Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Турпотоки із України: лідерство перебирає Польща


 

На тлі обвалу гривні, різкого зменшення виїзних туристичних потоків та оголошеного деякими навколотуристичними ЗМІ колапсу галузі особливо приємними виявляються позитивні звістки. Саме такі новини повідомили представникам українських ЗМІ польські дипломати: 10 лютого в Посольстві Польщі в Україні відбулася прес-конференція, у якій взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, начальник консульської секції Посольсва Рафал Вольскі та директор представництва в Україні Польської туристичної організації (ПОТ) Влодзімеж Щурек. Українські медіа мали змогу ознайомитися з останніми новинами у сфері як візової політики Польщі по відношенню до України, так і показниками туристичних потоків із України в Польщу.
Як ті, так й інші дані виявились цікавими та промовистими. Так, протягом 2014 року всі польскі консульства в Україні оформили трохи менше, ніж 833 тисячі віз усіх типів – на 100 тисяч більше, ніж позаминулого року. При цьому треба врахувати, що у зв'язку з російською окупацією Криму та Донбасу Польща була змушена закрити консульські установи в Севастополі та Донецьку.
Із цієї кількості третину складають національні візи, які видаються для тривалого перебування у Польщі. Кількість національних віз протягом 2014 року суттєво збільшилась – на третину.
Крім традиційної візової статистики, Рафал Вольські озвучив кілька цікавих та промовистих фактів. Так, неухильно збільшується кількість багаторазових шенгенських віз: омріяний багатьма «мультик» минулого року отримали 366 тисяч заявників. Крім того, кожна друга видана у польських консульствах віза є безкоштовною. Разом із тим, польські консульства практично вичерпали свій ресурс щодо подальшого зростання кількості оформлюваних віз – тому, як і більшість українців, польскі дипломати сподіваються, що у травні на Ризькому саміті Євросоюзу буде ухвалено рішення про безвізовий режим для громадян України.
Однак щодо можливості безвізових поїздок, пан посол зауважив, що без оформлення візи до Польщі та інших держав Шенгенської угоди можна буде потрапити лише з метою короткотривалої поїздки, насамперед – туристичною. До того ж лише власникам біометричних паспортів. В інших випадках оформлення візи залишатиметься необхідним. Саме тому Польща навіть після запровадження безвізового режиму не ліквідуватиме свої візові установи.
Туристичні потоки, статистику яких озвучив пан Влодзімеж Щурек, також порадували несподіваним позитивом. Так, для Польщі Україна вийшла на друге місце щодо інкамінгу: протягом 2014 року в Польщу з туристичною метою прибуло 2.7 млн. українців – на 2.7% більше у порівнянні з 2013-м. Несподіваними стали й результати дослідження витрат іноземних туристів у Польщі: українські громадяни опинилися на почесному 3-му місці після представників віддалених розвинених країн (наприклад, США, Канади. Японії) та Франції, витрачаючи в середньому $456 на особу. Крім того. За роки діяльності українського представництва ПОТ вдалося поламати стереотипи у сприйнятті Польщі як країни зимового гірськолижного та екскурсійного туризму: щодалі більше українців прибувають до Польщі, наприклад, з рекреаційною метою теплої пори року. Так, кількість громадян України, що приїздили до польських рекреаційних закладів теплої пори минулого року, досягла 400 тис. осіб та збільшилась на 5.8% порівняно з роком позаминулим. Якщо ж говорити про долю українських туристів в загальному польському інкамінгу. То за підсумками 2014 року вона склала 4.5% проти 1.4% 2013-го.