Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Чарівність зимового Криму


 

 

Якщо ви не любите холод і не переносите спеки – зимовий відпочинок в Криму саме для Вас. Крим славиться на весь світ ласкавим Чорним морем, лікувальними властивостями грязей, мінеральних джерел і повітря, насиченого ароматом ялівцевих і лаврових лісів, лаванди й полину. Зрозуміло, в зимовому Криму ви не знайдете ні танцполів біля моря, ні караоке, ні чебуреків, ні натовпів відпочиваючих. Зате цілюще кримське повітря і всі визначні пам'ятки Криму – до ваших послуг.

І зимові ціни вас порадують. Взимку в Криму ціни на житло падають в порівнянні з літом майже удвічі. У готелі «Ореанда», в «Парк-отелі» в Сімеїзі ви зможете відпочити за 50-70€ за добу, а в численних санаторіях Місхора і Фороса відпочинок обійдеться 10-20 € за добу.У зимовий період в Криму можна виділити чотири основні напрями відпочинку:
1. Оздоровчий туризм
2. Активний відпочинок
3. Гірськолижний
4. Екскурсійний туризм
 

Оздоровчий туризм.

Крим — це відмінне місце для оздоровчого відпочинку, лікування й профілактики безлічі хронічних захворювань, а також для реабілітації після хвороб.

У радянські часи Крим називали всесоюзною здравницею. За комплексом кліматичних чинників курорти Південного берега найближчі до класичних курортів Рів'єри і Блакитного берега. Середня температура в листопаді-березні +7 *С. Північно-західне узбережжя характеризується різкішим степовим кліматом. Середня температура листопад-березень +2,5 *С.

Але зарубіжні курорти розвивалися більше як рекреаційні, а не лікувальні. Тому, по лікувальній спрямованості і розвитку санаторної мережі Крим не має аналогів.

Основними напрямами лікування в Криму є: кліматотерапія, грязелікування, а також талассотерапія.

Найстаріший грязьовий курорт Криму – місто Саки. Свою популярність він здобув завдяки унікальним природним чинникам – лікувальним грязям, ропі, термальній мінеральній воді, приморський-степовому клімату. Сакськіє грязі по своїх цілющих властивостях не мають аналогів в світі.

Крім грязів, для лікування використовується ропа Сакського озера й мінеральні води. Грязелікування і бальнеотерапію застосовують при захворюваннях і наслідках травм органів руху і опори, центральної і периферичної нервової систем, при гінекологічних хворобах, захворюваннях органів травлення і ряду інших. Тому відпочинок в Саках часто поєднується з лікувально-оздоровчими процедурами і навпаки. У прибережній смузі, між морем і Сакськім озером, розташований ряд санаторно-курортних установ для дітей і дорослих. А в місті, де дорогі і інфраструктура пристосовані для пересування на колясках, сконцентровані санаторії, що приймають на відпочинок і лікування інвалідів. Найуспішніше грязе і водолікування в Саках проводить санаторій «Юрміно». Юрміно – це європейського рівня багатопрофільна здравниця, що володіє сучасними лікувально-діагностичним центром для пацієнтів і SPA-відділенням для гостей і відпочиваючих.

У Юрміно застосовується сучасна методика "компактних технологій" лікування грязями. Туристів в цей спа- курорт привертають широкий вибір медичних і косметичних послуг, комфортний відпочинок і низькі ціни. Вартість відпочинку і лікування складе 30-40$ на добу.

Примітний в плані оздоровчого туризму город- курорт Евпаторія, де сконцентрована рекорд велика кількість здравниць для дітей і для батьків з дітьми. За багато років курортного лікування в Евпаторії утворилися власні лікувальні школи. До унікальних лікувальних чинників Евпаторії відносяться: море, степове повітря, лікувальні грязі, ропа, мінеральні води. Лікування в Евпаторії приносить відчутні плоди.

 

Евпаторійськіє грязі по класифікації відносяться до сульфідних грязей, що утворились з мула морських заток, приморських озер і лиманів. Лікуються грязями в Евпаторії з вісімнадцятого сторіччя, з часів цариці Катерини II.

У Евпаторії застосовуються води питного і бальнеологічного призначення і ропа. Ропа — це концентрірованний сольовий розчин із запахом сірководня. Ропа використовується для лікувальних ванн в різній модифікації.

Мінеральна вода "Кримська " здобувається з свердловин в 20 кілометрах від Евпаторії . Застосовується при захворюваннях органів травлення.

У Евпаторії розташований найбільший на західному побережжі Криму СПА-готель «ТЕСС». Евпаторія лідирує в наданні послуг «для всієї сім'ї».

Алушта – найзручніший в транспортному відношенні курорт, «ворота південного берега Криму». А пансіонат «Море» в м. Алушта є першим і, напевно, найкращим у Криму SPA-готелем.

Всього на території пансіонату розташовується 5 басейнів (чотири відкритих і один закритий) .

