Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Традиційний пляжний відпочинок у Туреччині та пляжно-екскурсійний у Греції, Італії, Іспанії чи навіть у Таїланді став для багатьох громадян України доступним, а відтак і позбавився присмаку екзотичності. Це, звичайно, не означає, що в перерахованих державах немає незвіданих куточків, які цілком можна назвати екзотичними. Проте й потяг певного контингенту наших співгромадян до далеких подорожей теж цілком можна зрозуміти. Тим більше, що у світі існує ще багато незвіданих стежок, які є відносно доступними з транспортної точки зору.

Пояснимо, що мається на увазі. У минулому номері ми опублікували матеріал, присвячений туристичним можливостям острівної держави Фіджі, розташованій у південній частині Тихого океану. Якщо вартість на-земних послуг на Фіджі є порівняно невисокою. То для того, щоб туди дістатися, доведеться вкласти чимало грошей та зусиль: мінімальна вартість квитка з Києва до міжнародного аеропорту Наді перевищує $2300, при цьому будь-які перельоти здійснюються щонайменше з двома пересадками та вимагають транзитних віз Австралії, Нової Зеландії чи США (при цьому Фіджі - для громадян України держава безвізова). Отже, відпочинок на далеких тихоокеанських островах для двох осіб «потягне» більше $5000 лише транспортно-візових витрат.
Однак «незаїжджену» екзотику можна знайти значно ближче та, відповідно, за значно доступнішими цінами. Наприклад, у В'єтнамі чи такій державі, як М'янма, яку багато хто знає під колишньою назвою Бірма.

В'ЄТНАМ: БУРХЛИВИЙ РОЗВИТОК ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯМ ІДЕНТИЧНОСТІ
Українці знають про В'єтнам не так вже й багато, й 90% цих знань стосується так званої «війни у В'єтнамі» 1964-1975 років. Тим часом країна, офіційна назва якої Соціалістична Республіка В'єтнам та де досі зберігається монополія Комуністичної партії на владу, протягом останнього десятиліття здійснює масштабні перетворення у своїй економіці, в тому числі й у туристичній галузі. На території В'єтнаму з'являються готелі світових брендів, сучасні торговельно-розважальні центри та засоби транспорту та зв'язку. Це, утім, не шкодить національній автентичності: держава ретельно зберігає об'єкти як природної, так і культурної спадщини, які відіграють роль туристичних принад та служать одним із джерел валютної виручки.
Цікаво, що, крім античних часів та середньовіччя, коли на території сучасного В'єтнаму розташовувались кілька королівств, а також колоніальних часів (протягом тривалого періоду - з 1857 по 1954 роки - ця країна була частиною французької заморської території Індокитаю), що залишили для нащадків багато історичних та культурних пам'яток, сучасна історія також залишила у спадок чимало туристичних принад. Наприклад, партизанські тунелі та підземні фортифікаційні споруди, які розташовані неподалік від Хошиміну (Сайґону), які за часів В'єтнамської війни використовувалися партизанами В'єтконгу задля боротьби проти урядових сил Південного В'єтнаму та військових експедиційного корпусу США, сьогодні є значною туристичною атракцією, що приваблює сотні тисяч відвідувачів щороку.
В'єтнам як туристична дестинація є досить привабливим для туристів з усього світу через вдале поєднання багатої історично-культурної спадщини, можливостями морського пляжного відпочинку та невисокими цінами на послуги наземної інфраструктури. Для громадян України ця держава не є зовсім невідомою: щороку туди відправляється кілька тисяч наших співгромадян. На початку 2010-х років авіакомпанія «Аеросвіт» навіть запустила прямий регулярний авіарейс з Києва до Хоши-міна, проте після її банкрутства та припинення польотів у січні 2013 р. пряме авіасполучення між Україною та В'єтнамом не відновлено й досі. У результаті вартість квитка до В'єтнаму складає відчутну долю у сумарному кошторисі подорожі до цієї країни Південно-Східної Азії: квиток з двома пересадками коштує близько $800, з однією - трохи більше $900.

