Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Статистична та довідкова інформація, що стосується тих чи інших туристичних напрямків, зазвичай випускається в інтересах індивідуальних туристів. Наприклад, інформаційний портал Price of Travel, що кілька років тому виділився із глобальної статистичної системи Numbeo.com, періодично обчислює Backpacker Index як для всього світу, так і для окремих регіонів. Backpacker - це індивідуальний турист, який мандрує самостійно, не користуючись послугами туроператорів та агентів. Однак така інформація є корисною не тільки для туристів-індивідуалів, але й тих самих туроператорів та агентів, які надають туристам свої послуги з організації мандрівок, продажу квитків та іншого туристичного контенту, а також здійснюють клієнтську підтримку. Хоча б тому, що, відробляючи запит потенційного туриста на подорож у тому чи іншому напрямку, агент може зорієнтувати свого клієнта щодо величини витрат у місці перебування. Туроператор же, беручи до уваги наведену інформацію, може спрогнозувати собівартість туру та, із відповідною корекцією, спрогнозувати прибутковість своїх програм.
Інформація, що надається порталом Price of Travel, є досить-таки деталізованою відповідно до основних витрат туристів у місці перебування. Якщо виражений у доларах США Backpacker Index визначає середній рівень витрат для індивідуального туриста за день, то деталізована інформація допоможе агентові скоригувати ці витрати для свого туриста залежно від його побажань та намірів. Наприклад, у Будапешті, Backpacker Index якого на 2019 дорівнює $34,39, наводиться вартість входу до найпопулярніших туристич¬них атракцій угорської столиці: екскурсія до будівлі
Угорського Парламенту ($20,85), проїзд на фунікулері до Будайського замку від набережної Дунаю ($4,31 OW, $6,47 RT), а також транспортних послуг (наприклад, проїзний у міському транспорті на добу $5, 93), харчування (бюджетний обід $5,03 - 8,99), пінти вина та пива (відповідно $1,08-1,80 та $1.14-2.16), вартість проїзду з міста до міжнародного аеропорту та, звичайно, тимчасове житло різних категорій. Виведення результатів можливе у різних валютах, що досить-таки зручно для створення Backpacker Index бюджету подорожей як самими мандрівниками, так і їхніми агентами.
За результатами досліджень та підсумками 2018 року, портал Price of Travel склав глобальний рейтинг туристичних міст та напрямків, до якого потрапили 137 дестинацій. Ми ж, оперуючи величиною Backpacker Index, здійснимо з нього вибірку та наведемо інформацію про найпопулярніші туристичні напрямки для громадян України.
Як бачимо, Київ належить до категорії найдешевших туристичних напрямків світу, чим варто користуватися інкаминговим туроператорам для промо-цілей. Разом із тим, портал публікує й більш деталізовані рейтинги по регіонах Наприклад, до складу рейтингу для європейського регіону увійшли 56 дестинацій, для Азії - 31 напрямок, для Африки та Близького Сходу, а також для Північної Америки - 13 напрямків. Крім того, портал складає й спеціалізовані рейтинги, наприклад, міст із найдешевшими 3-зірковими готелями або аеропортів з найдешевшими трансатлантичними перельотами. Цікаво, що в першому із цих рейтингів Київ знаходиться на 2 місці (перше обійняла Софія). 

назад >>>