Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Другий рік поспіль в українській столиці відбулося надзвичайно яскраве та видовищне дійство: третьої суботи червня на території Київського водного стадіону в Оболонській затоці Дніпра пройшла ІІ вітрильна регата «Кубок Київської державної академії водного транспорту – 2014». Участь у заході взяли студентські команди 9-ти українських ВНЗ: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного університету будівництва та архітектури, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного медичного університету імені О.О.Богомольця та Академії митної служби України, м. Дніпропетровськ. Це вже є індикатором зацікавлення у розвитку таких змагань: адже минулого року в них взяли участь команди лише 4-х вітчизняних вишів.
Екіпажі з 5-ти студентів та кваліфікованого яхтового капітана-наставника мали продемонструвати свої вміння ходити під вітрилом під час чотирьох етапів перегонів, кожен із яких складався із двох петель. Вітряна погода вимагала неабиякої майстерності від учасників змагань, які переважно не займаються вітрильним
спортом професійно, однак всім вдалося впоратися із завданням і на кожному етапі прийти до фінішу. За сумою набраних балів перемогла команда Київського національного університету будівництва та архітектури. Друге місце посіли переможці минулого року – студенти Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, третє – команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Майбутні архітектори, крім кубка володарів І місця, отримали також перехідний Кубок Київської державної академії водного транспорту.
Захід відбувся за підтримки Вітрильної федерації України та КП «Київський водний стадіон». Крім того, він надав змогу зу¬стрітися студентам-водникам із роботодавцями, адже почесними гостями регати стали керівники провідних крюінгових компаній – V.Ships, MSC та «Марін Про Сервіс», а також агенції Aquaservice, які надали заходу спонсорську підтримку.
Зауважимо, однак, що цього року (порівняно з минулим) виринули й деякі негативні аспекти. По-перше, площина Оболонської затоки порівняно невелика, через що організаторам довелося прокласти спеціальний маршрут, пристосований до умов обмеженої акваторії, а командам яхт, відповідно, маневрувати в обмеженому просторі. Цього разу обійшлося без інцидентів, однак для непрофесійних екіпажів краще підійшла б значно ширша акваторія, як-от Київське водосховище, де змагання відбулися минулого року. Другий такий аспект – це поєднання кількох різних заходів (Київський марафон, волейбольний турнір і т.п.) в одному місці. Це, безперечно, відволікало увагу глядачів та вболівальників від перебігу регати. Зрозуміло, що Київський водний стадіон – місце досить-таки зручне для проведення подібних заходів, а Міжнародний олімпійський день надихає молодих яхтсменів змагатися саме цього дня. Але у даному випадку синергії не вийшло: звичайному глядачеві, в ролі якого виступив один із авторів, було досить важко розібратися в галасливому накопиченні різноманітних заходів.
Як би там не було, подібні змагання, окрім спортивно-виховної мети, мають, на нашудумку, яскраво виражений туристичний аспект. Адже вітрильний спорт є надзвичайно видовищним, особливо коли відбуваються масові турніри на кшталт регат. Відтак, по-перше, «Кубкові КДАВТ» у майбутньому ніщо не заважає перетворитися на міжнародний турнір – таку собі яхтову Універсіаду. Гадаємо, запрошення – якщо, звичайно, вони будуть – на наступну регату охоче при¬ймуть університетські команди Польщі, Румунії, Болгарії, Угорщини, Грузії, країн Адріатичного басейну. По-друге, за умов грамотної промоції, підбору дати та місця проведення заходу він може стати серйозною турис-тичною атракцією для громадян сусідніх держав (тих-таки студентів і їхніх друзів, родичів, та й усіх поціновувачів цього виду спорту), й не тільки.
Але, повторимося, для цього необхідно добре підготуватися. Ми вважаємо, що в Україні є інфраструктура, здатна приймати й проводити такі змагання. Це, насамперед, те ж таки Київське море, а також інші дніпровські водосховища. У такому разі базою для розміщення команд і вболівальників могли б стати Дніпропетровськ та Запоріжжя.
Ще одне чудове місце для подібних заходів – Одеса: на цій базі можна проводити регату як безпосередньо в морі, так і в акваторії лиманів.
Отже, сподіваємось, що цю ініціативу почують у владних коридорах, й в Україні вже наступного року з'явиться ще одна туристична атракція в галузі інкамінгового туризму.

назад >>>