Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Іда СОЛОДАР, завідувач, відділу реклами та зв'язків із державами СНД туристичного комплексу «Ярденіт», Ізраїль

Здавніх давен як християнських паломників, так і туристів, що належать до усіх віросповідань, вабить ріка під назвою Йордан, з якою пов'язана величезна кількість подій історії як юдаїзму та хрис¬тиянства, так і світової історії. Наприклад, у Новому Заповіті є повідомлення, що саме у водах Йордану відбувся факт хрещення Ісуса Христа.
Ріка Йордан, що на півночі Ізраїлю витікає з озера Кінерет, яке у давнину носило назву Галілейського моря, та впадає до Мертвого моря, існує й сьогодні. Проте оскільки на більшій частині її течії фарватером Йордану проходить лінія кордону між Ізраїлем та Йорданією, протягом
тривалого часу річка була недо¬ступною для відвідувачів.
Однак на півночі нашої кра¬їни, поблизу витоку Йордана з озера Кінерет, є ділянка, де обидва береги Йордана належать Ізраїлю. Саме тут 1981 року за рішенням ізраїльського уряду було облаштовано туристичний комплекс «Ярденіт», розташова¬ний на землях кібуцу «Кінерет», який також брав участь у його спорудженні та облаштуванні, та який сьогодні здійснює управління туркомплексом.
Сьогодні до комплексу «Ярденіт» щодня приїжджають тисячі туристів та християнських паломників (загальний турпотік складає приблизно півмільйона гостей на рік). Такий інтерес до цього місця цілком зрозумілий: адже донедавна «Ярденіт» був єдиним місцем в Ізраїлі, де турист міг зануритися у води Йордану та, за бажанням, здійснити обряд хре¬щення безпосередньо у річці.

Йордан - для кожного!
Значна кількість туристичних груп, які здійснюють екскурсії пів¬нічною частиною Ізраїлю, заїж¬джають у «Ярденіт». Однак пере¬важна більшість туристів відвідує туристичний комплекс у рамках оглядових екскурсій, затриму¬ючись тут щонайбільше на пару годин. Що, зрозуміло, не дає ту¬ристам можливості відчути на собі усі принади ізраїльської Півночі та скористатися багатьома пропози¬ціями, що їх надає наш комплекс. Виключенням із цього правила є християнські паломники, які при¬бувають до «Ярденіту» з метою здійснення обряду хрещення, про¬те й вони не використовують усіх можливостей нашого комплексу у контексті релігійного туризму. Отже, метою цієї статті є інфор¬мування наших українських партнерів — як наявних, так і майбутніх — про можливості нашого туристичного комплек¬су та, як наслідок, урізноманітнення ізраїльського туристичного продукту та збільшення туристичних потоків громадян України до Ізраїлю.
Туристичний комплекс «Ярденіт» розташований на правому березі річки Йордан, у кількох сотнях метрів від його витоку з озера Кінерет та у кількох кілометрах на південь від міста Тверія. Поруч із комплексом проходить трансізраїльське шосе №90, що робить доїзд до «Ярденіту» зручним з будь-якого місця в Ізраїлі, включаючи на¬віть Ейлат (де, власне, шосе 90 й починається).
Поруч зі входом до «Ярдені-ту» розташована стоянка для автобусів та приватних авто, площа якої відповідає пропуск¬ній здатності туристичного комплексу. Отже, в «Ярденіті» не буває тісняви та штовханини.
На території ТК «Ярденіт» обладнано кіоск та магазин су¬венірів із відповідним вибором товарів. Тут можна придбати християнську та юдаїстську символику (наприклад, копії печаток царя Соломона), тради¬ційні сувеніри зі Святої Землі у вигляді пляшечок з водою з Йордану, ґрунтом та оливко¬вою олією, книги, футболки, кепки, косметику з мінералами Мертвого моря, ізраїльські вина, суміші трав'яних чаїв, а також ексклюзивну продукцію, про яку трохи згодом.
Хотіла би зауважити, що вхід до комплексу є безкоштовним для будь-якого відвідувача, незалежно від його релігійних переконань, національності чи громадянства. У такий спосіб, турист може відвідати Ярденіт, не витративши у нас жодного шекеля. Проте, зважаючи на все розмаїття послуг, які ми надаємо нашим гостям, навряд чи у когось виникне таке бажання: чесно кажучи, я не знаю жодного з туристів, хто не привіз би з настільки пасіонарного місця, яким є туркомплекс «Ярденіт», щось на згадку.

