Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

ТКАЦЬКИЙ ШЛЯХ

«Ткацький шлях» — соковите, яскраве і натхненне документальне кіно про народне ткацтво як частину української культурної спадщини.
«Ткацький шлях» завершує трилогію документальних фільмів, виготовлених ГО «Всесвітній день вишиванки» протягом 2016-2020 років: «Спадок нації» (2016), «Соловей співає» (2019). Сьогодні, у найтемніші часи українці потребують світлих, добрих, життєствердних, красивих історій. Саме таким є українське народне ткацтво — багатство різноманіття технік і взорів, застосування тканих речей в побуті та обрядовості, висока естетика виконання, супроводжена особливим пієтетом обожнювання та збереження тканих рукотворних витворів.
Команда стрічки заглибилась в історію на кілька тисяч років і дістала сенсаційні артефакти ткацтва, які є ознаками високого цивілізаційного виміру української ідентичності.
Кіноекспедиції розсіялися всією територією держави — від заходу на схід, з півночі на південь. Розтягнуті зйомки в часі були пов’язані з творчим задумом зняти ліжникарство в зелених літніх Карпатах, килимарство на осінньому Подністров’ї, стрижку овець на весняній козацькій Черкащині тощо. Саме в таких місцях, далеко від мегаполісів, міської метушні, споживацького суспільства і збереглися «острови» народних майстрів, автентичні ремесла, а також обряди, пов’язані з ткацькими виробами.
«Ткацький шлях» не лише розповідає про майстрів та види ткацтва, а й демонструє, як ткацтво переосмислюється сьогодні, як створюються нові образи та витвори на основі традиційних форм, і ці експерименти настільки вдалі, що потрапляють на обкладинки світових глянців та модних подіумів.
«Ткацький шлях» — це історія про українську ідентичність, осмислена через естетику різних ткацьких виробів та їх використання в обрядах. Стрічка складається з 8 епізодів, кожен з яких розповідає про різновид народного ткацтва («Полотно», «Рушник», «Намітка», «Плахта та обгортка», «Крайка», «Ліжник», «Гуня», «Килим»).
Фільм наскрізь просочений музикою гуртів «Гайдамаки», «Даха Браха», «US Orchestra», «Бурдон».
Робота над фільмом тривала три роки з перервами. Ідея створення стрічки належить дослідниці та майстрині з ткацтва Дарині Алєксєєнко. Авторка сценарію та режисерка — Леся Воронюк. У команді фільму: Валентин Грінберг, Олександр Ткачук, Демид Єлізаров, Сергій Кримський, Олексій Матвейчук, Денис Олейнік, Роман Гоменюк.
Фільм знято кіностудією «Диво» при ГО «Всесвітній день вишиванки» за підтримки Романа Клічука та ТОВ «Рома», партнерів ГС «Музичний Батальйон» та ГС «Народний музей України», Спільнокошту.

назад >>>