Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Іда СОЛОДАР, керівник відділу туристичних зв'язків з пострадянськими державами туристичного центру «Ярденіт»

Ізраїль є традиційно привабливим туристичним напрямком для мешканців усього світу. Без перебільшення, гостями нашої країни є представники більшості релігійних конфесій, поціновувачі стародавньої історії та сучасного мистецтва, бізнесмени та вчені, пацієнти медичних та реабілітаційних центрів... А також туристи, які віддають перевагу пляжному відпочинку з високим рівнем сервісу: адже лише в Ізраїлі людина може протягом кількох днів відпочити на пляжах на узбережжі одразу 4-х морів: Середземного, Червоного, Мертвого та прісноводного озера Кінерет, яке часто називають Галілейським морем. До речі, невдовзі для любителів відпочинку на природі відкриється ще одна можливість відпочинку у води – на берегах священної для багатьох ріки Йордан. Але про це трохи згодом.

Економіка на заваді туризму?
На жаль, складне геополітичне становище на Близькому Сході, а також порівняно високі ціни на послуги традиційної туристичної інфраструктури в Ізраїлі призводять до стримування турпотоків: до нашої держави приїжджає значно менше туристів, ніж могло б. З іншого боку, процеси за межами Ізраїлю – наприклад, конфлікт у Донбасі, стрімке погіршення економічних показників в Україні та Росії тощо – також негативно впливають на показники інкамингових турпотоків. І хоча вони щороку зростають – у тому числі й через високий ступінь безпеки для туристів та надзвичайно високу привабливість Ізраїлю як Святої Землі та дуже цікавого й комфортного туристичного напрямку – туристичні потоки до нашої держави усе ще далеко не насичені.
Однією з найважливіших складових ізраїльського туристичного інкамингу є турпотік із пострадянських держав. В Ізраїлі його традиційно називають «російським», такий термін і досі зустрічається, наприклад, в івритомовній пресі, та й в іншомовних ізраїльських ЗМІ також. Проте наша туристична індустрія чим далі, тим більше розуміє, що між різними країнами, що утворилися після розпаду Радянського Союзу, існують численні відмінності, тож і підхід до туристів із цих держав має бути різним.
Як би там не було, Ізраїль дуже цінує пострадянські тур-потоки. Вже хоча б тому, що, на відміну від мешканців інших регіонів світу, українці, білоруси, росіяни, грузини не розглядають напруженість в ізраїльсько-палестинському конфлікті як стримуючий фактор для поїздки до нашої держави. До речі, з більшістю пострадянських країн ізраїльський уряд установив безвізовий режим для взаємних поїздок, що також є стимулюючим фактором для збільшення кількості туристів цієї категорії. Але, на превеликий жаль, на показники турпотоків з колишнього Радянського Союзу суттєво впливають економічні чинники. Так, протягом 2014 року туристичний центр «Ярденіт» утратив 40% турпотоку через військовий конфлікт на сході України, а також різке погіршення економічних показників в Україні та Росії. Однак ми – представники ізраїльської індустрії гостинності – не розглядаємо цю ситуацію як трагедію. Навпаки, вона стимулювала нас на пошуки нових, нестандартних підходів до збільшення туристичних потоків. У тому числі з пострадянських держав.

