Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

НАЙБІЛЬШИЙ ТА НАЙГОЛОВНІШИЙ ЕМІРАТ ОАЕ НАДАЄ УКРАЇНСЬКИМ туристичним КОМПАНІЯМ БЕЗЛІЧ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ НАЙРІЗНОМАНІТНІШИХ ТУРПРОДУКТІВ

Одним з популярних трендів зимового відпочинку в Україні протягом останніх років стали Об'єднані Арабські Емірати — високорозвинена та стабільна держава на південному узбережжі Перської затоки, яка активно розвиває в'їзний туризм та надає своїм гостям різноманітні можливості відпочинку, мандрів та розваг, а також ділового туризму. До того ж варто зауважити, що туристичні послуги в ОАЕ надаються в переважній більшості випадків дуже високого рівня якості: Емірати — одна з найзаможніших держав світу, тож власники та менеджери місцевої туристичної інфраструктури не економлять на інвестиціях в інфраструктуру, зокрема, мають можливість обирати належним чином підготовлений персонал.

Дубай: перенасичення?
Однак у дивовижний спосіб зусилля українських туроператорів та авіакомпаній з розвитку еміратського напрямку зосередилися на Дубаї, який є одним із семи еміратів, або князівств — складових дивовижної федерації абсолютних монархій під назвою ОАЕ. Дубай є найвідомішим у світі еміратом завдяки своїм інфраструктурним проек¬там (таким, як один з найвищих у світі хмарочосів Бурдж Халіфа та йому подібним), незліченній кількості заходів бізнес-, фам- та шопінг-туризму, а також зручному транспортному сполученню з європейським регіоном. Можливо, саме завдяки цьому комплексу атракцій кількість авіарейсів із України до Дубаю перевищило усі розумні межі: їхня щотижнева кількість нараховує 50-55 з аеропортів Києва та ще 20-25 з регіонів України. Сьогодні регулярне сполучення з Еміратами здійс¬нюють авіакомпанії flydubai (один рейс — із «Борисполя» та один — із «Жулян»), МАУ (з «Борисполя») та Wizz Air Ukraine (літає з «Жулян» до другого дубайського аеропорту «Аль Мактум»). Крім того, чартер¬не сполучення з Дубаєм здійсню¬ють авіакомпанії «ЮТейр-Україна» та Windrose. При цьому з 16 січня додається ще 7 частот з Києва, які здійснюватиме авіакомпанія Emirates. Крім Дубаю, ще один перевізник з ОАЕ — авіакомпанія airarabia — виконує з Києва та регіонів України регулярні рейси до аеропорту Шарджі — столиці однойменного емірату на схід від Дубаю.
У такий спосіб, загальна кількість крісел на дубайському напрямку оцінюється у 7-8 тисяч щотижня лише з Києва, й поло¬вина від цього числа — з регіонів України. Очевидно, що ємність українського ринку не відповідає такому перевезенню, отже, незабаром частині авіаперевізників (а відтак і туроператорів) доведеться або закривати рейси до Дубаю, або ж переорієнтовуватись на інші напрямки. Тим більше, що Дубай — це далеко не ідеальний напрямок, що ко¬ристується найбільшим попитом серед українських туристів у холодну пору року, тобто пляжного туризму.

