Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

У м. Ізмаїл, що на Одещині, 28-30 липня цього року, пройшов вже четвертий фестиваль української рок-музики «Дунайська Січ». Вже четвертий рік поспіль відомі українські рок-гурти та автори-виконавці збираються на берегах Дунаю, аби показати жителям Бессарабії всю багатогранність рок-музики.

Українців об'єднує українська музика
«Дунайська Січ» - це благодійний фестиваль, який має патріотичне спрямування. Його мета - популяризація і розповсюдження української музичної культури, підтримка патріотичного духу, перш за все, серед молоді. Фестиваль позиціонується як основний рок-фестиваль Півдня України.
«Сьогодні ми об'єднуємо людей, хочемо Україну зробити своєрідним культурним центром і на всю країну, на увесь світ показати український Ізмаїл, українську Одещину, несучи туди нашу українську музику» - каже організатор Олександр Юрков.
З кожним роком проект рок-фесту еволюціонував: вперше музичний захід було проведено у жовтні 2014 року на сходинках Палацу культури ім. Т. Г. Шевченка, у 2015 р. фестиваль перекочував на площу перед бронекатером міста Ізмаїл, восени 2016 - рок-фест проходив вже в рамках масштабного святкування Дня місті. А вже цьогоріч фестиваль набув міжнародного формату і відбувся на Алеї Дружби народів - центральній площі міста. «Вода камінь точить», - саме такою народною приказкою можна охарактеризувати фестиваль, який спромігся не лише протриматися на плаву, а й розширитися до триденного формату і отримати статус Міжнародного.
Цьогорічний фестиваль «Дунайська Січ» мав грандіозну програму, велику сцену, якісний звук. У фестивальній зоні діяли різноманітні локації, оглядові майданчики, проводились майстер-класи. В окремих палатках були представлені експозиції старовинної зброї, виставка народної творчості. На глядачів очікувала також демонстрація козацького бойового мистецтва - бойового гопака, виступи кобзарів-лірників та ще багато чого цікавого. І це далеко не всі сюрпризи, які підготували організатори, адже цього року на фес¬тиваль завітали зарубіжні гості - легендарний гурт з 25-річною історією SKYLE із Вільнюса та білоруський колектив Vuraj з Мінська, які виконували пісні своєю рідною мовою, але обов'язково одну - українською і про Дунай, що було однією з умов для участі у фестивалі.

Волонтери + держава = успіх
Генеральний продюсер Громадської спілки «Творче патріотичне об'єднання «Музичний батальйон» Віталій Тарапата: «Над підготовкою цього масштабного заходу ми працювали тривалий час. Основне завдання - донести Україну і українську мову як код нації до кожного мешканця Придунав'я. Під час підготовки до нас надійшло більше двох тисяч заявок від музичних колективів. З них відібрали шістнадцять. Головна умова - пісні повинні лунати українською мовою, і одна з них - про Дунай». До речі, є пісні українською мовою про Дунай, яким по 100, 300 і навіть 500 років!
Безперечно, «Дунайську Січ» неможливо уявити без виступів популярних українських рок-гуртів. Цьогоріч свій гуцул-метал презентував на Одещині гурт «КАРНА». Шанувальники хард-року мали змогу насолодитися творчістю гурту «Тінь Сонця», фанатам етно-року припала до душі творчість «Гайдамаків» і «TaRuta», а одеський гурт «Друже Музико» не залишив байдужих виконанням патріотичного року. Романтичний і проникливий поп-рок презентували на фестивалі хлопці з гурту «Фіолет», а інтелектуальний лаунж-рок представили музиканти гурту «Очеретяний Кіт». Окремою родзинкою фестива¬лю став виступ вже легендарного харківського співака та волонтера Бориса Севастьянова під акомпанемент рок-гурту «П@П@ Карло», пісні якого про АТО на каналі YouTube мають мільйони переглядів. На великій сцені міжнародного рок-фестивалю виступили і два ізмаїльські рок-гурти - «Geronimo» і «Гітарина і Со». Третій день «Дунайської Січі» організатори фестивалю залиши¬ли для влаштування концертів у військових гарнізонах ЗСУ у Болграді, Рені, Ізмаїлі та Кілії.
Відомо, що фестиваль в основному проводиться на волонтерських засадах, силами однодумців та патріо¬тичних кіл, але в цьому році фестиваль отримав підтримку і від державних органів влади. Офіційними спів-організаторами фестивалю виступили Міністерство молоді та спорту України, Одеська обласна державна адміністрація, мерія міста Ізмаїл, а офіційним перевізником учасників фестивалю стала «Укрзалізниця». Серед почесних гостей фестивалю - народні депутати України - Микола Княжицький, Віктор Кривенко, офіційні представники іноземних держав.

