Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Приватна збірка гуцульської старовітчини Богдана Петричука


Часто всі називаю мою збірку музеєм, та до справжнього музею ще далеко, хоча речей для непоганої експозиції є достатньо. Мені більше подобається назва «Приватна збірка гуцульської старовітчини Богдана Петричука». Все розпочалося з дитинства. Мої батьки були зайняті будівництвом і виробництвом сувенірів, а мене залишали на бабу Параску і діда Василя. А до них часто приходили сусіди і родичі, всі разом згадували давнину: як парубочили і дівочили, розповідали про своїх дідів і бабів… Я сидів на печі і слухав все те зранку до ночі.

Моїм колегам-етнографам треба їздити з міста в село в експедиції, а мені пощастило, бо я виріс у середовищі, яке зберегло традиції. З дитини наслухавшись історій про побут і про святкове вбрання, мені хотілося побачити ті речі. З цієї цікавості почалося колекціонування.
Спочатку моя колекція вміщувалася у картонні коробки, потім назбиралося на скриню, потім на другу і третю.
У дідовій хаті на горі є кімната. Там була бабина майстерня. Я повиносив все лишнє, і вже там зберігав свою колекцію. Коли став студентом, то отримав більше можливостей подорожувати і знайомитися з однодумцями, колегами-колекціонерами. Саме тоді почав займатися реконструкцією елементів народного вбрання. Це хобі перетворилося на роботу і зайняло вагоме місце в житті. Протягом останніх років з радістю долучався зі своєю колекцією до різних проектів – це покази в Україні і закордоном, зйомки фільмів «Спадок нації», «Довбуш», мюзикл «Гуцулка Ксеня». Значні зміни настали в період пандемії, бо карантинні заходи скасували всі події. Та для мене це - чудовий період, адже з’явився час подокінчувати багато робіт, які чекали свого часу.
Богдан Петричук, село Бабин Косівського району Івано-Франківської області