Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Для чого приїжджати до Луцька? Та хоча б для того, щоб... пофестивалити! Бо у волинській столиці щороку відбувається просто безліч найрізноманітніших фестів та івентів! Один з найвідоміших - Бандерштат, фестиваль української альтернативної музики, який кожного літа відбувається в Луцьку, починаючи з 2007 року. На цей фестиваль із задоволенням приїжджають поціновувачі андеграунду не тільки з України, але й із сусідніх держав, у тому числі, наприклад, із Білорусі чи Польщі, де ставлення до Степана Бандери, чиїм іменем названо фестиваль, досить-таке неоднозначне. Та музика єднає усіх справжніх меломанів, незалежно від громадянства, рідної мови та політичних переконань!
Чи, скажімо, «Ніч у Луцькому замку» - грандіозне інтерактивне дійство, учасники якого не просто пасивно слухають музику чи спостерігають за якимись діями, а беруть у них якнайактивнішу участь! Фестиваль не проводився 2 роки поспіль, однак цього року організатори вирішили відродити івент. Відтак Замок Любарта «населять» фантастичними істотами, пофантазують на тему минулого та сучасного Луцька, легенд та міфів, пов'язаних зі столицею Волині. Дійство хочуть зробити яскравим та «на межі реальності та нереальності», аби кожен гість дійства відчув себе наче у казці. Цим керуватимуться, обираючи колективи, що братимуть участь у фестивалі. Під час шоу діятимуть ярмарок майстрів, відеоінсталяції, тематичні фотозони, дитячий майданчик тощо.
На фестивалі буде цікаво всім, та й їхати на нього можна навіть родинами, адже розпочнеться він о 20.00 "вечірнею казкою" для наймолодших учасників. А вже з 22.00 буде "доросла" його частина. Опівночі ж планують провести фантастичне шоу, що символізуватиме перехід у майбутнє. Закривати захід цього разу будуть дискотекою, а не зірковим гостем. Утім, останній теж передбачається - це буде гурт «The Hardkiss», який, окрім якісної музики, творить фантастичні перформанси.
Або ж, наприклад, Lutsk Food Fest у старовинному Замку Любарта. Протягом 2-х днів - 14 та 15 травня -кожен бажаючий міг завітати на фест, заплативши за вхід смішні, як на столичні масштаби, 15 гривень, та скуштувати ну такого... Якщо у двох словах, то це можна назвати дивовижним розмаїттям усіляких страв, наїдків та напоїв! Одних виробників волинського питного меду та інших напоїв - алкогольних та без вмісту спирту -взяло участь із десяток! А про їнші наїдки можна розповідати годинами - та краще приїхати й спробувати.
Зрозуміло, що травневий Lutsk Food Fest вже закінчився - наступного разу подібне дійство відбудеться вже в липні. Та смачно поїсти в Луцьку можна цілий рік, наприклад, у «Броварні «Карабас Барабас». Тут варять власне, авторське пиво, виготовляють кілька сортів наливок, наїдки ж тут настільки смачні, що хочеться спробувати й того, й того, й іще цього... Хоча навряд чи це вдасться: порції тут величенькі... А щодо цін, то киянину від них хочеться ридати - від щастя: в «Карабасі», та й в інших закладах на теренах волинської столиці, не тільки фантастично смачно, але й фантастично дешево! Гадаємо, подібне у луцьких закладах відчувають не тільки мешканці столиці, але й Дніпропетровська, Одеси, Харкова та інших великих міст України, не кажучи вже про гостей з Європи...
До речі, про Європу. Багато хто й досі вважає, що іноземне, зокрема, європейське, однозначно краще за вітчизняне. Але завітаймо, наприклад, до луцької кав'ярні «Золотий Дукат». Гарантуємо, що їхня кава, чоколяда (так на Волині називають шоколад) та інші десерти й смаколики на рівних конкурують із найкращими витворами віденських чи італійських кондитерів! Ціни ж. Ну, про це ми вже казали.
Або візьмемо волинського митця Віктора Семенюка, який працює в жанрі художнього кування. Його самобутні творіння де в чому нагадують твори видатного ізраїльтянина Френка Майслера, проте очевидно, що кожна з них є самобутнім витвором мистецтва.
А чи багато українців знає, що в Луцьку живе та творить людина, яку називають «наш волинський Гауді»? Це Микола Головань, волинський скульптор та архітектор, який за десятки років перетворив свій будинок на химерний палац скульптур та дивовижних форм, чимось насправді схожих на творчість видатного каталонця. Митець не ховає свої твори від публіки - значну їх частину виставлено біля огорожі будинку, й навколо деяких встигли сформуватися міські легенди. Відтак «будинок Голованя», який знаходиться у кількох сотнях метрів від Замку Любарта, став своєрідним must see на туристичній карті волинської столиці.
А ще для гостей Луцька цієї весни відкрилася чергова атракція: після кількарічних реставраційних робіт було відкрито доступ до підземель Кафедрального собору святих апостолів Петра та Павла - середньовічної єзуїтської споруди в самісінькому центрі Старого міста. Незважаючи на те, що реставраційно-дослідницькі роботи в підземеллях ще тривають, й доступ до багатьох приміщень ще не відкрито з міркувань безпеки, навіть вже доступні приміщення, не кажучи про знайдені там артефакти, справляють неабияке враження. Адже штучних підземель у світі багато, але кількарівневі трапляються не так вже й часто. Луцькі ж, крім цієї ознаки, цікаві ще й своїми розмірами: на кожному ярусі могла б розміститися чималенька церква із дзвіницею.
У невеликій за обсягом статті неможливо розповісти про Луцьк усе - насправді сюди варто просто приїхати. Але не можемо не зауважити ще одну рису цього славного міста: воно ніби призначене для відпочинку та релаксу. І дійсно: тут ніхто нікуди не поспішає, але всі всюди встигають, люди тут надзвичайно привітні, повітря чисте, а сама атмосфера якнайкраще сприяє відпочинку та розслабленню, який час від часу так необхідний мешканцям великих міст та індустріальних регіонів. Неспішна течія річки Стир та зелені пагорби міських парків, затишні кав'ярні та зручні лавочки на міських вулицях. Приїжджайте до Луцька, шановні друзі та колеги! У будь-якому разі не пошкодуєте!

назад >>>