передбачене Додатком 1 парафованої Угоди про Спільний Авіаційний Простір, адміністрування, система управління безпекою польотів, контроль на авіаційну безпеку вантажів та пошти, підвищення компетенції керівників та державних інспекторів.
Перші заходи практичної реалізації проекту заплановані на жовтень поточного року.
Крім України до проекту приєднались Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова та країни Центральної Азії: Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Узбекистан. Робота в рамках ініціативи триватиме 4 роки.