Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

За даними Міністерства охорони здоров’я, на початку листопада в Україні було зафіксовано майже 2,5 млн осіб, що перехворіли на COVID-19 і одужали.

На жаль, взимку Україні довелося зіштовхнутися з новою хвилею захворювання коронавірусом, отже можна впевнено говорити про те, що цей показник буде зростати. Як доводять сучасні дослідження, наслідки COVID-19 можуть нагадувати про себе на протязі тижнів, якщо не місяців. Це, насамперед, слабкість, головний біль, задишка, депресивний пригнічений стан, загострення хронічних хвороб.

Проте гарна новина полягає в тому, що деякі медичні заклади підготувалися до цього заздалегідь. Вони пропонують різноманітні методи постковідної терапії, що допоможе якнайшвидше подолати залишки симптомів.


«КАРПАТІЯ» (ШАЯН)

У санаторії розроблена і діє комплексна програма реабілітації після перенесеного COVID-19. Але, насамперед, тут ідеальні умови для, мабуть, найприємнішого і простого виду лікування: кліматотерапії. Справа в тому, що санаторій знаходиться в екологічно чистій зоні, посеред закарпатського букового лісу, що є потужним джерелом вироблення кисню.

Тому пішохідні прогулянки, які раніше обов’язково прописувались алергікам та хворим на астму, підій дуть також усім, хто долає наслідки коронавірусної хвороби.

До того ж, саме тут за приписом лікаря можна пройти такі оздоровчо-лікувальні процедури, як спелеотерапія (соляна камера), «іспанський плащ» (це не має відношення до інквізиції, а лише прогрівання тулуба шляхом обгортання), або прогрівання тіла за допомогою спеціального проектора. Окремо варто зупинитись на водолікуванні, адже саме тут є славнозвісні джерела цілющих мінеральних вод, які можна використовувати не лише для пиття, а й для прийняття термальних, хвойних та мінеральних ванн або циркулярного душу.


«ЖОВТЕНЬ» (КИЇВ)

Це один з провідних реабілітаційних центрів України, тому не дивно, що серед різноманітних лікувально-оздоровчих програм знайшлося місце для відновлення організму після ковіду. В залежності від результатів обстеження і консультацій з лікарями, тут можуть призначити цілий комплекс лікувальних заходів: від лікувальної фізкультури або масажу до дихальної гімнастики або кисневої терапії. Тут також практикують спелеотерапію, яку можна поєднати зі скандинавською ходьбою. В умовах мальовничої лісопаркової зони, що розташована в історичній місцевості Конча-Заспи поруч з Дніпром, це особливо ефективно: дихальні вправи можна поєднувати з естетичною насолодою від краєвидів. До того ж, це фактично Київ, що дуже зручно для мешканців столиці.


«КВІТКА ПОЛОНИНИ» (СОЛОЧИН)

Спеціалістами санаторію розроблено окрему програму відновлюваної терапії, завдяки якій пацієнтам легше позбутися постковідного синдрому і остаточно одужати після хвороби. Про деякі методи лікування раніше можна було прочитати хіба що в науково-фантастичних книжках. Наприклад, вплив електричними імпульсами високої частоти на м’язи і нерви, завдяки чому в них активуються необхідні внутрішньоклітинні процеси і біохімічні реакції, покращується імунітет. Цю процедуру виконують на апараті HiToP, що на перший погляд схожий на принтер.

Ще одна дуже цікава процедура носить назву світлолікування та виконується апаратом біоптрон, який теж трохи схожий на якийсь футуристичний прилад. Завдяки енергії світла, що генерується цим приладом, стимулюють імунну систему і сприяють процесам регенерації. Звичайно, у санаторії практикують інші більш традиційні методики: аква-аеробіку, кліматотерапію, дихальну гімнастику тощо.


«МАРМУРОВИЙ ПАЛАЦ» (МОРШИН)

Після консультацій та обстеження тут запропонують різні варіанти позбавлення «постковідного» синдрому. Наприклад, відновити роботу легень за допомогою інгаляцій, ароматерапії або соляної печери. А покращити енергетичний баланс організму допоможуть різні види масажу (підводний душ-масаж, точковий або класичний), а також дуже цікава процедура теплотерапії, або озокеритного лікування. У якості джерела тепла використовують вуглеводень природнього походження озокерит, який ще називають гірським воском. Розігрівання шкіри робиться на невеликій поверхні і глибині, що сприяє розширенню судин, посиленню кровообігу і синтезу біологічно активних речовин.


