Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Коріна МАРТІН, президент Федерації асоціацій з просування туризму в Румунії

ДО РЕЧІ
Пані Коріна Мартін є значним авторитетом та відомим громадським діячем у туристичній галузі Румунії. З 2009 по 2013 роки працювала на посаді президента Асоціації туристичних агенцій Румунії, з 2007 донині очолює Асоціацію сприяння розвитку туризму Море -дельта Дунаю. 2009 року пані Коріну було обрано президентом ФАПТ, яка протягом останніх років налагодила стале партнерство з аналогічними структурами Молдови, Італії, Туреччини, Греції, Кіпра та Болгарії. Наприкінці 2015 року з ініціативою налагодження співпраці до ФАПТ стали звертатися представники російського туристичного сектора з метою можливої диверсифікації турпотоків на курорти Румунії замість заборонених російською владою Туреччини та Єгипту.

Ознайомившись з інтерв'ю сенатора Румунії пана Віорела БАДЯ журналу «Український туризм», я звернулася до цього видання з проханням викласти свою точку зору на стан та проблематику туристичних взаємин між Румунією та Україною. Не сумніваюсь, що такі взаємини мають великий потенціал - врешті-решт, наші держави розташовані поруч, для того, щоб відвідувати один одного, нам не потрібні тривалі авіаперельоти, а в деяких місцях румунсько-український кордон можна перетнути навіть пішки.
Як професіонал туристичної галузі з 25-літнім стажем, я стверджую, що Румунії є що запропонувати українським туристам. Гори, море, дельта Дунаю, сільський та екологічний туризм в агрорегіонах, озера й заповідники, автентичні трансильванські міста, монастирі, історичні й традиційні туристичні маршрути, яскраві свята... Не маю сумніву, що й Україна може багато що запропонувати румунським туристам. Однак туристична громадськість нашої держави не має інформації про туристичні можливості України! В Румунії повністю відсутня пропаганда туристичних атракцій вашої держави, члени ФАПТ не мають інформації, куди можуть в Україні поїхати румуни, що для них може бути цікавим, які умови обслуговування в українських туристичних містах та регіонах... Іншими словами, з боку України практично повністю відсутня інформація, яка необхідна туроператорам для створення повноцінного туристичного продукту. В результаті протягом останніх 10 років своєї кар'єри у якості власника туристичної компанії, я знаю лише кілька румунських туроператорів, які пропонують своїм клієнтам пакетні тури до Одеси. Це, власне кажучи, й усе...
З іншого боку, румунська влада, у тому числі й туристична, а також громадські організації в туризмі також не займаються промоцією туристичних принад Румунії в Україні. Для залучення туристів із України практично нічого не робиться, ми у ФАПТ навіть не вододіємо інформацією, скільки українських туристів прибуло до Румунії минулого року! Тому ми в Румунії не знаємо, чи цікавляться українці нашою державою як туристичним напрямком, що у Румунії могло б їх зацікавити, а також які фінансові можливості мають українські туристи з огляду на ситуацію в вашій державі. На превеликий жаль, наші державні органи, такі, як Національна Асоціація Туризму Румунії, вочевидь, не розглядає Україну як потенційного донора туристичних потоків до Румунії, тому в Україні не проводяться рекламні кампанії, не виділяються промо-бюджети...
У результаті туристичні потоки між нашими державами украй малі. Бо немає взаємної промоції, а де немає промоції, там немає й туристичних потоків. Прикро, що обидві наші сторони практично нічого не роблять, щоб цю ситуацію змінити. Я переконана, що ситуація, коли між двома сусідніми державами туристичний потік практично відсутній, не є нормальною. Адже є підстави вважати, що вже цього року громадяни України отримають можливість без оформлення віз відвідувати держави Європейського Союзу, а відтак і Румунію. Врешті-решт, в Румунії наявна значна українська діаспора, а в Україні -румунська, що може значно полегшити налагодження зв'язків між туристичними компаніями, громадськими організаціями, та й державними органами наших країн. Тому маю намір ініціювати румунсько-український діалог з метою установлення взаємних зв'язків між професіоналами туристичної галузі з метою плідної обопільної співпраці та установлення сталих туристичних потоків між Румунією та Україною.