СПА-центр надає як окремі СПА-процедури, так і спеціально підібрані оздоровчо-реабілітаційні програми на декілька днів: "антистрес", "супермен", "берізка", "квіти життя", "амброзія" та інші. У центрі території розташований СПА-готель, в будівлі якого знаходиться Medical Spa-центр.

Активний відпочинок

Крим відкриває справді безмежні можливості для любителів активного відпочинку.

Можна просто прогулятися по околицях і помилуватися чудовими гірськими пейзажами, дикими ущелинами і перепадами висот темно-зеленими соснами на обривах скель. Можна покататися на конях (і навіть на верблюдах!!).

Крим – насправді чудове місце для кінних подорожей. У горах і лісі прокладено безліч стежин і доріг, по яких пересувалися у давнину саме конями, - верхи або на всіляких возах. Та і більш екологічно чистого виду транспорту для подорожей не придумати. Для любителів прокотитися на коні, кінні тури по найкрасивіших місцях гірського Криму - це відмінна можливість отримати задоволення і відмінний настрій від спілкування з прекрасними тваринами, а також удосконалити свої навички верхової їзди. Недорого і з користю провести свою відпустку Ви можете в клубі «Алюр». Упорядкований готель, дров'яна лазня, альтанки, кафе-бар - все для Вашого відпочинку. Триразове живлення, мешкання і кінна програма входять у вартість туру, що складає 40€. на добу. Можливе розселення в готельних номерах без кінної програми.

У Криму знаходиться єдина в Україні вісляча ферма «Чудо- віслик», де можна не тільки підкотитися на вісликах, але і отримати документ «Водітеля-вісловода». Чотири ферми «Чудо- віслик» можуть запропонувати Вам екскурсії до Мангуп-Кале, Долини сфінксів, Ескі-Кармен, відвідати печерне місто та відпочити у шерешневому садочку.

До перлин півострова можна віднести кримські гори і печери. Туристичними компаніями розроблені різноманітні екскурсійні маршрути для людей з різним рівнем підготовки. Так компанія «Легенди Криму» пропонує авторський маршрут «Країна напеїв». Це дводенна подорож в Білогорський район Криму. Туристи розташовуються в затишному фермерському будинку. Там на них чекає домашня їжа, російська лазня. У програмі першого дня - огляд стародавньої печери з наскальними малюнками, що відносяться до культури стародавніх народів, що населяли Крим. На другий день після сніданку - поїздка на високогірне плато Карабі-яйла. Звідси, з висоти пташиного польоту, відкривається чудовий вигляд: Південний берег на тлі Чорного моря. По дорозі назад туристи спускаються в унікальну печеру «Сніжна королева», що б побачити природну скульптуру – фігуру жінки з білого льоду. Безпеку туристів забезпечують досвідчені спелеологи. Краще підготовлені туристи можуть відвідати «Червоні печери» - справжнє підземне царство з високими зведеннями і підземною річкою, по якій подорож продовжується.

Традиційно приїжджають до Криму і любителі полювання і рибалки.

Для любителів полювання, в зимовий період пропонується організоване полювання (клуб «Алюр»). У гірському Криму – це охота на кабана (з 1 вересня по 2 січня) і косулю (з 1 травня по 2 січня). У степовому Криму – на зайця і на фазана. Іноземним туристам зброя може надаватися на місці. Мисливці з України беруть участь у полюванні зі своєю зброєю.

Останнім часом набула популярності рибалка в Хемінгуеевськом стилі: з катера на чорноморську акулу-катрана. З човна рибу можна ловити по всьому побережжю. Це камабал, ставрида, кефаль і багато що інше. У гірських річках і спеціальних ставках ловиться форель, є також ставки з дзеркальним коропом і іншими озерними видами.

Гірськолижний відпочинок

У Криму є чудові умови для гірскьлижного відпочинку. Якщо ви приїхали на Південний берег Криму взимку, обов'язково відвідайте Ай-петрі. Це єдине місце в Криму, де всю зиму не тане сніг.

Проте слід зазначити: кримські траси не для професіоналів, а для аматорів. Найпопулярнішими схилами для зимового відпочинку в Криму є вершини Ай-петрі (1234 м над рівнем морить) і Чатир-даг (752 м над рівнем морить). У Криму є необхідний мінімум для гірськолижного курорту : траси різних рівнів складності, підйомники, прокат спорядження і інструктори для новачків. На горі Чатир-даг навіть є санні траси. На Ялтинській яйлі, на Ай-петрі обладнано декілька підйомників-бугелів довжиною від 300 до 1300 метрів.

