Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Сергій ПІДМОГИЛЬНИЙ, голова правління Української асоціації активного та екологічного туризму
Сьогодні, коли потік іноземних туристів до України знизився, а фінансова спроможність українців бажає бути кращою, до того ж ці тенденції зберігатимуться ще протягом кількох років, роль внутрішнього туризму важко переоцінити. Тим більше, активний та екологічний туризм, які є одними зі стовпів вітчизняної туристичної індустрії, в умовах сучасних реалій набуває щораз більшого значення. Адже у них присутні соціальний, економічний, культурний і навіть ідеологічний фактори. Він мало-бюджетний, а тому не вимагає великих видатків для туриста, він доступний як у комерційному форматі, так і до самостійного планування. Він навіть має в собі економічне підґрунтя і може бути цікавим з точки зору інвестицій для малого та середнього бізнесу, оскільки не вимагає значних капіталовкладень, що є украй важливим та актуальним за умов відсутності масштабних інвестицій у туристичний бізнес, зокрема, ускладненої процедури кредитування банками. До того ж Україна багата на різноманітні території для таких подорожей.
Разом з тим, існує і низка проблем, які стримують розвиток цієї галузі. Саме тому Українська асоціація активного та екологічного туризму ініціювала проведення круглих столів з цієї тематики. Перший захід проходив у м. Нова Каховка, а 15 жовтня 2014 року наша Асоціація разом з виставковою компанією «Гал-ЕКСПО» в рамках «Львівського міжнародного форуму індустрії туризму та гостинності – 2014» провели черговий регіональний круглий стіл на тему: «Іновації та кращі рішення для активного туризму України», на який зібралося близько 80 учасників з усіх регіонів країни, а також гості з Німеччини та Польщі.
У межах заходу було представлено можливості активного та екологічного туризму як в Україні, так і за кордоном, було презентовано іноваційні проекти, цікаві рішення, власний досвід учасників ринку, зокрема регіональні проекти сталого туризму Карпат, низка комерційних, інфраструктурних, культурних та освітніх ініціатив, а також соціальні проекти по роботі з молоддю та неповносправними в активному туризмі.
Справді іноваційним був приклад створення кемпінгів «Білий Слон» та «Білий Бізон» у Карпатах на р.Чорний Черемош та на Дністрі відповідно. Ці об'єкти розташовані в мальовничих місцях, дають можливість недорогого і разом з тим якісного проживання на природі, а гості мають нагоду відпочивати активно на будь-який смак і в будь-який сезон. Їм пропонується широкий вибір пішохідних, водних, велосипедних, лижних та інших маршрутів. При кемпінгах діє прокат спорядження, тому можна відпочивати як в організованих групах, так і спланувати індиві¬дуальний відпочинок.
Іншим позитивним прикладом була мережа спеціалізованих прокатів «Каяк-Каное Центр», який розвивається в різних містах України та використовує у своїй діяльності елементи франчайзингу. Не може не тішити те, що підхід засновників проекту є справді зразковим у всьому: у веденні бізнесу, у якості обладнання і послуг, у питаннях безпеки та співпраці. Саме тому такі проекти не можуть не бути успішними.
Представники велосипед¬ної спільноти зі Львова представили цікаві тури, які дають можливість оглянути Західну Україну з сідла велосипеда. Лідери з молодіжної організації «Манівці» поділилися досвідом роботи з дітьми та організації транскордонних проектів. Було презентовано багаторічний досвід Асоціації гірських гідів-провідників «Ровінь» щодо спеціалізованої підготовки кадрів для туризму. Загалом було презентовано понад десять іноваційних проектів.
Окрім представлених напрацювань, учасники поділилися думками та навіть посперечалися з приводу вирішення деяких роблемних питань. Важливим моментом було також знайомство учасників з усіма проектами – це дає можливість налагодити подальшу співпрацю між ними. Бо виявилось, що деякі учасники, працюючи в одній,
досить-таки вузькій, галузі, один про одного навіть не знали.
Підняті на круглому столі питання і пропоновані рішення, разом із напрацюваннями у наступних регіональних заходах даної тематики, які заплановано провести ближчим часом в Одесі, Дніпропетровську та Києві, ляжуть в основу документа, який Українська асоціація активного та екологічного туризму оприлюднить для всіх бажаючих і який, маємо надію, ляже в основу майбутньої стратегії розвитку даних видів туризму в Україні.

Володимир ГОРОН, керівник в компанії TURE:
Не так цікаво було говорити, як цікавіше було послухати інших і побачити, що в такий нелегкий час вистачає людей, які штовхають нові, цікаві, потрібні і корисні проекти в галузі туризму. У такий спосіб між нами з'являється своєрідна синергія. Коли разом ми можемо значно більше, ніж поодинці. Не сумніваюся, що з подачі Української асоціації активного та екологічного туризму в Україні стануть реалізовуватися нові
проекти, корисні для усіх без винятку.

Олександра ГАЙДУКІВСЬКА, велоінструктор компанії «Вело-Мандри»:
Круглий стіл зібрав багато справді цікавих проектів. На мою думку, дуже важливе регулярне проведення таких подій. Хоч часто сфери нашої діяльності не зовсім однакові, проте завжди можна запозичити корисний досвід, ідеї від колег, знайти партнерів для розвитку та вдосконалення своєї справи. Тісна та активна співпраця неодмінно принесе хороші результати для розвитку активного туризму в нашій країні.

Валентин ВОЛОШИН, експерт зі сталого туризму, західноукраїнський координатор Української асоціації активно¬го та екологічного туризму:
Це просто чудово, що вдалося зробити такий теплий та інформативний обмін досвідом щодо екологічного та активного туризму! І не дивно, що це сталося саме у Львові, і логічно, що мова йшла саме про Карпати. Якраз тут і має бути столиця екотуризму України.
Добре, що було окреслено й загальну перспективу – про Карпатську конвенцію, і що були прості та життєві приклади, котрі можна за бажанням повторити деінде. Вважаю, що саме наша, Карпатська, частина Асоціації ще не раз стане прикладом та локомотивом щодо впровадження ініціатив та новацій у дружньому до природи туризмі.
 

назад >>>