Думітру КЕРЕДЖІ, радник з питань торгівлі та економіки Генерального консульства Румунії в Одесі:
Останнім часом ми відзначаємо різке збільшення зацікавленості з української сторони можливостями співпраці з Румунією. Це проявляється не тільки у збільшенні запитів щодо оформлення румунських віз для громадян України, але й зацікавленості українських, зокрема, одеських, підприємців можливостями взаємної торгівлі та інвестицій. На мій погляд, цьому сприяє набуття чинності Угоди про асоціації між Україною та Європейським Союзом, а також очікування на поліпшення комунікацій у Південному регіоні України. Так, є підстави вважати, що в цьому році почнеться довгоочікуваний ремонт дороги Одеса - Рені, а також буде досягнуто прогресу в реалізації проекту поромної переправи між населеними пунктами Орловка на українській стороні та Ісакчя - в Румунії. Немає сумніву, що це суттєво поліпшить сполучення між нашими державами, а відтак призведе до збільшення бізнес-контактів, у тому числі й у туристичній галузі.
З іншого боку, перспектива набуття чинності безвізового режиму між Україною та ЄС визначатиме суттєве спрощення формальностей при перетині кордонів, у тому числі з Румунією. Відтак до нашої держави, зокрема до дельти Дунаю, зможуть приїжджати значно більше українських туристичних груп.
Хотів би зазначити, що в Румунії теж розуміють нові умови та перспективи співпраці між нашими державами, які відкриваються сьогодні. Крім того, якість туристичної інфраструктури в нашій країні зростає з року в рік. Це також збільшує якість та привабливість румунського туристичного продукту. Тож сподіваюсь, що невдовзі відносини між нашими державами перейдуть на кардинально новий рівень, у тому числі й у туристичній галузі.

Любов МЕЛЬНИЧУК, асистент кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, директор Центру румунських студій:
Румунія посідає важливе місце серед держав Центрально-Східної Європи. Вступ Румунії до ЄС (2007 р.) вважається її значним досягненням у сфері міжнародного туризму, після чого ця країна отримала низку нових можливостей розвитку туристичної галузі та наближення до рівня держав ЄС. На жаль, співпраця в туристичній галузі між Україною та Румунією залишає бажати кращого. Так, коли мене було обрано керівником літньої маршрутної практики до цієї країни для студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, туристична Румунія для мене була своєрідною Terra Incognita. Адже визначні та історичні місця цієї багатогранної країни практично не були розрекламовані в Україні. Така ситуація, на жаль, спостерігається й зараз. Та й студенти були практично необізнані щодо турис¬тичної привабливості Румунії, саме тому першим пріоритетом стало привертання уваги студентської молоді до сусідньої держави та популяризація розмаїття її туристичних регіонів.
При підготовці літньої практики перед нами постала суто практична проблема, а саме, неможливість за¬бронювати готелі через українських туроператорів. На жаль, жодна з чернівецьких турфірм не підтримувала зв'язків з румунськими колегами: мовляв, Румунія не є популярною країною відпочинку серед туристів.
Отже, беручи до уваги все наведене вище, варто приділити значну увагу розвитку та поглибленню україно-румунської співпраці в галузі туризму. На нашу думку, перш за все, потрібно популяризувати туристичну привабливість Румунії в Україні. По-друге, налагодити стабільну співпрацю між туроператорами України та Румунії, відповідно й контролювати якість туристичної інфраструктури з обох боків кордону, рівень обслуговування, відтак гарантувати безпеку туристам. По-третє, створити між нашими державами зручне та якісне транспортне сполучення - це теж наразі є проблемою.
 

назад >>>