Повертаємо до витоків, навчаємо молодь
Під час відкриття фестивалю в Ізмаїльській картинній галереї відбулась також презентація збірника пісень «Ой у гаю, при Дунаю», який вийшов нещодавно і над створенням якого протягом останнього року працював «Музбат». Збірник представив заслужений артист України, професор Національного університету культури і мистецтва Микола Сікора. За його словами, вік деяких пісень перевищує тисячу років! Обробку пісень виконали автори з різних регіонів України, головною умовою при цьому було - не змінювати текст і мелодію творів. Пізніше збірку буде розповсюджено як навчальний посібник серед музичних навчальних закладів Півдня та Сходу України. «Музичний альбом «Ой у гаю, при Дунаю» спростовує думку, ніби в нас немає якісного україномовного музичного продукту. Українська народна пісня може бути стильною, доречною і хвилювати», - відзначив лідер гурту «Гайдамаки» та постійний учасник фестивалю Олександр Ярмола.
Виконавчий директор Громадської спілки «Творче патріотичне об'єднання «Музичний батальйон» Валерій Суботін зазначив: «Дуже приємно, що «Дунайська Січ» об'єднала тисячі мешканців Придунав'я різних націо¬нальностей під українськими прапорами. Сьогодні ми справді бачимо результати нашої дворічної роботи. Після окупації російськими військами Криму та частин Донецької і Луганської областей, ми, як ніколи, повинні згуртуватись навколо ідеї збереження нашої держави. Українська патріотична пісня у даному питанні є однією з найпотужніших сил. У своїй діяльності «Музбат», крім прифронтових територій, особливу увагу також приділяє підтримці української культури та розвитку українського патріотизму в південних регіонах України. Тому ми вирішили провести некомерційний фестиваль, на якому сучасна рок-музика буде використана як форма донесення українського культурного надбання».
Режисер Міжнародного рок-фестивалю «Дунайська Січ», представник організаторів фестивалю ГС «Музичний батальйон», лідер гурту «Taruta» Євген «Їжак» Романенко зазначив: «Співпраця з «Музичним батальйоном» подобається тим, що вони приділяють увагу не лише підняттю бойового духу серед наших українських військових, вони також працюють з місцевим населенням. Це така собі, як я її називаю, лагід¬на українізація. Зокрема це та робота, яку треба було робити всі ці 25 років незалежності. На жаль, тільки зараз у такий спосіб, за допомогою популярної української музики, ми намагаємось українізувати окремі регіони».

«Дунайська Січ» - 2018: готуймося заздалегідь
Організатори рок-фестивалю «Дунайська Січ» поставили за мету підтримати українців Придунав'я та ще раз підкреслити, що Придунав'я - одвічна складова частина єдиної України. Тому діяльність «Музичного батальйону» в українському Придунав'ї триватиме і надалі. Вже сьогодні йде активна робота щодо організації вже П'ятого, ювілейного фестивалю «Дунайська Січ» у 2018 році. За словами лідера гурту «Таruтa» Євгена Романенка, приблизні дати проведення фестивалю у 2018 р. - останні вихідні червня, про що вже ведуться перемовини і вже є певні домовленості з мером міста Ізмаїл, зокрема, щодо створення наметового містечка в місті для всіх бажаючих відвідати фестиваль. Також планується, що протягом року підготовки до фестива¬лю для гуртів-учасників будуть проходити відбіркові тури. Наразі тривають перемовини з міською мерією Ізмаїла, Одеською обласною державною адміністрацією, міністерствами та відомствами щодо сприяння у проведенні фестивалю.
Вочевидь, зміцнення українського кордону - справа не лише військова, надзвичайно велику роль у збереженні цілісності нашої держави, її незалежності та самостійності відіграє і культура. Туди, де не зву¬чить українське слово, не лунає українська музика, де цураються свого коріння, натомість возвеличують чужинську культуру, рано чи пізно приїдуть і чужинські танки. Нині наші вітчизняні митці взяли на себе відповідальну місію - берегти, примножувати і поширювати свою, українську, культуру. Тому сподіваємось, що організатори Фестивалю зможуть здійснити цю місію у тих регіонах країни, де цього найбільше потребують.

 

назад >>>