Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Володимир ГОНЧАРОВ


Топонім «Сонячний берег» не є унікальним: така назва, скоріш за все, зустрічається в кожній країні, що розвиває пляжний туризм. Відтак є Сонячний Берег і в Іспанії. А точніше – курортний регіон Costa del Sol на південному узбережжі Іберійського півострова, який простягається від Гібралтара на заході до міста Нерха на сході. Практично усе узбережжя займають курортні містечка. Утім, й адміністративний центр провінції Малага – однойменне місто – розташоване на березі Середземного моря і теж вважається курортним.

Природні умови та туристичні можливості

Українці відносно недавно відкрили Іспанію як масовий туристичний напрямок – ще кілька років тому ця країна серед вітчизняних тур операторів вважалася напрямком елітного, а отже індивідуального туризму. Навіть сьогодні, коли турпотоки із України до Іспанії зростають щомісяця, переважна більшість наших співгромадян обирають для відпочинку курорти Каталонії – автономного регіону в складі Іспанії, розташованого на північному сході Іберійського півострова. Таким чином, іспанський Сонячний берег є з точки зору туроператорського бізнесу певною альтернативою околицям Барселони.

Назва Costa del Sol доситьтаки добре відображає характерні особливості місцевого клімату: сонячних днів тут близько 350 на рік, курортний сезон починається раніше за всі інші регіони в Іспанії, а закінчується, відповідно, найпізніше. Однак завдяки холодній атлантичній течії навіть у найспекотніші дні липня та серпня вода у морі рідко прогрівається вище за 21 °С. Що ж до туристичного потенціалу регіону, то він може реалізовуватись як за допомогою пляжного відпочинку, так і культурнопізнавального туризму, гастрономічновинного (саме тут виробляються всесвітньовідомі вина, які об’єднуються під назвою Малага), розважального (на Коста дель Соль розташовані безліч аква та тематичних парків, територій розваг, акваріумів, дельфінаріїв та подібних інфраструктурних об’єктів), шопінгу і навіть гірськолижного туризму (в Андалузьких горах).

Готельна та транспортна інфраструктура регіону

Ще якихось півстоліття тому на Коста дель Соль туристичної інфраструктури не було: нинішні курортні містечка являли собою рибальські селища, або ж пустоші. Однак у 70х роках минулого століття курортна інфраструктура почала інтенсивно розвиватися, у результаті чого сьогодні туризм є базовою галуззю економіки регіону. Так, лише сайт booking.com при запиті Costa del Sol видає 969 доступних для бронювання об’єктів розміщення. Зрозуміло, що насправді їх більше, оскільки не всі готелі, хостели чи пансіони вважають за потрібне співпрацювати з цим сайтом. Контент деяких із них повністю резервується туроператорами, проте резерв готельних номерів для співпраці з українськими туроператорами досить великий.

На відміну від інших курортних регіонів Іспанії, Costa del Sol характеризується більшою долею 5зіркових готелів. Відповідно, й середня вартість розміщення в регіоні є відчутною. Утім, задля підвищення привабливості відпочинку в регіоні для туристів з нетрадиційних для іспанського Сонячного берега країн, а відтак

й із України, місцеві та регіональні туристичні адміністрації висловлюють готовність брати участь у переговорах з власниками та топменеджерами готелів та інших об’єктів розміщення з метою зниження цін на їхні послуги. Те ж саме стосується й транспортної інфраструктури, зокрема, авіаліній. Про це вони повідомили українських журналістів, які прибули до регіону Costa del Sol задля висвітлення його туристичних можливостей у вітчизняних медіа.

Пряме авіасполучення між Україною та Коста дель Соль відсутнє, тому до столиці регіону — міста Малага — можна потрапити або повітряним шляхом — з пересадкою в Мадриді або Барселоні, або ж приїхати швидкісним потягом компанії Renfe з Мадрида, Барселони чи Валенсії. До речі, іспанський швидкісний потяг — це додаткова туристична атракція для українців, які у такий спосіб зможуть відчути, що таке справжнє швидкісне сполучення залізницею. Тим більше, що іспанський залізничний контент легко бронюється як у ГДС, так і безпосередньо на сайті компани Renfe, отже, агент без особливих проблем разом з авіаквитком та ваучером на готель випише туристові квиток на потяг.

Обираючи такий спосіб доїзду до Costa del Sol, варто обирати для прильоту в 1спанію мадридський аеропорт Барахас: з іспанської столиці потяги Renfe відправляються до Малаги щогодини, подорож тривае 2 години 25 хвилин, а мінімальна вартість квитка складає 38.1 евро в один бік. У той же час із Барселони залізницею до Малаги доведеться добиратися з пересадкою. А час у дорозі складатиме щонайменше 6 годин.

Що ж до самого Сонячного берега, то регіон охоплений доситьтаки щільною мережею автобусних маршрутів, що робить сполучення між курортами, столицею регіону Малага та історичними містами, такими як Ронда, доситьтаки зручним та відносно недорогим: вартість разового квитка в середньому складає 1.5 євро, при цьому спрацьовує загальноєвропейське правило: проїзд за багаторазовими та тривалими квитками значно дешевший.

