Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Атракції стають доступнішими
В останні роки відбулося значне покращення логіс-тичного сполучення - проведено капітальний ремонт автошляхів Львів-Івано-Франківськ, Івано-Франківськ - Чернівці. Потяг «Гуцульщина» Київ - Рахів (через Коломию, Ворохту, Яремче) став цілорічним, було запущено залізничний експрес Львів-Чернівці (через Івано-Франківськ). В області активно працюють авіакомпанії МАУ, TurkishAirlines, «Дніпроавіа», Windrose, які у 2016 році відкрили прямі рейси з Івано-Франківська до Києва, Стамбула, Валенсії, Гданська, Аліканте, Венеції, Брешії, організували далекомагістральне сполучення через Київ із Нью-Йорком, Гонконгом тощо. Усе це призводить до збільшення доступності туристичних атракцій Івано-Франківщини як для громадян України - мешканців інших регіонів, так і для іноземців. З огляду на зростання внутрішніх туристичних потоків на Прикарпатті активно відкриваються нові атракції.
Так, у квітні відкрито Центр спадщини Вигодської вузькоколійки - унікальний в Україні інтерактивний музей у селищі Вигода Долинського району. Найстаріша вузькоколійна залізниця України у мальовничому осередку Карпат, Західних Горганах, сама по собі є унікальним стимулом, щоб відвідати Вигоду та місцевість навколо, пізнати місцеву природу та культуру й насолодитися активним відпочинком. А для того, щоб оптимально спланувати свою карпатську подорож, пірнути у до цього часу незвідані факти про Карпати та історію місцевості, варто завітати в одну з найпривабливіших будівель Вигоди у самому її центрі - Центр спадщини Вигодської вузькоколійки.
Також у квітні на Дністрі відкрився другий сезон туристичного судноплавства. Тур по Дністру на кораблі «Юрій» включає до себе екскурсії та відвідування пам'яток архітектури, розташованих вздовж Дністровського каньйону. Розпочинається він із порту в селі Раковець Городенківського району.
Поряд із уже брендовим Музеєм писанкового розпису у Коломиї на Прикарпатті продовжують відкриватися нові музеї.
У травні в селі Криворівня Верховинського району відкрився Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини, а у місті Косів з'явився ще один приватний музей сакрального мистецтва. Косівщина славиться на всю Україну та далеко за її межами саме збереженням та збагаченням традицій гуцульської культури. В червні у Верховині розпочав свою роботу музей сироваріння і народних промислів Гуцульщини «Хата-стая». Стая - це кустарна гуцульська сироварня із казанком над відкритим вогнищем. Саме у таких колибах-стаях вівчарі на полонинах ціле літо варять полонинські сири - будз, вурду та бринзу. У музеї «Хата-стая» весь процес можна побачити на власні очі і долучитися до роботи, щоб наприкінці екскурсії покуштувати сир та інші страви гуцульської кухні.
7 травня 2016 року в Івано-Франківську з нагоди святкувань 354-ї річниці заснування міста у Ратуші відкрито Інвестиційно-туристичний центр.
15 травня 2016 року стартував V сезон щонедільних безкоштовних екскурсій Івано-Франківськом, який триватиме до кінця літа. Започаткована у рік Євро-2012 та 350-річчя міста Станіслава традиція виконує три функції: туристичну, пізнавальну та соціальну. Проведення такої щорічної акції дозволяє залучити якнайбільшу кількість людей до ознайомлення із основними туристичними об'єктами Івано-Франківська, вивчити історію заснування міста, почути цікаві історії професійних екскурсоводів про видатні постаті краю, місцеві легенди. Загалом за 2012-2015 роки безкоштовні екскурсії відвідали понад тисячу осіб.

