Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

У США налічується понад 17,5 тис. музеїв різного типу, профілю та підпорядкування. За підрахунками Американського союзу музеїв, місцеві музеї відвідують приблизно 850 мільйонів відввідувачів щороку, що майже в два рази більше, ніж на спортивних заходах вищої ліги і парків відпочинку з атракціонами разом узятих (483 мільйони відвідувань).
Більшість американських музеїв — некомерційні організації , які отримують кошти від різних джерел: державних субсидій, корпорацій, пожертвувань фізичних осіб і зароблених надходжень. Всупереч уявленню багатьох людей, музеї США отримують від влади (федеральної, штату і місцевої) лише 24% свого бюджету. Основна частина їх фінансування надходить від приватних пожертвувань, які робляться компаніями, благодійними організаціями чи фізичними особами.
Особливий інтерес представляє група художніх музеїв. Найбільші художні музеї США протягом XX ст. були моделями організації музейної діяльності для всіх груп музеїв країни. Зародившись та існуючи завдяки приватній фінансовій підтримці меценатів, художні музеї США виробили такі стратегії управління, фінансування і методи роботи з відвідувачами, що дозволяють їм успішно функціонувати в найскладніших економічних умовах.
Лідируючі позиції в американській музейній мережі, починаючи з другої половини XX ст., займають музеї і центри сучасного мистецтва; запропоновані ними музейні програми мали значний вплив на розвиток музейних практик у всьому світі.
З усього комплексу різноманітних музейних установ США особливе значення мають чотири категорії художніх музеїв. Їх інституційні практики найбільш повно відображають специфіку організації американської музейної справи: музеї національного масштабу; великі музеї (з операційним бюджетом понад $2 млн, які є прикладом організації для невеликих музеїв країни); музеї, значущі своїми колекціями, виставковими та освітніми програмами; музеї і центри сучасного мистецтва.
У список 10 головних музеїв світу, складеним журналом National Geographic, увійшли два американських музеї: Смітсонівський музейний комплекс у м. Вашингтоні, округ Колумбія, під номером один, і художній музей «Метрополітен» під номером сім.
Згідно з журналом Travel and Leisure — Смітсонівський національний музей авіації та космонавтики вважається другим у світі за відвідуваністю, щорічно приймаючи понад 8,3 мільйонів гостей. Але це ми говоримо про центр у Вашингтоні. В цілому Смітсонівський музейний і науковий комплекс складається з 19 музеїв, 9 дослідних центрів і більш ніж 140 музейних філій по всьому світу. Вхід в Смітсонівському музеї завжди і для всіх безкоштовний.

назад >>>