Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Усередині січня 2017 року компанія Master Card опублікувала результати глобального статистичного дослідження у галузі міжнародного туризму Global Destination Cities Index. Як зрозуміло вже з назви, дослідження побудовано у вигляді рейтингів міст, які компанія вважає туристичними напрямками, за кількома параметрами, пов'язаними з кількістю туристів, що відвідали ці міста протягом 2016 року, та показниками їхніх витрат у цих містах. Дані наведено як у глобальному масштабі, так і по регіонах світу (Азія та Тихоокеанський регіон, Європа, Африка та Близький Схід, Північна та Південна Америка). Також автори дослідження наводять джерела отриманих даних та методику їхнього опрацювання.
Як бачимо, із сусідніх з Україною туристичних міст у топ-20 потрапили лише Стамбул (11.95 млн. відвідувачів) та Прага (5.81 млн.). Більше того, жодне з українських міст не потрапило й до топ-100 туристичних дестинацій. Хоча в цьому списку можемо вже зустріти Будапешт (40 місце, 3.36 млн. відвідувачів), Москву (59, 1.83 млн.), Варшаву (72, 1.37 млн.), Бухарест (81, 1.05 млн.), Софію (84, 1.01 млн.) та Санкт-Петербург (85, 0.99 млн.). Автори дослідження вказують, що дані було зібрано зі 132 міст світу, в тому числі 36 європейських. Серед українських дестинацій фігурував лише Київ, який разом з Новосибірськом, Єкатеринбургом, Мінськом та Алмати, Даккою, Тегераном, Дакаром, Лагосом та Аккрою не опублікував офіційних статистичних даних. Через це компанії Master Card довелося оперувати оціночними даними, що базуються на пасажиропотоках авіаційного транспорту за даними ІАТА. Зрозуміло, що така оцінка вийшла далеко не на користь української столиці: адже не кожний турист потрапляє до Києва авіаційним шляхом, та й навіть ті, хто до Києва прилітає, зовсім не обов'язково користуються послугами авіакомпаній - членів ІАТА. Тож, можливо, Управлінню туризму КМДА варто було б переглянути свою політику взаємодії з авторитетними міжнародними організаціями? Не виключено, що в такому випадку Київ таки з'явився б у топ-100 туристичних міст світу, хоч і далеко не на перших місцях...
Утім, посилити взаємодію з авторитетними міжнародними інституціями варто не тільки відповідному управлінню КМДА, але й місцевій та регіональній владі туристичних міст та регіонів України, насамперед Львову та Львівщині, Одесі, а також Івано-Франківщині та Закарпаттю.

назад >>>