Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Туристичні потоки між Україною та Ізраїлем з року в рік зростають. Про це свідчать як статистичні дані Мінтуризму нашої держави, так і відгуки туристичних операторів - як ізраїльських, так і українських. Більш того, в останні роки спостерігається і диверсифікація туристичних потоків: якщо десяток років тому більшість громадян України приїжджали до Ізраїлю з екскурсійно-паломницької метою (а також в гості до родичів і друзів - Ред.), то сьогодні багато хто з них обирає пляжний відпочинок на морських курортах нашої країни.

Назвати Ізраїль масовим напрямком для пляжного туризму, в тому числі й для українців, поки що не можна. Тим не менше, доля туристів, які мають намір провести принаймні частину своєї відпустки на морі, поступово зростає. Таким чином, професіонали галузі, що будують свій бізнес на перспективу, вже сьогодні замислюються над розширенням пляжно-морської пропозиції для наших іноземних гостей. У тому числі й за допомогою відкриття нових напрямків та дестинацій, не представлених (або майже не представлених) на туристичній карті раніше.

Ашдод: у чому переваги?
Одним із таких перспективних напрямків пляжного туризму є ізраїльське місто Ашдод, розташоване на березі Середземного моря в 30 км на південь від Тель-Авіва. Сучасна історія міста почалася 1956 року, коли уряд Ізраїлю вирішив побудувати в цьому місці новий глибоководний порт. Але в той же час Ашдод є одним із найдавніших міст на Землі: перші згадки про нього датуються XVII століттям до нашої ери. Більше того, саме Ашдод протягом довгого часу був головним із так званого «Пентаполісу» - союзу міст, населених неодноразово згадуваними в Біблії філістимлянами. Сьогодні історична спадщина давніх часів інтенсивно розкопується, деякі з розкопок доступні для відвідин туристами, що приносить місту додаткову туристичну атрактивність. Зокрема, експозиція місцевого археологічного музею цілком присвячена історії філістимлян, і тут зібрано все, що сучасна наука знає про цей давно зниклий народ. Зокрема, в музеї представлені предмети побуту, зброя й викладено реконструкцію елементів культових обрядів філістимлян.
Однак головна туристична принада Ашдода - це тутешні пляжі. Східне узбережжя Середземного моря, частина якого належить Ізраїлю, має таку особливість: чим далі на південь, тим піщані пляжі стають ширшими й більш пологими. Іншими словами, ашдодські пляжі ширші й комфортніші за тель-авівські, нетанійські або хайфські. Крім того, за результатами сезону 2017 року всім 7 пляжам міста було присуджено «Блакитні прапори». А на відміну від інших міст нашої країни, рятувальна служба тут працює протягом 12 годин на добу. До того ж, Ашдод поки ще не розбещений туристами - в основному на його пляжах відпочивають ізраїльтяни, щільність відпочивальників навіть у пік сезону тут значно менша, ніж на «розкручених» курортах. Тож відпочивальники тут можуть почувати себе набагато більш просторо, а отже, значно комфортніше, ніж будь-де в Ізраїлі.

Туристичний кластер як ймовірне майбутнє
Утім, стверджувати, що в Ашдоді зовсім немає туристів, буде неправильно: іноземні гості приїжджають сюди із задоволенням, у тому числі із України та інших держав колишнього СРСР. В основному, це родичі й друзі мешканців Ашдода - вихідців з тих країн чи їхніх нащадків, однак найближчим часом ситуація може змінитися. Річ у тім, що кілька років тому мерія приморського міста оголосила про наміри всебічного розвитку різнопланових туристичних і супутніх їм послуг на території муніципалітету. Метою цієї амбітної програми є аніщо інше, як створення на території Ашдода сучасного туристичного кластера, здатного залучити значну кількість як ізраїльських, так і зарубіжних туристів. Більше того, деякі проекти вже втілені в життя: так, компанія з розвитку туризму «Хофіт» -дочірня структура ашдодського муніципалітету - вже реалізовує на території міста кілька інфраструктурних проектів. Наприклад, впорядковує й обладнує набережну. А ще 2 з гаком роки тому закінчено обладнання парку «Ашдод Ям», який включає в себе штучне озеро, зелені насадження, спортивні й ігрові майданчики, арт-об'єкти, великий професійний скейт-парк. У створення цього парку ашдодська мерія інвестувала 90 млн. шекелів (приблизно $22.8 млн. - Ред.). У місті також діє велика марина на 500 яхт, здійснюються морські прогулянки.
В останні роки в Ашдоді відкрилися два п'ятизіркові готелі «WEST» мережі Tamares і Leonardo Plaza. В ашдодській марині протягом кількох найближчих років з'явиться новий готель, який належатиме мережі Hilton. Планується й зведення численних об'єктів готельно-ресторанного, розважального та релаксаційного бізнесу. Таким чином, цілком можливо, що за кілька років на території Ашдода з'явиться повноцінний туристичний кластер, привабливий для значного числа як ізраїльтян, так й іноземних, в тому числі українських, туристів.
 
