Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Є в Середземному морі острівна держава, яка протягом тривалого часу розвиває туристичну інфраструктуру, здійснює маркетингові заходи на зовнішніх ринках та надає своїм гостям гарний сервіс при помірних цінах. Ця держава – Мальтійська Республіка, або просто Мальта. Нещодавно в українських медіа стали частіше з’являтися матеріали за підтримки Мальтійського управління по туризму, які розповідають про туристичні принади острівної республіки, закликаючи громадян нашої держави їхати на острів відпочивати, а туристичні компанії – активніше співпрацювати з туристичним сектором країни.
«Український туризм» не вважає за можливе залишатися осторонь від цієї теми. У цій редакційній статті ми спробуємо дати об’єктивну картину тамтешньої туристичної галузі та зробити висновки щодо перспективності для українців, а відтак і туристичних компаній, цього туристичного напрямку.
 
Що на Мальті в яку ціну
Досить точним реперним показником вартості туристичних послуг на певному напрямку є мінімальна вартість проживання у готелях та іншому тимчасовому житлі, призначеному для туристів. Ці показники ми зазвичай беремо з порталу booking.com, оскільки саме цей ресурс є найбільшим у світі консолідатором готельних послуг з найбільшою готельною базою. Водночас цей ресурс повідомляє про кількість готелів та інших об’єктів розміщення, доступних для бронювання через інтернет, а також поточний показник завантаження готельних установ у вибраних дестинаціях. Зрозуміло, що ці дані трохи відрізняються від реальної кількості готелів, пансіонів чи хостелів – врешті-решт, не кожний готель співпрацює з booking.com. А проте зауважимо, що показники, які відображає саме цей сервіс, є найближчими до реальної ситуації (графік 1).
Із наведених даних можна зробити висновок, що Мальта відноситься до типово європейської туристичної моделі, коли ціни на проживання зростають у пік сезону й суттєво знижуються на його початку або ж наприкінці. Що ж до рівня цін, то він ненабагато відрізняється від цих же показників на сусідніх Балеарських островах, які є складовою Іспанії.
 
Як дістатися
Оскільки Мальта є острівною республікою в Середземному морі, шляхів, якими туди можна потрапити, усього лише 2: авіаційний та морський. Для початку подивимось на вартість авіаквитків до Мальти на регулярні авіарейси (графік 2).
Як бачимо, прямих регулярних авіарейсів із України на Мальту немає. Утім, цього року в середині червня кілька українських туроператорів знову піднімають чартер до Мальти – польоти здійснюватимуться раз на тиждень, по субботах, протягом усього літнього сезону. Як зазначають деякі українські туроператори, одним з основних авіаперевізників на Мальту для їхніх клієнтів є латвійський Air Baltic, який літає через Ригу.  
 
Мальта історична та освітня
Що робити туристам на Мальті, крім відпочивати на тамтешніх пляжах? Історія цієї невеликої країни є надзвичайно багатою – на островах архіпелагу зосереджена значна кількість археологічних, історичних та культурних пам’яток, які, поза всяким сумнівом, викликатимуть інтерес у значної кількості українських туристів. Крім того, тут за століття панування різних культур та народів утворилася самобутня й специфічна кухня, процвітає виноробство, відтак на Мальті досить популярними є гастрономічні й винні туристичні маршрути.
Популярний на Мальті також освітній туризм: річ у тім, що, крім власне мальтійської мови, громадяни цієї держави широко використовують англійську. Отже, досить популярними серед туристів є мальтійські лінгвістичні школи та мовні табори як для дорослих, так і для дітей. Освітньо-лінгвістичні послуги на Мальті щонайменше на третину дешевші, ніж в інших англомовних країнах, а рівень викладання є надзвичайно високим.
Крім того, на Мальті розвинена індустрія дайвінгу – як для початківців, так і досвідчених дайверів. Особливо популярним серед дайверів є околиці містечка Сент-Джуліанс, де підводний ландшафт поєднує в собі розмаїту чарівність із високим ступенем безпеки – підводних течій тут майже не трапляється.
Користується Мальта популярністю й для проведення заходів ділового туризму: у сегменті MICE тут діють понад 2 десятки інкамингових туроператорів. Незважаючи на порівняно невелику площину островів Мальтійського архіпелагу, ділові люди мають можливість обирати з різних майданчиків для проведення івентів. Заходи МІСЕ можуть здійснюватися й в історичних будівлях: наприклад, у замку Мальтійського ордену в Валетті, побудованого 1754 р. Сьогодні він діє як Середземноморський бізнес-центр та містить 7 залів різної місткості та 15 кімнат для переговорів.
 
***
Мальта є членом Шенгенської угоди, до того ж вона входить до числа 5 (з 26) країн-членів цього об’єднання, які не відкрили посольство в Україні. Візи громадянам нашої держави видає консульський відділ посольства Мальти у Москві. Круїзних туристів це зазвичай не стосується, тому що середземноморські круїзні маршрути зазвичай починаються в портах континентальної Європи. А у випадку запровадження Євросоюзом безвізового режиму для українців не виключено, що кількість прямих туристів – громадян України, що обиратимуть місцем свого відпочинку Мальту, суттєво збільшиться. 

назад >>>