Чому саме «Ярденіт»?
Одним з таких підходів став захід, що відбувся 4 лютого на території нашого туристичного центру. На берег ріки Йордан ми запросили керівників найавторитетніших та найвідоміших ізраїльських туроператорів та агентів, їхніх зарубіжних партнерів, російськомовних екскурсоводів, представників духовенства та дипломатичного корпусу пост-радянських держав, а також, зрозуміло, Міністерства туризму Ізраїлю. Метою заходу стало обговорення ситуації, що склалася в галузі, та пошук нових шляхів збільшення турпотоків, у тому числі християнських паломників. Гості заходу змогли не тільки обмінятися своїми думками, подискутувати та поспілкуватися між собою та потенційними партнерами, але й ознайомитися з туристичною інфраструктурою як самого туристичного центру «Ярденіт», так і сусідніми інфраструктурними об'єктами.
Не може не тішити, що багато хто із запрошених на захід заново відкрив для себе потенціал ізраїльської Півночі, накресливши перспективи створення нових туристичних продуктів, а відтак і залучення нових туристів. Адже, на відміну від центральної частини держави, зокрема, Єрусалиму, Середземноморського узбережжя, Ейлату та особливо курортів на Мертвому морі, ціни на послуги інфраструктури в північній частині Ізраїлю є значно демократичнішими, ніж в інших регіонах країни (про це свідчать дані з графіку).
З іншого боку, північ Ізраїлю містить велику кількість туристичних атракцій як релігійного (передусім, християнського та юдейського спрямування), такі світського характеру. Наприклад, дістатися до ріки Йордан можна лише у двох місцях з ізраїльського боку: все інше узбережжя ріки є прикордонною зоною, а відтак закрите для відвідування. Одне з доступних місць – туристичний комплекс «Ярденіт» поблизу південного узбережжя озера Кінерет (або Галілейського моря), історія якого починається з 1980 року. «Ярденіт» перебуває у власності кібуцу «Кінерет» і є унікальним місцем в тому сенсі, що тут ще немає прикордонної зони: в цьому місці обидва береги Йордану належать Ізраїлю, відтак туристи не відчуватимуть жодних обмежень, пов'язаних із прикордонним режимом. На території «Ярденіту» обладнано 9 спусків до води (включаючи ліфт для інвалідів) із відповідною інфраструктурою (роздягальні, душові, туалети), діє магазин туристичних товарів та сувенірів, кафетерії, а також ресторан біблійної кухні «Манна». Наразі ведуться роботи із розширення зони відпочинку в південому напрямку, зокрема, облаштування парково-пляжної зони на березі Йордану, куди туристи й відпочивальники зможуть приходити та проводити вільний час безвідносно до обряду хрещення та християнської атрибутики.
Крім власне «Ярденіту», кібуц «Кінерет» володіє готелем «Охало Манор», розташованим на березі Кінерету, та тісно співпрацює з іншими туристичними атракціями, такими, як бальнеологічний комплекс «Хамей Тверія» у місті Тверія або ж «Хамат Гадер» на кордоні з Йорданією. Таке співробітництво відкриває додаткові можливості для відвідувачів та партнерів «Ярденіту».
Ізраїль – невелика за розмірами держава, якій притаманна висока якість транспортної інфраструктури. Час у дорозі від аеропорту ім. Бен Гуріона, куди прибувають практично всі міжнародні авіарейси, до ТК «Ярденіт» та міста Тверія складає близько 2-х годин. Приблизно за такий самий час із нашого регіону можна дістатися до Єрусалима та Мертвого моря. Мандрівка до Хайфи чи Акко триватиме годину, до Кесарії – близько двох. Крім того, навколо Кінерету розташовані такі туристичні та паломницькі центри, як Назарет та Цфат. Отже, формування туристичного продукту на основі готельної бази Півночі Ізраїлю здатне суттєво оновити пропозиції ізраїльського тур-продукту на зовнішніх ринках, знизити його вартість за рахунок демократичних цін на послуги та, відповідно, збільшити інкаминговий потік, у тому числі й для громадян України.

 


Лілія ХОХЛАЧОВА, агенція «Лайф Гуд», Київ
Ірина АКСЕЛЬРОД, директор екскурсійної агенції Atlas Travel, Ізраїль
Світлана РОГОЗІНА, менеджер туристичної компанії VIKPAN, Київ
Ми всі одними й тими ж словами хотіли б висловити особливу подяку організаторам ділової зустрічі та презентації туристичного комплексу «Ярденіт». Захід відбувся на найвищому рівні та в дружній, доброзичливій атмосфері. Ми не могли не відчути турботу про агентів, які направляють до «Ярденіту» українських туристів. А вони, у свою чергу, залишаються задоволеними дуже високим рівнем обслуговування в туристичному комплексі.
Якщо говорити про захід, що відбувся 4 лютого, то його програма була насиченою, цікавою, корисною – а ще смачною та щедрою на частування. Тому хотілося б висловити нашу спільну думку: «Ярденіт» насправді може пишатися своєю гостинністю! Бо для усіх без винятку відвідувачів – як туристів, так і прочан – тут є всі можливі зручності: від чудово обладнаних душових до широкого асортименту товарів у магазині та страв у ресторані. Тож ми переконані: туристи, що відвідають «Ярденіт», залишаться задоволеними та сповняться духовною наснагою цього місця!


Ігор ТОРІК, директор туристичної компанії «Екскурсії Ігоря ТОРІКА», Єрусалим:
Північ Ізраїля – це справжня туристична перлина, наповнена атракціями, які можуть зацікавити будь-якого туриста, незалежно від його національності чи релігійних переконань. Тому ідея базування екскурсійно-пізнавальних та паломницьких турів на готельній базі північного Ізраїлю має, на мою думку, досить заманливі перспективи. Тим більше, що рівень цін на готельні послуги тут помітно нижчий, ніж у центральних районах країни. А в кризовій ситуації, з якою стикнулися Україна, Росія та багато інших держав колишнього СРСР, цей фактор має суттєве значення для їхніх громадян, що бажають приїхати до Ізраїлю.
Відвідання Єрусалима та Мертвого моря є обов'язковими елементами будь-якого екскурсійного, та й паломницького, туру до нашої держави. Територія Ізраїлю досить компактна, до того ж нашій країні притаманна висока якість автошляхів. Таким чином, від Тверії, чи від туристичного комплексу «Ярденіт», який розташований біла витоку ріки Йордан з озера Кінерет, час доїзду до Єрусалима чи до Мертвого моря не перевищить 2-х годин, що є цілком прийнятним для екскурсійних турів.