Як дістатися й де зупинитися
Абсолютна більшість іноземних туристів прибуває до Ізраїлю повітряним шляхом, в основному через аеропорт імені Бен-Гуріона. Між центральною повітряною брамою держави й Ашдодом налагоджено пряме залізничне сполучення. Час у дорозі складає близько години, а вартість проїзду - пару десятків шекелів. Тому будь-який турист, вибравши місцем свого проживання в Ізраїлі саме Ашдод, може швидко і з комфортом дістатися до місця свого призначення.
Одним із найчутливіших питань для українських туристів є вартість туристичних послуг, в першу чергу - проживання в готелях та інших об'єктах тимчасового розміщення. На жаль, Ізраїль - досить дорога країна, хоча вартість послуг тут компенсується їх високою якістю. Наприклад, на тих самих ашдодських пляжах не буває куп сміття, недопалків або, тим більше, битого скла - пляжі ретельно прибираються, викорис-тання на них скляного посуду категорично заборонено, як, утім, і в'їзд на пляжі на автомобілях. Крім того, в зонах відпочинку постійно працюють фонтанчики з питною водою й душі, де можна омитися після купання: вода в Середземному морі досить-таки солона, тому щоб уникнути неприємностей, туристам, особливо з північних країн, рекомендується після морських купань змити з тіла морську сіль . Однак слід зауважити, що ціни на розміщення в Ашдоді є в середньому нижчі, ніж у містах Великого Тель-Авіва або навіть Нетанії. (За даними системи booking.com, вартість проживання для 2-х дорослих в середині листопада в Ашдоді на 7 ночей починається від $ 417 - Ред.). Що ж до доступності інших туристичних визначних пам'яток, то територія Ізраїлю зовсім невелика: від Ашдода до Єрусалиму всього 60 км. Автомобільні дороги у нас високої якості, тому будь-яких проблем при поїздках на екскурсії традиційними туристичними маршрутам в Ізраїлі очікувати не доводиться: практично всі ізраїльські туроператори організовують до них екскурсії з будь-якого місця країни, в тому числі й з Ашдода.
Таким чином, українські туристичні компанії, які вже відправляють туристів до Ізраїлю або планують працювати в напрямку нашої країни, вже зараз отримали ще один напрямок для розміщення й відпочинку своїх клієнтів.

Інна ШТЕЙНБЕРҐ, радник Ашдодського муніципалітету з питань туризму:
Туризм - один зі стратегічно важливих напрямків розвитку Ашдода на найближчу перспективу. Наше місто може запропонувати туристам відмінну погоду цілий рік, сім об¬ладнаних міських піщаних пляжів, сертифікованих «Блакитним прапором», два п'ятизіркові готелі, відмінний шопінг у великих торговельних центрах, десятки ресторанів з різноманітним меню: від середземноморської кухні та фьюжн до кухонь різних народів світу. Крім того, в Ашдоді проводяться десятки міжнародних фестивалів, серед них фестиваль джазу Superjazz Ashdod, міжнародний фестиваль «Звуки моря», фестивалі пива та вина, свято культур країн Середземномор'я Mediterranee, фестиваль циркового мистецтва, виставки та спортивні змагання... Це далеко не повний список подій, які можуть бути цікавими для найрізноманітніших категорій туристів з усього світу.
Інфраструктура туризму й культури в Ашдоді швидко та інтенсивно розвивається: протягом останніх років у місті відкрилися Центр сценічних мистецтв, амфітеатр під відкритим небом на 8,5 тисяч місць, Будинок художника, спортивна набережна з безліччю вуличних тренажерів. На вулицях Ашдода можна почути найрізноманітніші мови, в тому числі й українську: адже в нашому місті живе велика громада вихідців із України.
Підсумовуючи, скажу, що Ашдод - це гостинне місто. Ми завжди раді гостям, і нам є, що запропонувати українським туристам.
 
Ігор ТОРІК, директор туристичної компанії' «Екскурсії Ігоря Торіка»:
На мій погляд, Ашдод - це досить перспективний напрямок для в'їзного туризму. Місто досить-таки інтенсивно розвиває свою туристичну інфраструктуру. І не виключено, що в майбутньому воно як напрямок зможе конкурувати з основними пляжними курортами Ізраїлю, в першу чергу, з Тель-Авівом та Нетанією. В Ашдоді дуже зручні пляжі, а з точки зору пізнавального туризму там проводиться багато цікавих розкопок, які цікаві для багатьох поціновувачів минулого нашої цивілізації. Крім того, не можна не враховувати фактор цін: в Ашдоді послуги туристичної інфраструктури дешевші, ніж в тому ж Тель-Авіві, хоча й не набагато.
Але з іншого боку, в цьому приморському місті катастрофічно не вистачає готелів та розважальних заходів для туристів. Ситуація потроху поліпшується - мерія Ашдода ініціювала будівництво нових готелів, щороку з'являються нові фестивалі, свята й подібні заходи, але до статусу повноцінного туристичного центру Ашдод ще не дотягує. Проте, за використання можливостей раннього бронювання й доброго контрактингу в наявних готелях, селити туристів в Ашдоді цілком можливо: сюди легко добиратися з аеропорту «Бен-Гуріон», а звідси - до всіх туристичних пам'яток Ізраїлю. Більшість туроператорів й екскурсійних бюро, в тому числі й моя компанія, проводячи тематичні екскурсії, забирають туристів з готелів Ашдода. Тому українським колегам не варто боятися нового напрямку: при належному плануванні туру їхні клієнти, швидше за все, залишаться задоволені перебуванням в цьому південноізраїльскому приморському місті.

назад >>>