Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Безвізовий режим з Євросоюзом вже дуже близько, проте на час подачі номера до друкарні рішення про його надання для громадян України (а точніше, про виключення України зі списку третіх держав, громадяни яких для в'їзду до Шенгенської зони обов'язково мають оформлювати візу) ще ухвалено не було. Тому сподіваючись, що цю інформацію нам доведеться друкувати востаннє, представляємо нашим читачам своєрідний рейтинг шенгенських консульських установ щодо видачі віз категорії С, тобто короткотермінових та дійсних для усього Шенгенського простору.
Дані для рейтингу було взято з «візового» звіту Єврокомісії, що його було опубліковано близько 20 березня, який описує ситуацію з видачею віз консульствами держав Шенгенської угоди протягом 2015 року. Ми виключили з наведених даних візи типу А, тобто «аеропорт-транзит», оскільки такі візи для громадян України не оформлюються, та й на статистику вони не впливають (скажімо, протягом 2015 року консульство Австрії в Києві видало аж і таку візу, а консульство Німеччини - 7). З тієї ж самої причини ми не включили до рейтингу так звані «мінусівки», тобто короткотермінові національні візи чи такі, які діють на територіях кількох країн Шенгену - такі візи видаються у виключних випадках. Їхнє число також обраховується одиницями за рік.
Крім «загальношенгенського» рейтингу, в якому дані відсортовано за загальною кількістю оформлених віз, ми наводимо ще дані про видачу віз громадянам України (та іноземцям, що законно мешкають на території України) консульськими установами тих держав, які мають в Україні більше однієї консульської установи. Таких держав нараховується небагато - в основному всі консульські установи зосереджено в Києві. Тим не менше, в деяких випадках Київ не є лідером в оформленні віз - причини в кожному випадку свої, тим не менше інформація, на наш погляд, є досить цікавою.

назад >>>