Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Упершу неділю червня в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» вже утретє відбувся міжнародний фестиваль «Музика Шопена просто неба». За визначенням експертів, це фестиваль у такому форматі є одним з найвишуканіших свят музики в Україні, а деякою мірою й за її межами. ШопенФест відвідали посли Індії, Польщі, Японії, Туреччини, Молдови, дипломати з інших країн, а також дипломати, журналісти, музична й письменницька еліта. Як і минулі рази, мистецький захід проходив під патронатом посольства республіки Польщі в Україні. Фестиваль відкрили Ольга Богомолець та Посол Польщі в Україні пан Генрик Литвин.
Учасники фестивалю мали змогу не лише натішитися неперевершеними творами Шопена, що лунали у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів, солістів національної філармонії, молодих піаністів. Замок-музей «Радомисль» відчинив перед гостями фестивалю двері Музею домашньої ікони, запросив погуляти серед мальовничої природи у долині річки Мики.
Музейний комплекс приваблює тисячі відвідувачів. На ранок фестивального дня біля воріт замку зібралася черга - тут і автобусні екскурсії, і весільні кортежі, і автотуристи, і романтичні пари.

Європейський формат
Попри те, що «Замок Радомисль» не є історичним об'єктом - на туристичній карті України він з'явився у 2007 році - він є прикладом грамотної побудови туристичного бізнесу. Об'єкт став перлиною архітектури та ландшафтного дизайну, а Рада Європи долучила культурний комплекс до туристичного маршруту Via Regia, що проходить через 100 міст.
Замок зберігає у своїх стінах унікальний музей домашньої ікони, який у своїх експонатах відображає наївне і філософське світосприйняття українців, починаючи від XV століття до сьогоднішнього дня. Богомази брали за основу обличчя простих людей, прикрашали ікони квітами, зорями, додавали в канонічні теми свою фантазію. Чудовим доповненням до колекції є експозиція з старожитностей - речей, що оточували життя українців, починаючи з середньовіччя.
Приклад такого об'єкта, як «Замок Радомисль», несе всім небайдужим до вітчизняної культурно-історичної спадщини надію на те, що у напівзруйновані палаци та замки, які ще лишились в Україні, колись повернеться повноцінне життя.
ЩО ПОЧОМУ: Вхідний квиток - 150 грн. для дорослих у вихідні Обід у трапезній - 80 грн. Розваги - від 50 грн. 

назад >>>