Володимир КЛИМЕНКО, директор Паломницького Центру Матері Божої Неустанної Помочі:
Більшість організованих турів до Ізраїлю із України здійснюються влітку. Це стосується як екскурсійно-піз¬навальних, так і паломницьких поїздок. На мій погляд, північний регіон Ізраїлю добре підходить до базування таких турів з кількох причин. По-перше, в околицях озера Кінерет, тобто Галілейського моря, більшу час¬тину свого земного життя прожив Ісус Христос, якого християни вважають Спасителем людства. Більше того, саме в Кані Галілейській він здійснив своє перше чудо – перетворив на весіллі воду на вино. Та й більшість Святих Апостолів також походили з Галілеї – усе це, поза всяким сумнівом, має неабияке значення для індустрії християнського паломництва.
Крім того, в цьому регіоні, а також на Голанських висотах, спостерігаються чудові краєвиди, влітку тут багато зелені – на противагу випаленим сонцем центральним та південним регіонам країни, та й узагалі чудова південна природа. Недарма самі ізраїльтяни влітку віддають перевагу відпочинку саме на півночі країни, приїжджаючи сюди сім'ями та компаніями. Отже, й українцям, які приїжджають до Ізраїлю, ніщо не перешкоджає зупинятися саме тут – тим більше, ціни на проживання на півночі країни значно нижчі, ніж деінде. А компактна територія держави дає змогу швидко дістатися як до основних туристичних принад, так і до морських курортів Півночі – Хайфи, Акко чи Нагарії. Таким чином, для шанувальників морського відпочинку логічним буде розробляти комплексні тури: кілька днів відпочинку на морі + екскурсійна програма на базі проживання в Тверії чи кібуцах навколо Кінерету.
Більше того, невдовзі гості ізраїльскої Півночі матимуть змогу відпочивати на пляжах на березі священної річки Йордан – туристичний центр «Ярденіт» з цією метою облаштовує прибрежну парково-релаксаційну зону. До цього часу в Йордан можна було зануритися лише з релігійною метою – наприклад, для того, щоб охреститися.


Наталія РОЗЕНБЕРГ, координатор груп туроператора Flying Carpet:
На мій погляд, професійний захід, що його ініціював туристичний комплекс «Ярденіт», був цікавим та піз¬навальним як для ізраїльських, так і зарубіжних представників туристичної індустрії. Та особисто на мене величезне враження справив готель «Ахузат Охало Манор», який хоч і не знаходиться на території «Ярденіту», проте розташований у безпосередній близькості до туристичного комплексу та є його тісним та давнім партнером. Чудова атмосфера тиші та спокою, пас¬торальний пейзаж, озеро Кінерет – усе це створює чудовий настрій. А бездоганний сервіс, надзвичайно смачні страви, яким, на мою думку, варто присвятити окрему публікацію, серйозно підвищує привабливість співпраці з «Ярденітом» у конструюванні екскурсійних турів на базі півночі нашої держави. Принаймні, наша компанія привозитиме сюди ще більше туристів – бо ми переконані, що клієнти залишаться задоволеними.


Алекс ДІКЕРМАН, гід, туристична компанія «Атлантіс тревел»:
Туристичний оператор «Атлантіс тревел», в якому я працюю гідом, співпрацює протягом багатьох років з туристичним центром «Ярденіт». Як я, так і мої колеги, із задоволенням приїжджаємо сюди, оскільки тутешня атмосфера духовного підвищення та оновлення, яку ретельно підтримують та плекають співробітники «Ярденіту», дозволяє туристам щоразу переживати особливі почуття.
Саме тому я з радістю прийняв запрошення взяти участь у заході, що відбувся в «Ярденіті» 4 лютого. Варто зазначити, що давно мені не доводилося поринути в настільки дружню й водночас професійну атмосферу, де можна було не тільки зустрітися з колегами, але й обговорити майбутнє туристичної галузі з професіоналами, які її представляють. Так, надзвичайно інформативним та цікавим став виступ заступника директора Міністерства туризму, яка детально зупинилася на причинах нинішньої кризи в галузі та розповіла про шляхи її подолання.
Я надзвичайно вдячний співробітникам «Ярденіту» та членам кібуцу «Кінерет» за організацію такого цікавого й корисного заходу для професіоналів галузі. Сподіваюся, такі зустрічі проводитимуться й у майбутньому та слугуватимуть розвитку туризму як в Ізраїлі, так і за його межами.
 

назад >>>