Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Міжнародна консалтингова компанія Mercer опублікувала рейтинг 231 міста, найкращих для проживання експатів, тобто осіб без громадянства країни чи території, де мешкають ці особи. Рейтинг складався за оцінками багатьох факторів, таких, як якість житла, фактор особистої безпеки, доступність та якість медичних послуг, міського транспорту і т.д. У цілому, це не є туристичним рейтингом, адже він орієнтований, у першу чергу, на бізнесменів - потенційних інвесторів, які обирають для себе місце проживання та розташування своїх офісів. Тим не менше, наявність того чи іншого міста в цьому списку, а також, зрозуміло, місце в рейтингу, має певний вплив (хоч і непрямий) на туризм. Адже чим вище позиція міста в рейтингу, тим більше до нього приїде потенційних експатів, які відтак скористаються послугами об'єктів туристичної інфраструктури. А якщо хтось із цих експатів обере місто для постійного проживання та відкриття офісу своєї компанії, до нього приїжджатимуть партнери, колеги та родичі, які, знову ж таки, користуватимуться послугами туристичної інфраструктури, збільшуватимуть показники в'їзного туризму та поширюватимуть інформацію про місто як туристичну дестинацію.

Отже, Києву, який у цьому рейтингу перебуває на 173 місці, варто докласти чималих зусиль, щоб піднятися на кілька сходинок у цьому рейтингу. Тим більше, для цього є потенціал: досить лише суттєво покращити транспортну галузь української столиці, прибравши з вулиць те, що ми називаємо «маршрутками» та запровадити в комунальному транспорті прозору та зрозумілу для більшості іноземців систему оплати залежно від часу. Цілком можливо, що лише за рахунок такого покращення Київ зможе зрівнятися або ж навіть випередити Москву (167 місце), у якій, до речі, таку систему запроваджено.
***
Як і слід було чекати, першу десятку в рейтингу Mercer обіймають міста Західної Європи (за винятком канадського Ванкувера та новозеландського Окленда). Американське Сан-Франциско з'являється у списку лише в четвертій десятці (34), перша дестинація з колишнього радянського блоку - Прага - у сьомому (69), перша столиця пострадянської держави - Вільнюс - відкриває дев'яту десятку (81). Одразу після нього знаходиться Варшава (82), яку часто наводять у якості прикладу для Києва. Найгіршим містом світу для експатів визнано іракський Багдад (231). Цікаво, що світова Мекка експатів - Дубай, близько 90% мешканців якого не мають громадянства ОАЕ, знаходиться лише на 74 місці, а еміратська столиця Абу-Дабі - на 78-му.

назад >>>