Абу-Дабі: пізній старт
На наш погляд, одним з най-перспективніших напрямків зи¬мового пляжного, або морського, туризму, є емірат Абу-Дабі — найбільше за площею (86% території) та ресурсами, відпо¬відно, найбагатше князівство, з яких складається ОАЕ. Тому й не дивно, що Абу-Дабі є столичним еміратом, а його шейх Халіфа бін Зайєд аль Нахьян виконує функції президента федерації.
Незважаючи на це, протягом тривалого часу Абу-Дабі не розвивав туристичної інфраструктури, зосередившись на столичних функціях та індустрії видобутку нафти й газу (93% покладів цих копалин в ОАЕ розташовано в надрах Абу-Дабі, а відтак належать шейху Халіфі бін Зайєдові аль Нахьяну). Проте щедро оплачувані вчені підрахували, що вуглеводні закінчаться в досить-такі недалекій перспективі. Через це родина аль Нахьян ухвалила розвивати в еміраті й інші галузі економіки, зокрема, туризм. Це сталося приблизно 8 років тому.
За цей час в еміраті з'явилась приблизно сотня готелів та ін¬ших інфраструктурних об'єктів, спрямованих на залучення туристичних потоків, а також інших об'єктів, напряму не пов'язаних з туризмом, проте які суттєво підвищують туристичну привабливість регіону. Йдеться, насамперед, про транспортну інфраструктуру: автошляхи, мости, аеро та морські порти тощо (так, сьогодні в Абу-Дабі ведеться спорудження нового міжнародного аеропорту, оскільки чинний за кілька років перестане відповідати вимогам комфортності та пропускної здатності для пасажирів), а також про створення привабливого урбаністичного середовища. Під останнім треба розуміти озеленення — задачу для країни, що розташована в зоні піщаних безводних пустель, зовсім нетривіальну. Тим не менше, влада емірату Абу-Дабі з цим завданням успішно впоралась: площа зелених насаджень на території князівства щомісяця збільшується, вже сьогодні усі магістральні автошляхи обсаджені деревами (чого немає на території інших еміратів), послідовно закладаються парки та сквери, збільшується також кількість зелених насаджень на вулицях Абу-Дабі.
Друга складова приязного ур¬баністичного середовища — розроблення та дотримання містобудівних стандартів. Так, на відміну від того ж таки Дубаю, в Абу-Дабі забороняється забудова території безпосередньо біля води: відповідно до місцевих законів, при забудові має бути витримано певну «санітарну зону». Яскравим прикладом такої концепції є централь¬на вулиця Абу-Дабі — проспект Корніш: перші будинки на ньому знаходяться на відстані не менше 300 метрів, а обіч власне проспекту обладнано набережну та широкий пісчаний пляж.
Крім того, в Абу-Дабі реалізується цілий комплекс споруд соціально-культурного значення. Так, 2015 року на острові Саадіят, що належить до столичної території, відкриється філія паризького Лувру, роком пізніше там-таки відкриє свої двері відділення нью-йоркського Музею сучасного мистецтва Соломона Ґуґґенгайма. На острові Яс діють 2 парки розваг Yas Waterworld та Ferrari World, у різному стані підготовки та будів¬ництва перебувають ще близько десятка подібних об'єктів. Варто також зазначити, що за кілька років в Абу-Дабі, подібно до сусіднього Дубаю, планується спорудити сис¬тему метрополітену, а у середній перспективі усі емірати мають бути з'єднані швидкісною залізницею.
Усе перераховане є потужною туристичною атракцією як столичного емірату, так і, власне, столиці держави, відтак створює той самий туристичний потенціал для зовнішніх ринків, у тому числі й українського. Як реалізувати цей потенціал — поговоримо в наступному розділі.

Абу-Дабі: чому саме він?
З точки зору створення туристичного продукту та його промоції на українському ринку, Абу-Дабі має очевидні переваги перед іншими еміратами ОАЕ, а також сусідніми країнами. Перша з них — це видовжена берегова лінія, утворена завдяки великій кількості природних островів (у складі столичного емірату їх нарахо¬вується понад 1000). Зазначимо, що й саме місто Абу-Дабі розташоване на однойменному острові в Перській затоці, а в безпосередній близькості від нього розташовані близько 200 островів. Характеристикою переважної більшості з них є розкішні піщані пляжі, до того ж природні, а не намивні. У результаті практично кожний готель на території столичної агломерації має вихід до морського узбережжя (точніше, до морської протоки між островами) та, відповідно, смугу власного пляжу. Винятком із цього правила є хіба що готелі, розташовані поблизу міжнарод¬ного аеропорту, в тому числі й усесвітньовідомий Capital Gate, або «Башта, що падає» — будівля, від'ємний кут відхилення якої від вертикалі складає 18 градусів.
Іноді можна почути міркування, що море в Абу-Дабі «не таке», що вода в ньому застоюється й не має тих властивостей, які демонструє морська вода самої Перської затоки. Насправді це не зовсім так: у протоках існують природні течії, які «освіжають» морську воду навколо островів. А там, де ведуться роботи з облаштування території на островах, інженери-гідро-механіки вміло допомагають природним явищам, профілюючи узбережжя так, щоб ці течії спрямовувались у потрібний бік та за необхідності підсилювалися. Проте для шанувальників відкритого моря існують готелі на островах, узбережжя яких омивається водами безпосередньо Перської затоки. Яскравим прикладом такого готелю є 5-зірковий Park Hyatt на острові Саадіят.
Про цей острів варто згадати окремо: адже саме тут ведуться масштабні будівельні роботи (які, утім, жодним чином не заважають відпочинкові туристів, які мешкають в уже відкритих готелях), у результаті яких за кілька років нещодавно пустель¬ний острів буде перетворено на релаксаційно-туристичний та культурний центр.
Також неможливо оминути увагою мечеть шейха Зайєда — величний та у той же час вишуканий комплекс, який відкрився 2007 року та є однією з небага¬тьох мечетей, відкритих для відвідування немусульманами.

