Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Популярність Індії як туристичного напрямку зростає в Україні прямо пропорційно двом чинникам: швидкості занепаду єгипетських курортів та поповненню флоту українських авіакомпаній далекомагістральними повітряними суднами. Сьогодні обидва ці фактори є активними, відтак інтерес до індійського туристичного напрямку зростає як у туристів, які зацікавлені в наявності місць доступного пляжного відпочинку в зимовий період, так і в туроператорів, які оперативно реагують на збільшення попиту на той чи інший клас турпродукту.
Таке збільшення попиту помітили й у німецькому Франкфурті — саме там знаходиться головний європейський офіс туристичної адміністрації Індії Incredible India. Принаймні, презентація туристичних можливостей цієї держави, що відбулась наприкінці жовтня в київському «Президент-готелі», показала, що в Індії зацікавились можливістю збільшення туристичних потоків з держав СНД, у тому числі, як висловилась на презентації директор Франкфуртського туристичного представництва Індії Рама Сінгх, «з Росії та України».
Отже, співробітники індійського туристичного офісу для гостей заходу зробили огляд туристичних можливостей Індії, розповіли про роль туризму в індійському ВНП, а також повідомили про візові новації стосовно громадян Росії та України. Не побоїмося стверджувати, що найбільший інтерес викликала у присутніх саме остання інформація: адже сутєве полегшення умов оформлення індійських віз аж до їхньої видачі по факту перетину кордону (або ж установлення безвізового режиму) могло б суттєво збільшити туристичні потоки до Індії.
Відтак пані Сінгх повідомила, що цього року започатковано експеримент із оформлення індійських віз в аеропорту прибуття за умови подання попередньої заявки. Отже, оформити візу на кордоні можливо у випадку, якщо:
— іноземний (у нашому випадку, український) туроператор співпрацює з акредитованою Incredible India індійською туристичною компанією;
— група туристів, що в'їжджають до Індії у такий спосіб, нараховує не менше 4-х осіб;
— в'їзд та виїзд туристів здійснюється через той самий аеропорт (на даний момент ця опція діє лише в аеропорту Гоа);
— заявка подається мінімум за 96 годин до прибуття туристичної групи.
За дотримання викладених вище умов паспорти туристів залишаються в органах прикордонного контролю, замість них видаються тимчасові посвідчення особи, з якими туристи можуть подорожувати територією Індії. Вартість оформлення у такий спосіб дозволу на в'їзд до Індії складає $100 з особи.
Реально така схема нагадує порядок оформлення туристичних віз до Об'єднаних Арабських Еміратів. Враховуючи, що Посольство Індії в Україні оформлює туристичну візу протягом 2-3 днів, при цьому консульський збір за короткотермінову візу (до 6 місяців) складає $40, а паспорти в туристів при в'їзді до країни не вилучаються, важко собі уявити, хто з вітчизняних туроператорів спокуситься цією новацією від індійського МЗСу. Утім, як повідомили представники Incredible India, індійський уряд зараз розглядає можливість безвізового в'їзду туристів з Росії та України. Тому, можливо, описана пропозиція за якийсь час стане неактуальною...
 

назад >>>