Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Туристична статистика свідчить, що найпопулярнішим місяцем для українських громадян, що приїжджають до Фінляндії, є січень: саме на початку року спостерігається найбільший турпотік наших співвітчизників до цієї північної країни. Другим за популярністю також є зимовий місяць — грудень. Та виявляється, що Фінляндія надає широкі й багатогранні можливості для туризму не тільки взимку: атрактивність цієї держави не змінюється протягом цілого року. Саме про це наша сьогоднішня розмова з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні пані Ар'єю МАККОНЕН.
— Пані Посол, як би Ви охарактеризували українсько-фінські відносини в туристичній галузі протягом 2013 року?
— За останні кілька років Фінляндію відкривають усе більше українських туристів: показник зростання турпотоку із України до Фінляндії протягом останніх 3-х років перебуває у межах від 10 до 15%. Проте ми стикаємось із ситуацією, що далеко не всі українці, які вирушають до нашої країни, знають про те, що туристичні можливості Фінляндії є надзвичайно широкими. Тому ми активно пропагуємо нашу державу в Україні, як можемо, поширюємо інформацію про туристичну Фінляндію.
Наша держава має надзвичайно широкі можливості для туризму в зимовий період. Це далеко не тільки Різдво та Санта Клаус, офіційна резиденція якого знаходиться на півночі Фінляндії
та який, до речі, 3 чи навіть 4 рази приїжджав до України. Туристична індустрія нашої країни пропонує гостям безліч зимових розваг: це й катання на лижах, при чому не тільки на гірських, але й на бігових, спеціальними трасами, катання на собачих упряжках, на снігокатах або в санях, запряжених оленями, спостереження за полярним сяйвом, зимова риболовля... А ще — наше кришталево чисте повітря, яке хочеться вдихати знову й знову!
— Однак зима вже скінчилася, в тому числі й у Фінляндії. Ми не сумніваємось, що туристична інфраструктура Вашої держави охоче надає послуги своїм гостям і навесні, і влітку та восени... Будь-ласка, розкажіть нашим читачам, для чого їхати до Фінляндії не в зимовий сезон? Які туристичні аттракції чекають у Суомі на наших співгромадян?ВІД
— Влітку в нас не просто гарно! Не побоюся цього слова — теплої пори року в Фінляндії просто чудово! Наша країна нараховує більше 200 тисяч озер! Тому кожний турист може орендувати невеликий будиночок, кататися по озеру на човні, ловити рибу, збирати в лісах гриби та ягоди, особливо на по¬чатку осені... Додам, що, відповідно до законів нашої держави, кожний, у тому числі й іноземець, має право збирати в лісах чи на галявинах ці дари лісу.
Але я хотіла б зазначити, що ми — громадяни Фінляндії — дуже цінуємо нашу природу, тому під час перебування в лісі дотримуємось певних правил, особливо у поводженні із вогнем. Того ж самого ми чекаємо й від наших гостей.
Звичайно, фінський туристичний продукт однією приро¬дою не обмежується. Наші гості, які, наприклад, зупиняються в Гельсінкі, можуть орендува¬ти велосипед та мандрувати спеціальними велодоріжками, відвідувати музеї, виставки, торговельні й розважальні центри, обідати й вечеряти в наших ресторанах... До речі, особливо хотіла б порекоменду-вати українським гостям рибні ресторани: адже риба та морепродукти, які там подаються, не тільки надзвичайно смачні, але й мають найвищий ступінь свіжості.
Зрозуміло, що туристи приїжджають і до наших великих міст — у нас їх кілька — та значно більше вони полюбляють ма¬ленькі містечка, яких у Фінляндії дуже багато.
— Фінляндія відома у світі ще й своїми заходами подієвого туриз¬му, насамперед фестивалями. Які з них Ви могли б порадити українським туристам?
— Справді, в нашій країні проводиться дуже багато різноманітних фестивалів, у тому числі музичних. Особливо багато їх відбувається улітку — це, до речі, ще одна відповідь на питання, що робити у Фінляндії не в зимовий сезон. Наприклад, великий оперний фестиваль у Савонлінна збирає десятки, якщо не сотні, тисяч прихильників оперного мистецтва з усього світу. Отже, туристи, які хочуть відвідати такі заходи, просто обирають для себе ту музику, яку вони полюбляють... та їдуть до Фінляндії на фестиваль.
— Чи задовольняє сучасний стан авіаційного сполучення між нашими державами потреби пасажирів, зокрема, туристич¬них компаній? Чи не планує в Україну повернутися Finnair?
— Дістатися із України до Фін¬ляндії досить просто: якихось дві години літаком. У сезон прямі рей¬си з Києва до Гельсінкі виконували МАУ, сьогодні ж найзручніше дістатися до нашої країни через Ригу чи Таллінн. В останньому випадку можна сісти в естонській столиці на пором та здійснити морську подорож чи навіть міні-круїз — поромні лінії, до речі, теж є туристичною аттракцією для нашої держави. Що ж до авіакомпанії Finnair, то тут я нічого не можу сказати — це питання, скоріше, до них.
— Наскільки, з Вашої точки зору, Фінляндія є привабливою для сегменту MICE? А також для освітнього туризму? Взагалі, чи популярні фінські університети серед українських студентів?
— Щодо сегменту МІСЕ, то я не сумніваюсь, що наша промисловість та бізнес-клімат приваблюватимуть щодалі більше ділових людей із України. Адже Фінляндія славиться своїми комп'ютерними технологіями (так, загальновідома комп'ютерна гра Angry Birds має фінське походження), точним приладобудуванням, а також методами оброблення деревини, виробництва паперу тощо. Отже, ділові люди з усіх куточків світу приїжджають до Фінляндії вивчати наш досвід у цих та інших галузях, і я не бачу жодних причин для того, щоб українці стали винятком із цього правила.
Якщо говорити про навчання, то Фінляндія надає широкі можливості для проходження як короткотермінових курсів, тренінгів, стажувань та подібного, так і для повноцінної університетської освіти. Багато курсів читаються у нас англійською мовою, а деякі й навіть російською. Отже, освітній туризм для українських громадян до нашої держави також є досить-таки перспективною галуззю.

Світлана ЛІСІНА, провідний менеджер туроператора «Кругосвіт»:
Крім зимових розваг, Фінляндія є перспективним туристичним напрямком і протягом теплої пори року. Літо в цій країні — це, насамперед, риболовля: озерна, річкова, морська (троллінг лосося з моторного човна у відкритому морі). Також ця країна надає чудові умови для відпочинку на природі — дерев'яні котеджі обладнані всім необхідним для відпочинку всієї сім'ї. Піші та кінні прогулянки, поїздки в аквапарки та парки розваг, рафтинг на плотах, байдарках і каное приносять туристам незабутні враження.
Утім, туристичною атракцією Фінляндії є її багата історія: затишний і зовсім несхожий на помпезні столиці Гельсінкі, середньовічний Турку — один з найбільших портів країни, або Тампере, який протягом багатьох років обіймає перші місця у конкурсах на кращий урба¬ністичний імідж. Безліч фортець і замків, морських та військових музеїв, ландшафтних парків, дитячих парків розваг (наприклад, «Чарівний Світ Мумі-тролів» займає цілий острів на узбережжі в невеликому ідилічному містечку Наанталі неподалік від Турку) — це теж туристичні принади Фінляндії. Та, звичайно, сучасні круїзні лайнери, які вирушають з портів цієї держави навколо Європи з відвідуванням багатьох країн Старого Світу.

назад >>>