Сніг тут випадає в грудні і тримається до кінця квітня. На Ай-петрі ведуть декілька шляхів. Можна дітатись автотранспортом з Ялти. Але самий вражаючий і зручний шлях - підйом по канатній дорозі з Місхора. Траса зазвичай починає працювати з 11 годин ранку, а закінчує в 16 вечора. Вартість підйому - близько 30 гривень (менш 3€). Верхня станція канатної дороги стоїть на краю обриву. З верхньої станції в ясну погоду відкривається приголомшлива панорама Південного берега Криму - від Судака, Алушти, Аю-дага до гори Кішка і Фороса з виглядом на яскраво-синє море. Тому обов'язково захопіть з собою фотоапарат, щоб відобразити себе і друзів на тлі кримських пейзажів. А для любителів екстримального відпочинку найкраще прокотитися на снігоході (біля 5€) до гірськолижних трас з підйомниками, які розташовані в 2,5 км. від верхньої станції канатної дороги. Тут є круті сніжні спуски, трампліни і накатана лижня. Щонайдовша траса - 1300 м. Найменша (дитяча траса) – 150 м. Можна узяти напрокат комплект бігових лиж і навіть снігохід "Буран", і отримати навики катання на лижах разом з інструктором.

Ми рекомендуємо поселення в санаторії "Ай-петрі" (канатна дорога починається від санаторію, ціна проживання– 15€ на добу, включаючи триразове харчування, у відмінному номері зі всіма зручностями і кабельним телебаченням) або зупинитися в одному з готелів Ялти.

Екскурсійний туризм

Для відпочиваючих і туристів з путівками частина екскурсій входить в обов'язкову програму, але є можливість записатися на маршрут по своєму вибору. Якщо ви відпочиваєте самі по собі, то з екскурсіями не виникне жодних проблем. У всіх містах-курортах і в крупних селищах діють бюро подорожей або агентства, а також маса приватних фірм. З будь-якої точки Криму можна познайомитися з будь-якими його визначними пам'ятками.

Крим – це архітектурні пам'ятники: палаци, фортеці, стародавні міста;- це заповідники, гори, печери. Визначні місця Криму потребують докладної розповіді в окремій статті або навіть книзі. Ми позначимо основні.

Одним з найяскравіших місць, яке користуєтьсі популярністю у будь яку пору року, є Никітській ботанічний сад. Гори і море створили свій особливий мікроклімат, що дозволило зібрати унікальну колекцію рослин. Навіть взимку тут не припиняється цвітіння. У грудні – січні тут квітнуть: пролісок, суничник, зімоцвіт ранній, абрикоса муме, саркококка низька, мушмула японська. А в лютому вже розпускаються сережки ліщини, переливається на сонці жовтуватий серпанок кизила, зацвітає мигдаль. Розташований недалеко від Ялти, сад спускається до моря, утворюючи декілька парків: Верхній, Ніжній та Приморський, парк на мисі Монтедор. Ботанічний сад – це не тільки величезна колекція рослин зі всього світла, але і одна із найстаріших науково-дослідних установ. У 2012 році Никітській ботанічний сад відсвяткує свій 200-річний ювілей.

Південний берег Криму здивує також красою старовинних архітектурних споруд: знамените Ластівчине гніздо, Лівадійській палац, Воронцовській палац, Ханський палац в Бахчисараї і таке інше.

Евпаторія – місто-музей під відритим небом. Історія зібрала унікальні пам'ятники стародавньої архітектури: залишки кріпосної стіни Керкинітіди - процвітаючого античного міста, ханська мечеть Джума-джамі, караїмські кенаси, православний собор св. Миколи (кінець 19 сторіччя) і ін.

Доступнішим став і печерний Крим. Нещодавно до печер Чатирдагу було прокладено автомобільний шлях (від шосе Сімферополь — Алушта відгалуження на село Мармурове і далі вгору на плато). Відкриті для екскурсій і обладнані на світовому рівні недоступні раніше печери Еміне-баїр-хосар і Мармурова. Для екскурсантів підготовлені також знамениті Трьохока на Аї-Петрі і Червоні печери (Кизіл-коба) на Долгоруковськой яйлі.

Взимку не поплаваєш у морі. Але цей недолік компенсується басейнами з морською водою в численних кримських готелях і санаторіях. І є навіть басейни з дельфінами. Великою популярністю користується так звана «дельфінотерапія». У будь-який час року Ви можете поплавати разом з дельфінами, що нез'ясовним чином знімає нервову напругу, нормалізує психічний стан, покращує настрій і підвищує імунітет. Особливою популярністю серед туристів користується Карадагській дельфінарій, який знаходиться в заповіднику поблизу гірського масиву Кара-даг, де колись знаходили коштовні камені (п. Курортне, м. Феодосія). Не менш цікаві центральний Севастопольський дельфінарій, дельфінарій в Коктебеле (курорт Феодосія), в м. Ялті, п. Партеніте (м. Алушта), в Євпаторії.

Окремої уваги заслуговує культура виноробства в Криму. Ви можете відвідати з екскурсією Массандру, Коктебель, продегустувати вина з виноградників Никітського ботанічного саду.

Крим – «копія стародавнього раю». Це захоплене порівняння висловив колись Володимир Маяковській, а чилійський поет Пабло Неруда назвав півострів «орденом на грудях планети Земля».

Який би відпочинок ви не вибрали в Криму – у вас залишаться незабутні враження!