Біблійний ексклюзив
На території нашого комплексу діє єдиний в Ізраїлі (а можливо, й у всьому світі) ресторан автентичної біблійної кухні. Вже сама його на¬зва — «Манна» — надихає відвіду¬вачів здійснити уявну подорож у минуле на кілька тисяч років. Ще більше до цього спонукає інтер'єр ресторану, облаштований у точ¬ній відповідності до тогочасної атрибутики: гості їдять з посуду, який використовувався 2, а то й 3, тисячі років тому, за допомогою автентичного столового приладдя, сидять за тогочасними столами, а обслуговують їх офіціанти в одягу, який носили за часів Ісуса. Та найголовніше у «Манні» — це кухня: тут подають страви, згадані у Біблії та інших давніх джере¬лах — для їхнього відновлення було проаналізовано не тільки Біблію, але й кілька сотень давніх джерел, починаючи від єгипетських папірусів та вавилон¬ських клинописних таблиць. Отже, кожний гість ресторану може ску¬штувати такий самий хліб, що його преламлював Ісус зі своїми апосто¬лами під час Потаємної Вечері, або ж спробувати тогочасний рибний соус, який подавали до столу рим¬ських імператорів та юдейського царя Ірода Великого.
Чекаючи на приготування страв, відвідувачі переглядають 17-хвилинний ігровий фільм, дія якого відбувається у І столітті на¬шої ери та зображає побут родини галілейських рибалок. Зокрема, у фільмі показано що та як їли тогочасні мешканці Галілеї, після ж перегляду стрічки відвідувачі мають можливості спробувати ті ж самі страви, що, як правило, справляє на них незабутнє враження.
Утім, навіть не відвідуючи ресторан «Манна», наші гості мо¬жуть придбати зразки тогочасних продуктів та спецій у сувенірних крамницях. Наприклад, «ісоп», згаданий у 50-му Псалмі, або фініковий мед — продукт, завдяки якому як давній, так і сучасний Ізраїль носить назву «Земля, що тече молоком та медом».
Також хотіла б наголосити, що в магазинах ТК «Ярденіт» можна придбати або орендувати набори для омовіння чи хрещення: білу сорочку та капці. Узбережжя Йордану не є пляжною зоною та, відповідно, не призначене для купання: за¬нурюватись у Йордан прийнято у відповідному одягу, тобто у білій сорочці. (Для зручності гос¬тей, що здійснюють занурення, на березі Йордану облаштовано сходи, якими можна спуститися у воду, а також роздягальні та душові). Утім, не існує жодної заборони на використання власного одягу, проте переважна більшість туристів, особливо прочан, які приїжджають до ТК «Ярденіт» з метою хрещення чи омовіння, віддають перевагу нашим комплектам: навіть не беручи до уваги сакральний сенс акту хрещення та одягу, в якому він відбувається, хрестильна сорочка — це чудовий сувенір.
Усе це варто знати турис¬тичним агентам, які продають ізраїльський турпродукт. Так само як і те, що, незважаючи на репутацію «Ярденіту» як баптистерію переважно для протестантів, немає жодної заборони на відвідування туркомп¬лексу представниками інших християнських конфесій. Адже Бог один, один і Йордан. Більше того, він — той самий, що й за часів Ісуса.

Консолідатор Півночі
Здебільшого до ТК «Ярденіт» туристичні групи приїжджають або з Тверії, або з південніших регіонів Ізраїлю безпосеред¬ньо по шосе №90, після чого від'їжджають до тверійських готелів, де й поселяються. За¬уважу, однак, що в ТК «Ярденіт» існує непогана альтернатива
поселенню в міських готелях: кібуц «Кінерет» має у своєму розпорядженні комфортабель¬ний готель «Огало Манор», розташований безпосередньо на березі Кінерета. 79 номерів відповідають усім сучасним стандартам готельної індустрії та призначені для проживання як подружніх пар, так і родин з дітьми. А кількість номерів дозволяє розселити туристичну групу середнього розміру.
Крім усіх наведених вище по¬слуг, наш туристичний комплекс надає можливості для відпочин¬ку на Кінереті, зокрема, пла¬вання під вітрилами, риболовлі,
у тому числі з використанням рибальських човнів часів Ісуса Христа, водних видів спорту, а також пляжного відпочинку. Крім того, туристичний комплекс надає екскурсійні послуги з відвідання християнських святинь Галілеї, а також інших туристичних центрів. Наприклад, Хамат-Гадеру на кор¬доні з Йорданією, де діють відомі ще в часи Римської імперії сірчано-водневі цілющі джерела, до міста цадиків Цфат чи Голанських висот та гори Хермон. Також можлива організація екскурсій до сусідньої Йорданії.
Не маю жодних сумнівів, що співпраця з туристичним комп¬лексом «Ярденіт» та використання повного спектру наших можливос¬тей зробить ізраїльський турис¬тичний продукт, що його продають наші партнери, різноманітнішим, а відтак і привабливішим для їхніх клієнтів.
Наші координати: Тел. +972-4-675-9111, факс 972-4-675-9129 info@yardenit.com www.yardenit.com

Людмила ПАНІОТ, директор туристичної компанії «ВІКПАН», Київ:
На мій погляд, включення до із¬раїльського туристичного продукту відвідин туристичного комплексу «Ярденіт» однозначно позитивно впливає на привабливість, а відтак і ліквідність турпродукту. Адже співробітникам ТК «Ярденіт» при¬таманне гостре відчуття відпові¬дальності перед усім, що робиться для відвідувачів — як релігійних паломників, так і світських. Не в останню чергу завдяки цьому кожний, хто відвідує туркомплекс, з великим задоволенням відчуває, що доторкнувся до Великоі Історії, здебільшого прагне повернутися ще.
Узагалі ж можливості ТК «Ярденіт» щодо туризму є значно більшими, ніж просте кількагодинне відвідан¬ня під час однієї з екскурсій. Так, цілком можливим є варіант поселення туристичних груп чи індивідуальних туристів у готелі, що належить туркомплексу. Тим більше, що ізраїльська Північ є надзвичайно привабливою для відвідання — на мій погляд, формувати тур до цієї країни без Півночі узагалі не варто. Багатьох туристів приваблює сама місцевість, її колорит, історичне минуле та майбутнє країни, кожен із туристів відчуває гостинність та щедрість, тут немає мовного бар'єру, турист є бажаним гостем. Відтак я вважаю, що наша співпраця з ТК «Ярденіт» у майбутньому тільки розширюватиметься.


 

назад >>>