Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

ДМИТРО КУЛЕБА: «НАВІТЬ ОДНА КОРОТКА МАНДРІВКА ПЕРЕВЕРНЕ ВАШЕ УЯВЛЕННЯ ПРО УКРАЇНУ ТА УКРАЇНЦІВ»

— Пане міністре, що на Вашу думку може привабити іноземних туристів в Україні?

— Україна — велика і різноманітна європейська країна з цікавою і самобутньою історичною й культурною спадщиною. Кожен гість може знайти у нас щось на свій смак: великі міста чи дику природу, стародавні замки чи сучасні фестивалі, археологічні знахідки чи електронну музику, відпочинок на морі або походи в гори. Україна справді безмежна у своєму різноманітті.

Україна — це країна свободи, революцій та революційних інновацій. Думаю, у нас іноземні туристи отримують унікальне поєднання традицій старої Європи та сучасного міського життя, високої кухні та стріт-фуду, гостинних та відкритих людей, сучасної культури та фолк-арту, давньої історії та шаленого темпу великих міст. Як тут не закохатися!

Крім того, у нас відносно недорого подорожувати, в порівнянні з низкою інших країн. Гадаю, це також вабить іноземців. Притоку туристів сприяє і низка безвізових угод, які напрацювало МЗС, а також нових популярних маршрутів авіакомпаній-лоукостерів.

Україна вже глибоко діджиталізована. У нас високий рівень ІТ-технологій, інтернету, мобільного зв’язку, онлайн-сервісів, безготівкових, безконтактних платежів, які дозволяють легко і комфортно планувати і проводити незабутні подорожі нашою країною.

— Яким чином закордонні українські дипломатичні представництва можуть допомогти туристам та туристичним компаніям з інформацією про Україну?

— Цьогоріч МЗС України створило офіційний сайт України Ukraine.ua, який знайомить іноземців із нашою державою, а також офіційні сторінки України у соцмережах Facebook та Instagram. В основі цієї системи зовнішньої комунікації — візуальний бренд Ukraine NOW. Ми працюємо над просуванням цих ресурсів за кордоном, для цього втілюємо окрему інформаційну кампанію, в якій беруть участь наші дипломатичні представництва.

Ми запустили вже чотири мовні версії цього сайту: базову англійську, а також німецьку, французьку та іспанську. Плануємо розширювати цей перелік на нові мови.

На сайті є розділи Explore, Invest та Study, які допоможуть іноземцю познайомитися з Україною онлайн та прийняти рішення відвідати нашу державу, інвестувати в неї або приїхати на навчання. Сайт є своєрідним путівником для іноземних бізнесменів, студентів і туристів.

Ознайомитися з актуальною інформацією щодо правил в’їзду і перебування в нашій країні в умовах пандемії COVID-19 можна на вебсторінках дипломатичних і консульських установ та урядовому порталі https://covid19.gov.ua/.

— Чи входить в компетенцію наших представництв налагодження зв’язків між українськими та закордонними турфірмами?

— Безумовно. Кожен бізнесмен, зацікавлений у співпраці з українськими компаніями чи початку роботи в Україні, а також іноземні туристичні компанії можуть звернутися до українських дипломатичних представництв за кордоном. Дипломати нададуть все необхідне сприяння, від економічних відділів і консульської служби до фахівців, які ведуть культурно-гуманітарне співробітництво. Вся контактна інформація міститься на вебсторінках закордонних установ.

— Україна під час світової пандемії залишається однією з найвідкритіших країн. Завдяки чому таке можливо?

— В умовах пандемії COVID-19 Україна, як і решта країн світу, була змушена запровадити низку обмежувальних заходів. Їх перелік оновлюється залежно від поточної епідемічної ситуації і прогнозу рівня майбутніх загроз. Україна в цьому плані орієнтується на рекомендації ВООЗ та Міністерства охорони здоров’я України. Водночас, ми балансуємо обмежувальні заходи та свободу пересування. Як і у всьому світі, відновлення звичного способу життя залежить від вакцинації та подолання пандемії COVID-19. Уряд України робить все можливе для того, щоб залишити період пандемії позаду якомога швидше.

— Що б Ви могли порадити туристам, які ще не були в Україні?

— Обов’язково відвідати Україну та насолодитися її історією, природою, культурою і кухнею. Якщо ви хочете здивувати себе та відкрити щось нове і незвичне на мапі світу, вам треба в гості саме до нас. Навіть одна коротка мандрівка переверне ваші уявлення про Україну та українців, залишить несподівано приємні враження. Тоді ви захочете повернутися знову, і ми вас радо приймемо вдруге, втретє, та врешті станемо хорошими друзями!

назад >>>