Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

В Ізраїлі набула чинності постанова Міністерства транспорту, яка з метою стимуляції внутрішніх та міжнародних авіаперевезень запроваджує тимчасове скасування аеропортових зборів у міжнародних аеропортах «Рамон» та «Хайфа». Для Хайфи постанова почала діяти 1 лютого, для аеропорту ім. Ілана та Асада Рамонів почне застосовуватися із прийняттям південної повітряної гавані Ізраїлю у комерційну експлуатацію. Ця подія кілька разів відкладалася, проте в авіаційних колах Ізраїлю переконані, що перші комерційні рейси новий аеропорт прийме вже цього зимового сезону.
Очікування щодо збільшення пасажиропотоків до аеропорту «Рамон» пов'язане ще і з тим, що невдовзі після його запуску міський аеропорт Ейлат, злітно-посадкова смуга якого розділяє місто навпіл, буде виведено з експлуатації. При цьому територію міського аеропорту буде передано під забудову, в тому числі й для готельних комплексів, що, у свою чергу, суттєво збільшить кількість готельних номерів в Ейлаті. А відтак і розширить пропозицію як для іноземних, так для ізраїльських туристів.
Звільнення від аеропортових зборів діє протягом 3 років та розповсюджується на всі рейси - як прибуваючі, так і висхідні, як міжнародні, так і внутрішні. Наразі в Ізраїлі вже діє така програма в аеропорту «Увда», розташованого у 60 км на північ від Ейлату. Сьогодні «Увда» виконує функції міжнародного аеропорту для ізраїльського курорту та портового міста на узбережжі Червоного моря. Завдяки ініційованій програмі субсидування іноземних перевізників, які привозять туристів до Ейлату, протягом 2017 року до цього курорту прилетіло близько 128 тисяч іноземних туристів. Що ж до результатів 2018 року, то пасажиропотоки через аеропорт «Увда» збільшились на 70% відносно позаминулого року. Рейси до цієї повітряної гавані здійснювали понад 15 авіакомпаній із понад 30 аеропортів Європи.
Наразі, із запуском у комерційну експлуатацію аеропорту «Рамон», очікується, що ця кількість відчутно збільшиться. Зокрема, планується, що вже в цьому зимовому сезоні кількість авіарейсів до «Рамону» складатиме 55 на тиждень. Зазначимо, що новий аеропорт на півдні нашої держави здатний приймати й далекомагістральні літаки.
Подібні очікування ізраїльський уряд плекає й щодо аеропорту «Хайфа», рейси до якого допоможуть іноземним туристам активніше пізнавати північ Ізраїлю, а ізраїльтянам - мандрувати до Європи без необхідності їхати в аеропорт ім. Бен Гуріона, який минулого року обслужив понад 22 млн. пасажирів та упритул наблизився до першої категорії за показниками пасажиропотоків. Порівняно з позаминулим роком, зростання пасажиропотоку через аеропорт «Бен-Гуріон» склало 10.75%.
Скасування аеропортових зборів для авіаперевізників означає, що квитки до/із указаних аеропортів подешевшають для пасажирів на $12.36 - саме така ставка аеропортових зборів застосовувалася в аеропорту «Хайфа».
Разом із тим, ставки аеропортових зборів для найбільшого аеропорту Ізраїлю ім. Бен Гуріона, через який проходить переважна більшість пасажиропотоку до/з Ізраїлю, залишаються незмінними: $12.36 для пасажирів, що обслуговуються в Терміналі 1, та $26.81 для пасажирів Терміналу 3.
Міністерство туризму Ізраїлю спільно з Міністерством транспорту очікують, що зазначені заходи надалі збільшать популярність Святої Землі для іноземних туристів. Варто зазначити, що подібні методи стимуляції турпотоків (у тому числі й запровадження в дію угоди про Відкрите небо з Євросоюзом) спрацьовують досить-таки непогано: за результатами 2018 року сумарний потік іноземних туристів до Ізраїлю уперше в історії перевищив 4 млн осіб.

назад >>>