Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

У зв’язку із проведенням жалобних прощальних заходів із Вацлавом Гавелом рух на Празькому Граді буде обмежено


Прага, 20 грудня 2011.

21 - 23 грудня у Чехії оголошено державну жалобу на вшанування пам’яті першого президента Чеської Республіки Вацлава Гавела. Обмежено рух на Празькому Граді, зачиняться казино. Відмінено декілька Різдвяних концертів у Чеській філармонії. Театри в індивідуальному порядку скасовують вистави. Щоб не створити незручності для іноземних туристів у передріздвяний період, жодних інших обмежень немає.
 
У середу 21 грудня до 13:00 буде зачинена територія Празького Граду. О 10:00 з казарм військової вахти Граду на Лоретанській вулиці розпочнеться жалобний марш на пошану Вацлава Гавела. Лінія маршруту – через Градчанську площу, до території Граду повз Ворота гігантів, а далі через перше, друге і третє подвір’я Старого королівського палацу. 
Увесь шлях жалобної ходи з Лоретанської площі до Владиславської зали буде оточений почесною вартою, загалом залучать 600 солдатів. У жалобному марші також нестимуть історичні стяги легіонів часів Першої світової війни, Першої Республіки і Другої світової війни. Процесія пронесе і 18 військових прапорів сучасних частин чеської армії, якими наділив військо В.Гавел у період свого президентства.
 
Громадськість матиме змогу проводжати жалобну процесію з Градчанської площі, а також з першого та другого королівського подвір’я. Перебіг подій у Владиславській залі буде транслюватись через великі екрани, розміщені на другому подвір’ї Граду і на Градчанській площі.
У п’ятницю 23 грудня відбудеться прощання із паном Гавелом. О 12.00 у соборі св. Віта у присутності чеських та закордонних визначних діячів архієпископ Домінік Дука відслужить прощальну панахиду.
 
По инф. СzechTourism