Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Зпочатком так званої «Арабської весни», що принесла хаос у найбільші туристичні напрямки Близького Сходу, на українському ринку туристичних послуг спостерігається перманентний дефіцит доступних для більшості споживачів напрямків для пляж¬ного туризму в зимовий період. Прагнучи інформувати своїх читачів про можливості в цьому сегменті, «Український туризм» планомірно розміщує на своїх сторінках огляди тих чи інших держав чи регіонів, тією чи іншою мірою здатних замінити арабський Близький Схід.
На можливості українських туроператорів щодо напрямків зимового пляжного туризму суттєво впливає флот вітчиз-няних авіаперевізників, який здебільшого складається з середньомагістральних лайнерів типу Boeing-737 чи Airbus A320. Отже, можливості у прокладанні далекомагістральних маршрутів, а відтак і масової інвазії українських туристів на таких напрямках, як Домінікана, Куба, Малайзія чи китайський острів Хайнань, в українських туроператорів сильно обмежені.
У такій ситуації стало в нагоді російське прислів'я «голь на выдумки хитра»: деякі турис¬тичні напрямки, а саме — Індія, Шрі Ланка та острови Індійського океану — відкрилися для українців за допомогою арабських лоукостерів. А саме: airarabia та flydubai, які здійснюють перельоти із України до вказаного регіону транзитом через Шарджу (airarabia) та Дубай (flydubai).
У цій статті ми порівняємо характеристики пляжних курортів Індії та Шрі Ланки з точки зору як наземної інфраструктури, так і авіаперельотів.

Індія без Гоа: маловідома та перспективна
Туристичні можливості індійського штату Гоа відомі досить давно та детально, тому описувати їх у черговий раз недоцільно — автор обмежиться лише даними про вартість туристичних і транспортних послуг у цьому штаті у відповідних таблицях. Однак штат Гоа — це ще не вся Індія: узбережжя півострова Індостан простягається більше, ніж на 6000 км, відтак на ньому розташовані морські курорти з найрізноманітнішими природними умовами та станом розвитку туристичної інфраструктури. Так, на пляжах Мумбая (колишнього Бомбея) кипить бурхливе нічне життя, вони славляться божевіль¬ними запальними дискотеками, на які збирається не тільки місцева «золота молодь», але й забез¬печені європейські спадкоємці відомих прізвищ.
Пляжі Андаманських та Нікобарських островів, а також островів Лакшадвіп ідеальні для дайвінгу, шноркелінгу та дослідження скарбів підводного світу. Ці пляжі — найбезлюдніші пляжі Індії, адже до них досить важко дістатися. Відтак, насолоджуватися красою дикої природи приїжджають справжні любителі самотності та простого життя.
На деяких пляжах збереглися величні храми чи руїни старо¬винних фортів, що вносить додатковий шарм у відпочинок. Особливо багато таких споруд можна знайти на пляжах Гуджарату. Клімат на узбережжі цього штату м'який та приємний для європейців, населення дружнє, на всіх освоєних пляжах можна зустріти торгов¬ців виробами народного промислу, сувенірами й місцевими делікатесами. У багатьох місцях регулярно влаштовуються стро¬каті базари, проводяться різні фестивалі.
Східні штати пропонують любителям монументальних видовищ скелясті пляжі, які приголомшують своєю велич¬чю. У таких місцях підходи до води досить складні, на окремих ділянках навіть небезпечні, а у воді туристів підстерігають гострі рифи та морські їжаки. У найризикованіших місцях навіть стоять поліцейські, які поперед¬жають відпочивальників про наявну небезпеку.
На південному заході розташовані насправді райські куточки: пляжі із золотим піском, блакитними лагунами й пальмовими гаями. На більшості піщаних пляжів море біля берега неглибоке, щоб дістатися глибини потрібно йти досить довго. Найспокійніші води - на пляжах Махараштри . Ці місця ідеальні для сімейного відпочинку. Пляжі Карнатаки обіцяють у недалекому майбутньому скласти серйозну конкуренцію пляжам Гоа — на їхній розвиток виділяються великі кошти. Дуже оригінальні пляжі штату Андра Прадеш. Тут багато старовинних портових міст та культових споруд, також тут розташовано кілька наймальовничіших пляжів країни.
Штат Керала, крім морських пляжів, пропонує дивовижні місця для відпочинку на внутрішніі водах. Цей фантастич-ний тропічний світ приваблює любителів тваринного світу та довгих прогулянок на човнах по тінистих зелених тунелях.
Усі індійські пляжі - муніципальні, але ділянки, закріплені за конкретними готелями, охороняються. Користування пляжами та обладнанням безкоштовне. Практично скрізь заборонено купання і загоряння в оголеному вигляді.

Шрі Ланка: майже масовий напрямок
Протягом останніх років ця острівна країна в Індійському океані, відділена неширокою протокою від південної частини півострова Індостан, стала досить популярним напрямком для українських турис¬тів: кількість українських туристів, що відвідують острівну державу, щороку збільшується. Тому детально описувати принади Шрі Ланки з точки зору як пляжного, так і будь-якого іншого туризму, немає сенсу. Зауважимо лише, що клімат тут екваторіальний, дощовий сезон припадає на літні місяці, а морські курорти обладнано на усьому узбережжі острова.

На арабських крилах
Як ми вже казали, перельоти із Києва та інших міст України в регіон Індійського океану найзручніше здійснювати рейсами еміратських лоукостерів airarabia та flydubai. Ці перевізники дають можливість своїм пасажирам долетіти до місця призначення з однією пересадкою — в Шарджі, де базується airarabia, та в Дубаї. Зауважимо, що на деяких напрямках (наприклад, до тієї ж Шрі Ланки) українські туроператори використовують рейси цих авіакомпаній у якості своїх чартерів, викуповуючи 80, а то й 90% крісел у вигляді блоків. Проте, відповідно до попиту, обидва перевізники залишають певний відсоток місць у вільному продажу. Крім того, частотність вильотів з території України в обох авіакомпаній постійно підвищується.
Зауважимо, однак, що кількість спільних пунктів прибуття у цих авіаперевізників усього лише дорівнює двом (у тому числі на Коломбо), отже, значної конкуренції між ними на індійському напрямку не спостерігається.
 

назад >>>