М'ЯНМА: МАЙЖЕ НЕВІДОМА ЕКЗОТИКА
Ми вже казали, що країну, яка з 1989 року носить назву М'янма, багато хто у світі знає як Бірму. Більше того, деякі держави, як, наприклад, Велика Британія, так і не визнали зміну назви, тож з їхньої точки зору Бірма все ще існує на політичній карті світу. Як би там не було, ця держава, розташована на сході від Індії та Бангладеш західніше Таїланду, останнім часом інтенсивно розвиває туризм. Підстав для цього у М'янми/Бірми вистачає: багатюща історія, початок якої сягає аж ІІІ тисячоліття до нашої ери, насиченість природними пам'ятками, яскравими традиціями народів, що населяють державу, призводять до того, що інтерес до відвідання М'янми іноземцями зростає з кожним роком.
Для українців М'янма є справжньою terra incognita: на відміну від В'єтнаму сюди ніколи не літали прямі авіарейси з нашої держави, в Україні відсутня бірманська діаспора. Немає в Києві й посольства цієї країни. Ніколи М'янма не намагалася просувати на українському ринку свій туристичний продукт, однак остан¬нім часом за цю справу взялися українські туроператори, які відчули перспективу цього напрямку для своїх співгромадян.
Для чого їхати до М'янми Перш за все, це багата історія, відповідно, можливість організації різноманітних екскурсій: від «золотої» пагоди Шведаґон у колишній столиці держави - місті Янґон/Ранґун, аж до відомої завдяки сім разів оскароносному американському фільму «Міст через ріку Квай» інженерної споруди, неподалік від якої насправді розгорталися показані у кінострічці події. Крім того, у М'янмі розвиваються морські курорти на узбережжі Індійського океану та Андаманської затоки, неабиякою туристичною принадою є озеро Інлє, популярністю користуються річкові круїзи рікою Іраваді, а також відвідання закритого міста Моґок (Моґоу) - світового центру видобутку та обробки природних рубінів та інших видів коштовного каміння. Утім, для відвідання Моґоку необхідний спеціальний дозвіл, який вимагає певних витрат - як коштів, так і часу. Утім, туристичні оператори успішно вирішують цю проблему при завчасному формуванні групових або ж індивідуальних турів.
Попереднє формування й замовлення туру до М'янми та співпраця з туроператором має сенс ще й тому що через порівняно недавній початок розвитку туристичної галузі у країні на її території інфраструктурних об'єктів ще небагато. Отже, завчасне налагодження відносин агента (в інтересах клієнта) з профільним туроператором суттєво збільшує ймовірність успішного резервування саме тих послуг, які найповніше відповідають потребам клієнтів агента.

ДЕЩО ПРО РЕЖИМ В'ЇЗДУ
Як В'єтнам, так і М'янма вимагають від громадян України оформлення візи для в'їзду на територію цих держав. При цьому спосіб оформлення віз та режим в'їзду для цих двох держав де в чому відрізняються. Так, в'їзну візу до В'єтнаму можна оформити у посольстві цієї країни в Києві, а можна й при перетині кордону - в аеропорту прильоту. Але в обох випадках громадяни України потребуватимуть підтвердження від приймаючої сторони (зазвичай у цій ролі виступає в'єтнамський туроператор) та попереднього узгодження візиту від компетентних органів державної влади В'єтнаму. Ця операція здійснюється протягом кількох днів, клопоти на себе бере інкамінговий туроператор. В цілому, візовий режим В'єтнаму схожий на режим, якого дотримується ОАЕ для своїх гостей, і який був чинний для громадян України до набуття чинності безвізового режиму, що сталося в останній день 2017 року.
Безпосередньо на кордоні оформлюються лише одноразові візи тривалістю до 15 днів, у випадку необхідності оформлення інших, у тому числі багаторазових віз, необхідно звертатися до в'єтнамського консульства.
Що ж до режиму в'їзду до М'янми, то тут усе значно простіше: віднедавна ця держава практикує оформлення електронної візи, яка дає право одноразового в'їзду на територію країни терміном до 28 днів.
В'ЄТНАМ + М'ЯНМА: ЧИ ВАРТО КОМБІНУВАТИ?
Попри те, що країни, про які йдеться у статті, не є сусідами, комбінація відпочинку в обох із них є цілком прийнятною й навіть бажаною з точки зору туроператора. Адже ці держави розташовані в одній - тропічно-субекваторіальній - кліматичній зоні, отже, найсприятливіший період для їх відвідання є одним і тим самим (листопад - лютий). Крім того, велике розмаїття у сполученні як із ними з території України, так і між ними самими, дозволяє туроператорові та його агентам побудувати оптимальний з точки зору вартості та часових витрат графік перельотів «по кільцю». Крім того, для клієнтів туроператорів існує можливість поєднати відпочинок на пляжах різних морів (океанів), при цьому брати участь у різноманітних культурних подіях буддійського світу (громадяни як В'єтнаму, так і М'янми переважно сповідують буддизм - Ред.). Відповідно й візовий режим кожної з означених держав сприяє просуванню таких-от «кільцевих» турів. 

назад >>>