«МЕДОБОРИ» (КОНОПКІВКА, ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛ.)

Постковідне відновлення організму тут будується на фундаменті природніх лікувальних факторів. Комплекс процедур для відновлення дихальної системи включає дихальні вправи, кисневу терапію, сеанси арома- чи спелеотерапії, інгаляції з сірководневою водою. Можна прогріти всі клітини тіла в інфрачервоній сауні, а за допомогою хвойно-гліцеринової ванни розслабитись, заспокоїтись і відновити нервову систему.

До речі, варіантів прийняття ванн тут декілька: сірчані і навіть суха вуглекисла.


«САНАТОРІЙ ЧКАЛОВА» (ОДЕСА)

Оскільки санаторій розташований на узбережжі Чорного моря, багато методів реабілітації після СОVІD-19 пов’язані з морським кліматом. Саме тому тут особливо розвинені комплекси лікувальної фізкультури, дихальна гімнастика та використання терренкурних маршрутів зі спусками і підйомами, що сприяють тренуванню легень. А у методах водолікування активно використовується морська вода — перлинні, хвойні, лавандові, шалфейні, скипидарні ванни роблять саме на ній, різноманітні види душів (душ Шарко, циркулярний, висхідний, підводний, душ-масаж) також.

У санаторії також приймають на лікування дітей, які перехворіли на COVID-19. Вони мають можливість пройти курс санаторно-курортної реабілітації за рекомендаціями педіатрів, сімейних лікарів та вузьких профільних спеціалістів. Ще один приємний бонус: велика територія, поруч кілька парків, ботанічний сад і славнозвісна курортна зона Аркадія.


«ДНІПРО-БЕСКИД» (ТРУСКАВЕЦЬ)

Санаторій позиціонує себе як перший лікувально-оздоровчий заклад у Трускавці, де була розроблено і впроваджено комплексну програму реабілітації після COVID-19 з використанням унікальних мінеральних вод з найстаріших джерел. Деякі з них відомі ще з першої половини XIX століття. Місцева вода справді може називатися живою, тому що науково доведено: склад корисних бактерій у воді з старого джерела «Нафтуся» в десять разів більше всіх існуючих аналогів.

До того ж, ця вода дуже насичена мінералами, тому швидше засвоюється організмом людини. А вода зі ще одного найстарішого джерела №123 використовується в природніх сірководневих ваннах.


«БЕРЕЗОВИЙ ГАЙ» (ХМІЛЬНИК)

Тут розроблено окрему програму відновлення після коронавірусної хвороби, де втілено досвід провідних клінік країн Європи і СНД. Використовується медичне обладнання відомих закордонних виробників, а лікування засноване на досвіді та методиках міжнародних реабілітаційних центрів. Наслідком лікування стане збільшення вентиляції легень, поліпшення функцій бронхів та усіх органів і тканин, а також зниження ризику повторних захворювань і загальнозміцнююча дія на організм. Перелік лікувальних процедур містить масаж, кліматотерапію, судинну біомагнітну терапію, різні види електротерапії тощо.

Але все залежить від того, який режим лікування оберуть лікарі, виходячи з даних обстеження та індивідуальнихособливостей пацієнта.


«ЗОЛОТА НИВА» (СЕРГІЇВКА, ОДЕСЬКА ОБЛ.)

Одним з головних напрямків постковідного відновлення тут є легенева реабілітація. Це досягається підбором окремих дихальних вправ та дихальної гімнастики. Другим моментом є подолання м’язової дисфункції. Це досягається фізичними вправами, тренуванням за допомогою тренажерів, вібраційно-перкусійній терапії.

Спеціалісти санаторію також приділяють увагу поновленню неврологічних i психологічних функцій. Адже вже загальновідомо, що у зв’язку з негативним інформаційним фоном навколо захворювання на СОVID-19 у людей можуть спостерігатись психічні розлади, нестабільний емоційний стан, надмірна тривожність або пригніченість і розгубленість. Досить часто ці симптоми зникають в останню чергу або залишаються на роки. Вони потребують окремого лікування, тому треба вміти їх розпізнавати.

 

назад >>>