Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

ЗАМОК-МУЗЕЙ РАДОМИСЛЬ

Історико-культурний комплекс «Замок-музей Радомисль» — унікальний туристичний об’єкт, де вже побували понад 500 тис. туристів з усієї України та світу. До історичного комплексу входить музей, папірня, ресторан, готель і ландшафтний парк.

Головна споруда комплексу була зведена на початку ХХ ст. на місці першої в Центральній Україні фабрики з виготовлення паперу (папірні). Вона постала в XVII ст. за наказом архімандрита Києво-Печерської лаври Єлисея Плетенецького (1550/1554 — 1624).

Загальна площа залів і приміщень Замку — понад 2500 кв.м. В ній розміщений перший у світі музей української домашньої ікони та старожитностей «Душа України». В музеї міститься понад 5 тисяч одиниць зберігання. В його основі колекція ікон XVI-XX ст. з усіх регіонів України. Її зібрала доктор медичних наук, професор Ольга Богомолець. Колекція складається з робіт народних і професійних іконописців. Тут є багатометрові домашні іконостаси; ікони, вирізані з дерева, відлиті з металу, написані на склі.

В музеї також зберігаються предмети народного побуту — скрині, праски, колиски, човни-довбанки, меблі, вулики, плетені посудини, старовинне господарське начиння.

Екскурсії проводяться українською, англійською, польською та російською мовами. За бажання можна скористуватися аудіогідами.

На території комплексу є перша і єдина відроджена в Україні папірня. Як і понад 400 років тому, там виготовляється папір за технологією XVII століття. Весь процес можна побачити на власні очі, а за бажання — взяти в ньому участь.

У ресторані замку-музею можна замовити бенкет, фуршет, або просто повечеряти з родиною. Камінна зала, одна з зал ресторану, має акустичні властивості європейського рівня. Вона розрахована на 150 місць. Зала запам’ятається вишуканим інтер’єром з діючим каміном та неперевершеним звучанням роялю.

У замку-музеї знаходиться унікальний бутік-готель Via Regia на 10 апартаментів. В них поєднані елементи інтер’єрів XVII-XIX ст. і сучасні зручності. В 2012 році готель увійшов до кращої сотні в Україні. У апартаментів нема нумерації. Кожен з них має власну назву і присвячений видатним просвітникам європейських країн.

Особливої уваги заслуговує природний ландшафтний парк-музей. Його площа — 2 гектари (разом з двома островами і двома природними водоспадами). Тут розміщено колекцію скульптур XVIIІ-XІХ ст. В парку теж є єдиний в Україні пам’ятник на водній поверхні — пам’ятник засновнику Радомишльської папірні Єлисею Плетенецькому.

Замок-музей «Радомисль» — партнер міжнародного проєкту Ради Європи «Via Regia». Його мета — обмін духовними і культурними цінностями через туризм.

У Замку-музеї «Радомисль» проходять щорічні фестивалі — «Музика Шопена просто неба» (другі вихідні липня), «Аристократична Україна» (вересень), тематичні бали, вечори тощо. Дізнатися про них можна на сайті radozamok.com.

У замку можна відсвяткувати весілля, відзначити урочисті події, провести бізнес-класи, конференції, або просто відпочити від міського гамору, отримати приємні емоції й незабутні враження.

назад >>>