Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Відпочинок на курортах Об'єднаних Арабських Еміратів користується традиційно високим попитом серед громадян України, який тільки підсилився після скасування візових вимог для наших туристів. Причин для цього досить багато: це й гідний рівень сервісу, що його надають місцеві туристичні компанії та інфраструктурні об'єкти, лагідна й тепла погода під час холодної пори року в Європі, а також порівняно невелика відстань, яка дозволяє дістатися до Еміратів літаками середньомагістрального класу. Однак здебільшого українські туристи обирають для свого відпочинку Дубай, або в останні роки сусідні з Дубаєм емірати - наприклад, Шарджу чи Рас ель Хайму. Що ж до столичного емірату Абу-Дабі, разом з однойменною столицею, то при аналізі пропозицій вітчизняних туроператорів складається враження, що ця дестинація поки що знаходиться поза увагою українського туристичного бізнесу.

Хоча це насправді не так: туристичні дестинації та інфраструктурні об'єкти Абу-Дабі, такі, як мечеть Шейха Зайєда або парк розваг Ferrari World приваблюють численні турпотоки, в тому числі й громадян України. Однак українці здебільшого ці об'єкти відвідують у складі одноденних екскурсій з Дубаю чи Шарджі, що суттєво звужує їхні можливості для відпочинку на теренах Абу-Дабі.

ЧОМУ СТОЛИЧНИЙ ЕМІРАТ?
Територія емірату Абу-Дабі перевищує сумарну територію всіх інших князівств. Уже з цієї причини тут значно більше як туристичних принад, так і можливостей для відпочинку, ніж на всій іншій території ОАЕ. Інша річ, що через значні відстані та відсутність у державі залізниць до деяких дестинацій доводиться добиратися або кілька годин автобусом, або ж використовувати рейси (регулярні або чартерні) внутрішніх авіаліній. Що, у свою чергу, знову ж таки не сприяє знайомству з ними українських туристів. Наприклад, така ситуація склалася з оазою та містом Аль-Айн: ця надзвичайно цікава як з історично-пізнавальної, так і релаксаційної точки зору дестинація знаходиться у кількох годинах як від Абу-Дабі, так і від Дубаю.
Тим часом, основною туристичною принадою емірату Абу-Дабі є столичне місто, яке носить ту ж саму назву. На відміну від інших еміратів, зокрема, Дубаю, столиця ОАЕ розташована на великій кількості островів. У такий спосіб практично кожний готель в Абу-Дабі є пляжним, оскільки стоїть на березі морської протоки. Відповідно, власники готелів обладнують на берегах цих проток пляжі, насипаючи на них пісок (де є така потреба) та облаштовуючи відповідну інфраструктуру. Якщо говорити про готелі, не обладнані пляжною зоною, то такі в Абу-Дабі є, але їх зовсім небагато. Зазвичай у них розміщуються бізнесмени, які приїжджають до столичного емірату на нетривалий час та не прагнуть суміщати роботу з відпочинком. Хоча й практично всі пляжні готелі цілком придатні до проведення заходів сегменту MICE.
Ще одна приваблива риса Абу-Дабі для туристів полягає в тому, що тут, на відміну від, скажімо, Шарджі,заборони й обмеження, пов'язані з вимогами ісламу, не є надзвичайно жорсткими. Про це мало хто знає, проте алкогольні напої та страви зі свинини в Абу-Дабі не заборонені. Звичайно, є певні обмеження: наприклад, споживати алкогольні напої можна лише в ресторанах та барах, які мають відповідну ліцензію, але не на вулиці. Так само не вдасться купити алкоголь в супермаркеті. Що ж до свинини на інших нехаляльних продуктів, то в готелях для них обладнують спеціальні Pork stations, розташовані окремо від інших страв. Проте забороняти їх споживати туристам ніхто не стане.

КАМІНЧИКИ В ГОРОД
Тим не менше, з точки зору розвитку туристичної дестинації є в Абу-Дабі й певні недоліки. У першу чергу, це пов'язано з відсутністю прямого авіаційного сполучення між аеропортами України та столичним еміратом ОАЕ. 2010 року українська авіакомпанія МАУ відкрила прямий рейс до столиці Еміратів, проте протримався він лише кілька місяців. Наразі прямі авіарейси із аеропортів України здійснюються тільки в аеропорти «Дубай міжнародний» (DXB) та «Шарджа». У той же час відстань від терміналів DXB до центральної частина Абу-Дабі складає приблизно 130 км, що за міркою Еміратів досить-таки далеко. Ситуацію могли б виправити авіарейси до другого аеропорту Дубаю - «Аль Мактум», звідки до Абу-Дабі значно ближче, проте з території України до цього аеропорту рейси не здійснюються.
Тим часом, авіакомпанія Etihad - державний перевізник Абу-Дабі - цілком могла б прийти в Україну. Ця авіакомпанія класу «люкс» виконує широку мережу рейсів по всьому світу, зокрема, літає вона до Мінська та Москви. Чому вона не проявляє зацікавленість у відкритті рейсів в Україну - таємниця сія велика є. Тим часом, із запуском прямих рейсів до Абу-Дабі Etihad міг би не тільки надати українцям додаткові можливості мандрувати світом, але й у співпраці з Департаментом культури та туризму уряду князівства суттєво розвинути свій туристичний продукт для наших співгромадян.
Щодо останнього, то не можна сказати, що столичний емірат ОАЕ аж ніяк не пропагує свої туристичні можли-вості на теренах України. Так, час від часу представники вказаного Департаменту приїжджають в Україну та проводять для професіоналів галузі та представників профільних ЗМІ різноманітні заходи. Наприклад, 6 вересня такий захід організувала директор з маркетингу та PR представництва ДКТ в СНД та Балтії Світлана Філатова. Цілком можливо, саме через це кількість укра¬їнських туристів, які приїжджають цільовим призначенням саме до Абу-Дабі та зупиняються в тамтешніх готелях, стабільно зростає, залишаючись, проте, порівняно невеликим порівняно з тим-таки Дубаєм чи навіть Шарджею. Саме про це свідчать озвучені пані Світланою на зустрічі з українськими журналістами дані. Отже, Україні варто докласти усі можливі зусилля, щоб заснвати подібне представництво вже в Києві. Тим більше, в нашій державі вистачає компетентних організацій, які « здатні здійснювати функції туристичних представництв окремих держав та регіонів: так, український офіс компанії' Aviareps AG тривалий час успішно представляє на території нашої держави туристичний офіс Женеви.
Отже, висновок: Абу-Дабі є туристичною дестинацією з надзвичайно високим потенціалом розвитку. Аналіз да-них, наведених ДКТ, свідчить, що з року в рік кількість українців у столичному еміраті збільшується, проте тривалість їхнього перебування є невисокою - напри¬клад, за 7 місяців 2018 року середня кількість ночівель склала 3,7 на особу. Так само незначною є залежність
туристичного потоку від місяця, тобто сезону: це означає, що в готелях Абу-Дабі зупиняються здебіль¬шого українські бізнес-туристи, а не відпочивальники. Тим часом, саме туристично-відпочинковий потенціал Абу-Дабі практично безмежний, отже, для реалізації цього потенціалу усім нам - як державним органам - Мінекономрозвитку, МЗС, зокрема, Посольству України в ОАЕ, а також туроператорам, галузевим об'єднанням у туризмі - треба докласти чимало зусиль для того, щоб зацікавити еміратську сторону в подальшому підвищенні рівня двосторонніх відносин.

назад >>>