Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

ГАРЯЧЕ СЕРЦЕ ПРОМИСЛОВОГО ТУРИЗМУ

На сьогодні центром промислового туризму є Кривий Ріг. Останні вісім років у місті впроваджується програма промислового туризму і до її реалізації долучились місцеві гіди, туристичні оператори, готелі, заклади харчування, музеї, громадські спілки та інші.
Об’єднавши зусилля, розпочалась активна промоція туристичного потенціалу Кривого Рогу на всеукраїнських та міжнародних туристичних виставках, конференціях.
В місті проводиться єдиний в Україні фестиваль індустріальної культури «Industrial Fest». Масштабний захід пронизаний духом промисловості, тут можна відвідати виставку гірничої техніки з демонстрацією її роботи, приміряти робочий одяг і дізнатися від самих металургів і гірників тонкощі залізодобувної професії.
Серед найцікавіших атракцій Кривого Рогу туристи виділяють кар’єр «Південного гірничо-збагачувального комбінату», у якому відкритим способом видобувають залізну руду. За своєю формою кар’єр нагадує серце, а глибина сягає майже 360 метрів.
Самоскиди, екскаватори, які з далеку виглядають як мурахи, тут вражають своїми розмірами. БІЛАЗ вантажопідйомністю 130 тон, сягає 5 метрів у висоту і має власну вагу 100 тон. Кожен турист бажає зробити фото з велетнем гірничої промисловості.
Популярними об’єктами відвідування є музеї гірничої техніки під відкритим небом «АрселорМіттал Кривий Ріг» та «Північного гірничо-збагачувального комбінату». Для любителів техніки тут справжній рай. У музеях представлені експонати, що раніше їх експлуатували гірники на підприємствах.
«АрселорМіттал Кривий Ріг» є потужним комбінатом гірничо-металургійного комплексу Кривбасу. Окрім скансену, тут можна побачити коксохімічне виробництво, прокатний цех і доповнити враження промисловим музеєм підприємства.
Кривий Ріг має неповторні індустріальні ландшафти та об’єкти промислової історії , такі як затоплені кар’єри, які перетворились на неймовірної краси озера, відвали — насипи порожньої породи, які місцеві називають «Криворізькими горами».
Та не тільки промисловістю багатий Кривий Ріг, у місті чимало заповідних куточків, що можуть здивувати навіть досвідчених мандрівників. Криворізький Ботанічний сад НАН України, природні ландшафтні заказники «Візирка» та «Балка Північна Червона», геологічні пам’ятки «Скелі МОДРу» та «Сланцеві скелі», водоспад «Білі камені» — побачивши усю цю красу, забуваєш, що знаходишся в серці залізної промисловості.
Сміливо можна сказати, Кривий Ріг — це місто, в якому поєднується залізний характер з первісною природньою красою, і воно чекає на усіх зацікавлених до нового гостей, щоб продемонструвати свій потужний туристичний потенціал.

назад >>>