Природа, історія, культура... Зростання в підсумку
Варто наголосити, що Івано-Франківська область має оптимальний баланс співвідношення природних та історико-культурних туристичних ресурсів. Площа природно-заповідного фонду області становить майже шістнадцять відсотків. Популярними еко-туристичними дестинаціями є національні природні парки - «Карпатський», «Гуцульщина», «Галицький», «Синьогора», «Верховинський»; регіональні ландшафтні парки - Поляницький (пам'ятка природи «Скелі Довбуша») та Дністровський (рекреаційна зона Дністровський каньйон), Княждвірський тисовий заказник тощо.
Івано-Франківщина - частина історичного регіону Галичини, оспіваної в давньоруських писемних пам'ятках як осідок східних слов'ян. В області є п'ять міст, що згадуються в давньоруських літописах. Серед них Тисмениця (1143 р.), Снятин (1158 р.), Тлумач (1213 р.), Коломия (1240 р.). Та найдавнішим є Галич, перша згадка про який відноситься до 898 р. Відомо, що Галич був столицею могутнього Галицького князівства і Галицько-Волинської держави. Тут створений Національний заповідник «Давній Галич». Такі пам'ятки, як церква Св. Пантелеймона під Галичем (XII ст.), Манявський скит (XVII ст.), дерев'яні гуцульські й бойківські храми відомі за межами країни. Церкви Зішестя Святого Духа у Рогатині та Різдва Пресвятої Богородиці в с. Нижній Вербіж Коломийського району у 2013 р. включені до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Унікальною для України є етнографічна палітра Івано-Франківщини. В області поруч мешкають бойки, гуцули, ополяни і покутяни, які зберегли відмінності в мові, одязі, культурі та побуті й уже цим привертають увагу туристів. На часі - створення етнокультурних парків і творчих майстерень, оскільки етногрупи це наш, допоки нерозкритий до кінця, потенційний ресурс культурного туризму.
Івано-Франківщина активно розвиває подієвий туризм. Такі івенти, як Міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів» та ярмарок декоративно-ужиткового мистецтва «Прикарпатський вернісаж» у м. Івано-Франківську (травень), музейний етнографічний фестиваль «Галицька брама» у селі Крилос Галицького району (травень), Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Писанка» у м. Коломиї (травень), гуцульське народне дійство «Полонинське літо» в селі Верхній Ясенів Верховинського району (червень), міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка» на Коломийщині (липень), еко-туристичний фестиваль «Черемош-Фест» на Верховинщині (липень), Вернісаж гуцульських ліжників «Барвограй» у с. Яворів Косівського району (вересень/жовтень) вже відомі за межами Карпатського регіону.
У травні 2016 року в області проведено унікальний Міжнародний мистецький фестиваль «Карпатський простір», який, впевнені, стане масштабною культурною подією міжнародного значення, що об'єднуватиме країни Карпатського регіону не лише за природними ознаками, а й через мистецтво.
8-12 червня 2016 року в Івано-Франківську вперше відбувся міжнародний фестиваль «PORTO FRANKO ГогольFЕSТ», який на кілька днів перетворив давній Станіслав на столицю української культури.

***

У рамках державно-приватного партнерства між Івано-Франківською облдержадміністрацією та представниками туристичного бізнесу триває активна популяризація природної і культурної автентики регіону. Так, навесні 2016 року туристичний потенціал області було представлено на шести профільних виставках: Києві (двічі), Одесі, Чернігові, Запоріжжі, Чернівцях.
Варто також додати, що впродовж першого півріччя проведено три ознайомлювальні тури для ізраїльських, польських туроператорів і ЗМІ, а також вітчизняних та іноземних медійників із нагоди Дня журналіста. Промоція туристичного потенціалу Івано-Франківщини здійснювалася у рамках виконання заходів проекту ЄС «Івано-Франківська область - край для туризму». Ми твердо переконані в необхідності поширення інформації про туристичні можливості нашого краю, відтак, не сумніваємось, що така діяльність у майбутньому лише активізуватиметься.
Дізнавайтесь більше тут: www.rtic.if.ua, www.museum.if.ua, www.facebook.com/tourism.if.ua/

ДО РЕЧІ
За підсумками минулого року Івано-Франківська область зайняла третє місце в Україні за загальною кількістю туристів, яким було надано послуги, другі місця в Україні за кількістю внутрішніх туристів і доходом від наданих туристичних послуг. Відповідно до даних зведеної звітності, 2015 року ГІрикарпаття відвідало 1850,3 тис. осіб (з урахуванням даних ТзОВ «ІГарктур» (ТК «Буковель»), що на 18% більше у порівнянні з 2014 роком. Туристичний збір за минулий рік становить 1578,5 тис. грн., а за січень-червень 2016 року - 1424,78 тис. грн.

назад >>>