Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Починаючи з 22 березня 2014 року, Об'єднані Арабські Емірати скасовують візовий режим для громадян 13 східноєвропейських держав — так званих «нових» членів Євросоюзу. А саме, для Польщі, Словенії, Словаччини, Чехії, Литви, Латвії, Естонії, Угорщини, Мальти, Кіпру, Хорватії, Румунії та Болгарії. Таким чином, громадяни цих держав звільняються від обов'язку перед поїздкою до Еміратів складати запит про візову підтримку до так званого «спонсора», у ролі якого може виступати готель, авіакомпанія чи інкамінговий туроператор. Режим в'їзду відтепер не відрізнятиметься від аналогічного для громадян «старої» Європи, США та Канади: власник «європейського» паспорта може без візи перебувати на території ОАЕ протягом 30 днів.
Вочевидь, федеральна влада цієї держави регіону Перської затоки розраховує в такий спосіб залучити додатковий турпотік із держав Східної Європи, які відносно недавно набули членства в Євросоюзі. Немає сумніву, що непрямим наслідком такого рішення стане також збільшення транзиту авіапасажирів через аеропорти Еміратів, оскільки туристична привабливість міст цієї держави, таких, як Дубай, Абу-Дабі чи Шарджа, є досить-таки високою сама по собі, а також активно підтримується владою означених еміратів.
України такий режим поки що не стосується: нашим громадянам, як і раніше, доведеться звертатися до «спонсорів» за візовою підтримкою. Вартість такої послуги на ринку складає в середньому від $70 до $140-150 на особу, що суттєво впливає на вартість турів до ОАЕ, особливо у бюджетному сегменті.
Зауважимо, однак, що й Україна невдовзі може отримати подібне заохочення від цієї держави. Звичайно, усе залежатиме від того, як швидко ми наведемо порядок на наших вулицях, зокрема, розберемося із сепаратистами, які тероризують мирних громадян на вулицях українських міст, надійно перекриємо кордони для провокаторів, а також про¬ведемо дієві реформи в національній економіці, які дозволять нам позбавитися іміджу корупційного заповідника. Не сумніваємось, що підписання Договору про асоціацію з Європейським Союзом — як його політичної частини, так й економічної, яка виражатиметься в Договорі про вільну торгівлю — неабияк приблизить нашу державу до укладання угоди про безвізовий режим як з Еміратами, так й іншими державами регіону, такими, як Катар, Оман, Бахрейн чи Кувейт.
Зауважимо, що й сьогодні за деяких умов українці можуть потрапити до Еміратів, не оформлюючи візову підтримку. Наприклад, придбавши квиток на стикувальний рейс авіакомпанії Emirates, громадянин України може оформити стоповер в Дубаю, який включатиме ніч у готелі, екскурсію містом та вільний час. За таких умов візову підтримку оформлювати не треба.

назад >>>