Готелі емірату: дорогі, дешеві та... різні
Варто також зауважити, що ціни на готельні послуги в Абу-Дабі є несподівано ліберальними — й це за умови надзвичайно високого рівня сервісу. Звичайно, є тут і надзвичайно дорогі готелі. Так, готель Emirates Palace вважається 7-зірко-вим, й рівень цін тут відповідний: мінімальна вартість ночі в цьому готелі складе 600 євро за добу. Проте на острові Яс діє готель, де вартість стандартного номера на двох може досягати усього 60 доларів, при цьому це тверда «четвірка» — готелів нижчої категорії на Ясі просто не існує
Якщо говорити про об'єкти розміщення міста та емірату Абу-Дабі, варто зазначити, що не всі вони присутні у глобальних системах бронювання. Наприклад, сайт booking.com на запит «емірат Abu Dhabi» видає 135 доступних для бронювання готелів, проте їхня реальна кількість є значно більшою. Пояснення цього явища полягає в тому, що деякі з абу-дабських готелів продають свій контент виключно через туроператорів (в тому числі дубайських). Про це, зокрема, повідомила учасників українського рекламного туру менеджер з корпоративних зв'язків готелю Le Meridien Abu Dhabi Маргарита Романова (цей готель, до речі, на Букінгу присутній). За її словами, готель неохоче співробітничає з глобальними системами бронювання через те, що переважну більшість його контенту реалізують туроператори. Більше того, саме останні доносять до своїх клієнтів інформацію про різноманітні акційні пропозиції та, відповідно, реалізують контент «Мерідьяну» за акційними цінами. У Мережу якщо щось і потрапляє, то лише за регулярними цінами.

Дані Управління туризму Абу-Дабі
Утім, словам пані Маргарити суперечать дані тієї ж таки системи бронювання booking.com, яка видає на вказані у запиті дати (11-18 січня) цілу низку акцій та спеціальних пропозицій.
Думка ж Олівера Кея, генерального менеджера готелю The St.Regis Abu Dhabi, є діаметрально протилежною: цей готель, який, до речі на момент виходу статті з друку, є найновішим в столиці ОАЕ (відкрився у вересні 2013 р.), охоче співпрацює з усіма глобальними системами. За словами пана Кея, поки готель працює не на повну потужність, оскільки ще тривають роботи з облаштування власного пляжу (до якого можна буде по¬трапити безпосередньо з готелю через спеціальний тонель), тому зараз в ньому зупиняються в основному бізнес-туристи у середньому на 2-3 ночі. Із запуском пляжного комплексу передбачається, що сюди приїжджатимуть й інші категорії туристів.
Одним з найпривабливіших для туристів є готель Crowne Plaza на острові Яс. Виконаний у техногенно-мінімалістичному стилі, цей сучасний готель надає своїм гостям зручні умови проживання, добре обладнані конференц-зали, а також можливості для проведення різноманітних урочистостей. Не виключено, саме з цієї причини цей готель є одним з улюблених місць для здійснення такого роду заходів.

Туризм поза містом
Говорячи про туризм в Абу-Дабі, переважна більшість має на увазі столицю держави. Однак не варто забувати, що, окрім столичного міста, територія емірату обіймає площу понад 67 тис. кв. км. Переважна більшість цієї території — це пустелі, у яких, тим не менше, також розташовані об'єкти туристичної інфраструктури. Наприклад, виконаний у традиційних арабських мотивах готельний комплекс Arabian Nights Village, розташований у парі десятків кілометрів від столиці, надає можливість висококомфортного розміщення туристів у трьох типах помешкань: бедуїнських шатрах, рибальських хатинах та міських будиночках. Комплекс знаходиться безпосередньо в піщаній пустелі, що дає можливість здійснювати сафарі на джипах (для цього готельний комплекс має спеціальний підрозділ) по барханах чи навчити¬ся їздити на верблюдах (у співпраці з місцевими фермерами).
Для туристів, що віддають пере¬вагу активному відпочинку, інтерес являє спортивний комплекс Al Forsan, розташований в одному з передмість Абу-Дабі. Тут можна навчитися кататися на водних лижах, спробувати себе на картодромі, постріляти з лука та пістолета, опанувати мистецтво їзди верхи.

Транспорт та віза
Безпосередньо до Абу-Дабі авіа-рейси із України не здійснюються. Отже, на початковому етапі клієнти туристичних компаній можуть діставатися до місця призначення або через Дубай, або ж через європейські хаби. З Дубаю до Абу-Дабі можна дістатися рейсовим автобусом, вартість квитка з Дубаю — 25дірхамів (1 AED = 2.17 UAH станом на кінець листопада), за Абу-Дабі до Дубаю — 15дірхамів. Проїзд на таксі коштуватиме близько 100 доларів.
Туристичним компаніям, які планують формувати тури до Абу-Дабі, варто поцікавитись у своїх партнерів можливістю візової під¬тримки: деякі готелі охоче надають цю послугу іноземним громадянам, проте не всі. В останньому випадку «спонсором» виступає приймаючий туроператор.
Редакція УТ щиро дякує Управлінню туризму Абу-Дабі за мо¬ливість відвідати емірат, під час рекламного туру для українських туристичних компаній та профільних журналістів у листопаді 2013 року
 

назад >>>