Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Навряд чи існує людина, яку час від часу не захоплювали б мрії про далекі мандри, кому не хотілося б побувати на краю Землі... Незважаючи на те. що планета Земля має форму сфероїда, відтак як таких країв у неї немає, тим не менше, «краєм землі» прийнято називати місцевості, надзвичайно віддалені від місця проживання потенційного мандрівника. Отже, мріяти про далекі мандри може кожен, а декому вдається й реалізувати свої мрії. Для цього можна відправитись, до країни, яка в перекладі з латині має назву «Срібна Земля», тобто до Аргентини.

ДЛЯ ЧОГО ТУДИ ЇХАТИ
Для будь-якого європейця, в тому числі й українця, Аргентина - це справжній «край світу», оскільки ця держава розташована дуже й дуже далеко, у південній частині Південноамериканського континенту. Найкоротша відстань по дузі сфероїда між Києвом та столицею Аргентини Буенос-Айресом складає близько 13 тис. км, однак із врахуванням повітряних коридорів пролетіти доведеться більше - близько 15 тис. км, якщо летіти через Париж. З урахуванням часу на пересадку подорож триватиме близько доби. Проте така далека подорож однозначно має сенс: адже в Аргентині можна побачити й відчути багато такого, чого немає більше ніде у світі.
Тут можна поспілкуватися зі справжніми індіанцями, спостерігати за польотом кондора у Високих Андах, плавати в океані з дельфінами та морськими котиками, подружитися зі справжніми пінгвінами (ці створіння є досить-таки прихильними до людей), мандрувати нескінченними пампасами та випробувати на собі життя аргентинських ковбоїв-гаучо. А також видряпатися на льодовик, покататися на високогірному поїзді, що курсує понад хмарами, відвідати неймовірної краси водоспади Іґуасу, причому як з аргентинського, так і з бразильського боку кордону, на річковому поромі відвідати сусідню державу (Уругвай), а літаком, поїздом чи навіть автобусом з’їздити до Чилі... А також навчитися танцювати танго. Бо цей танець народився саме тут - в Аргентині, познайомитися зі старовинною іспанською архітектурою в містах, заснованих католицькими завойовниками-конкістадорами, опанувати народні ремесла тутешніх аборигенів-індіанців. Ну й, зрозуміло, побувати у найпівденнішому місті світу - аргентинській Ушуайі, звідки відправляються експедиції та круїзи на найзагадковіший континент Землі - Антарктиду. Ну чим не справжній «край світу!» Звичайно, не за-буваймо про наявність в Аргентині численної української діаспори, представники якої охоче спілкуються з мешканцями України та дізнаються з перших вуст про стан справ на батьківщині своїх предків.
ЯК СПЛАНУВАТИ ПОДОРОЖ
В Аргентині немає тропічних джунглів: північ цієї держави розташована у субтропіках. А південь - у поміркованому чи навіть субполярному кліматі (південне узбережжя архіпелагу Вогняна Земля). Оскільки Аргентина знаходиться у південній півкулі, пори року тут інвертовані відносно європейських: коли в Україні зима, в Аргентині - літо. Й навпаки. Цей фактор необхідно брати до уваги при плануванні подорожей: відомий випадок, який стався з українською делегацією на світанку нашої незалежності. Члени делегації, вилетівши влітку із Києва та, відповідно, прилетівши до Буенос-Айреса, потрапили у скрутне становище через те, що в аргентинський столиці температура повітря була - 2 градуси, мандрівники ж не здогадалися запастися теплим одягом. Отже, якщо метою відвідання Аргентини є плавання в океані чи знайомство з пампасами та гаучо, для подорожі варто обирати українську зиму чи весну, коли в Аргентині, відповідно, літо та осінь. З іншого боку, для зимових розваг та активностей (чого в Аргентині теж вистачає) до Південної півкулі варто вирушати у літній період (з травня по жовтень).
Враховуючи великі розміри країни, а також можливість безвізових відвідин сусідніх держав (практично всі країни Південної Америки, за виключенням хіба що кількох держав на півночі континенту, таких, як Венесуела чи Ґайана, дозволяють громадянам України безвізовий в’їзд), планувати подорож варто щонайменше на 2-3 тижні. Задля меншого терміну летіти через півсвіту просто немає сенсу.
Зрозуміло, що через віддаленість Аргентини від України та досить високу вартість міжконтинентальних перельотів, тури до Аргентини можуть бути лише індивідуальними: про якусь масовість тут не йдеться.
КРУЇЗИ ДО АРГЕНТИНИ
Відвідати Аргентину можна й морським шляхом: до її атлантичних портів заходять круїзні лайнери кількох пароплавств, а деяких із них і стартують, наприклад, з Буенос-Айреса та Ушуайі. Відповідно до даних американського сайту cruisecritic.com, протягом 2019 року через Буенос-Айрес пролягатимуть маршрути 162 круїзних програм, через субантарктичний порт Ушуайя - 125 маршрутів. Вартість участі в цих програмах, « відповідно до даних того ж таки сайту, починається від $1069 з Буенос-Айреса та $899 з Ушуайі. Цікаво, що деякі з цих круїзних програм передбачають захід у порт Стенлі на Фолклендських островах, розташованих у південній частині Атлантичного океану на схід від південного аргентинського узбережжя. Ці острови належать Великій Британії, проте на них претендує й Аргентина, через що 1982 року між Британією та Аргентиною спалахнула локальна війна.
Цікаво, що деякі круїзні програми передбачають перетин Атлантичного океану. Так, 17 березня з Буенос-Айреса відправляється 47-денний круїз компа¬нії Seabourn Cruise Line, маршрут якого проходить уздовж узбережжя Уругваю, Бразилії, заходить на Східні Кариби, перетинає Атлантику, після чого через Канарський архіпелаг та західне узбережжя Марокко відправляється до Лісабона, де й закінчується його траса. Отже, повернутися в Європу можна й у такий спосіб. Є круїзи, які стартують з Буенос-Айреса, огинають мис Горн або є, що проходять Магеллановою протокою та відправляються через акваторію Тихого океану до Нової Зеландії, Австралії та навіть Індонезії. Отже, для завзятих мандрівників Аргентина відкриває безліч можливостей - як на її території, так і в круїзах, із заходом до її портів.
АРГЕНТИНА
Протяжність території з півночі на південь складає 3800 км, із заходу на схід - близько 1400 км. Від Буенос-Айресу, який знаходиться на північному сході країни, до найпівденнішого міста Ушуайя, розташованого на острові Вогняна Земля, летіти трохи менше 4 годин. Вартість квитка починається від $230.
Площа Аргентини приблизно уп'ятеро більша за площу України.

назад >>>