База для комплексних турів

На відміну від більшості іспанських курортних регіонів, Costa del Sol надає можливості своїм гостям відвідати деякі сусідні держави. А саме, Португалію, Гібралтар (який є британським анклавом у південнозахідному куті Піренейського півострова), Марокко та іспанський анклав на території Африки – містофортецю Сеута. Якщо з відвіданням Португалії та Сеути жодних проблем виникнути не може – для них дійсною є іспанська шенгенська віза, то для відвідання Марокко та Гібралтару треба оформлювати окремі візи: гібралтарську – в посольстві Великої Британії. Ну а марокканську – в посольстві цього королівства. Утім, обидві дипломатичні місії розташовані в Києві, а іспанське консульство у випадку обґрунтованої заявки на комплексний тур навряд чи відмовиться оформити членам туристичної групи дво чи багаторазову шенгенську візу.

Автор щиро дякує московському представництву Turespaña та авіакомпанії Lufthansa за можливість відвідати регіон Costa del Sol у складі престуру для українських журналістів

 

Хав’єр ЕРНАНДЕС РОДРiГЕС, директор Департамента туризму

муніципалітету міста Малага:

Малага – це одна з найпривабливіших туристичних дестинацій в Іспанії. Наше місто є одним з визначних центрів культурного туризму – тільки музеїв у Малазі нараховується 30. Та й творчість Пікассо, який народився саме у Малазі, теж приваблює багатьох туристів. Звичайно, крім цього, до нас приїжджають і задля інших видів туризму: наприклад, для шопінгу, за розвагами, чи з метою вивчення іспанської мови… Тим більше, що Малага є відносно недорогою дестинацією: середня вартість ночі зі сніданком в наших готелях складає 76 євро.

Сьогодні Малага є одним з лідерів за зростанням туристичних потоків: так, за результатами перших місяців 2013 року наше місто обійняло перше місце в Іспанії за цим показником. Так, протягом минулого року кількість людиноночей, проведених туристами в Малазі, перевищило 1.5 мільйони, а кількість екскурсійних туристів, які приїжджали до міста, досягла 3.5 млн. Що ж до україн ських туристів, то минулого року Малагу відвідало півтори тисячі ваших громадян, які сумарно провели у місті 3.5 тис. людиноночей. Зрозуміло, що ми зацікавлені у збільшенні цих показників, тому плануємо промоакції, переважно у столиці та в інших великих містах вашої країни, таких, як Одеса чи Харків.

На наш погляд, у першу чергу для збільшення українського турпотоку до Малаги можна було б організувати прямі авіарейси з Києва чи інших аеропортів України. Адже аеропорт Малаги має велику пропускну здатність, до того ж він сьогодні не дуже сильно завантажений, тому переконаний, що при бажанні зручні слоти як для українських, так і для іспанських перевізників обов’язково знайшлися б.

Артуро БЕРНАЛЬ, генеральний директор Департаменту туризму Коста дель Соль:

Наш регіон – один з найпопулярніших туристичних дестинацій не тільки в Іспанії, але й у масштабах усієї Європи. Так, провінція Андалусія щороку приймає понад 9 мільйонів туристів – це більше, ніж деякі європейські держави, наприклад, Хорватія. Відповідною є й інфраструктура в нашому регіоні: так, аеропорт Малаги є третім за пропускною здітністю в Іспанії, він здатний обслужити 13 мільйонів пасажирів щороку. А після реконструкції цей показник перевищить 30 мільйонів. Також в Іспанії добре розвинений залізничний транспорт, зокрема, перевезення швидкісними потягами, наприклад, з Барселони. У такий спосіб на Коста дель Соль прибуває щороку 1.5 млн. туристів.

Більшість наших гостей – це громадяни Іспанії (40%), слідом йдуть німці (25%) та британці (7%). Доля українських туристів в нашому регіоні поки що є невеликою, проте ми вважаємо Україну надзвичайно перспективним ринком. Вже хоча б тому, що український турист – зазвичай людина високоосвічена, відтак крім пляжного відпочинку, він цікавиться ще й культурою. Так само не можна не враховувати факт, що українці, подібно до інших громадян держав колишнього СРСР, у своїй переважній більшості витрачають на відпочинку значно більше за середньостатистичні показники (у нас турист в середньому за день витрачає 75 євро, а ті, кого прийнято вважати «російськомовними» – десь утричі більше). Отже, ми активно працюємо над адаптацією нашого турпродукту для російськомовного ринку: наприклад, запроваджуємо показники російською мовою, меню в ресторанах, залучаємо гідів, що можуть вести екскурсії цією мовою. Нещодавно було досягнуто домовленості, що в Департаменті туризму провінції Андалусія працюватиме російськомовний співробітник, в обов’язки якого входитиме комунікація з ринком колишнього СРСР. Що ж до цієї комунікації, то ми щиро зацікавлені у співпраці не тільки з великими туроператорами на кшталт «Наталі Турс», які забезпечують близько 80% російськомовних туристів, але й іншими, не такими великими – адже й вони привозять до нас туристів. Така комунікація здійснюватиметься традиційними методами – через відділи туризму в іспанських посольствах та закордонних осередках Turespaña, які визначатимуть туроператорів, зацікавлених у співпраці з нами, та допомагатимуть їм ближче познайомитися з туристичними можливостями курортного регіону Коста дель Соль.

назад >>>