Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Зпочатку Майдану рок-гурт «Гайдамаки» – відомий усім патріотам України. При чому не тільки на теренах нашої держави, але й за її межами, де «Гайдамаків» охоче зустрічають прихильники «козак-року». Про подальші творчі плани гурту, в тому числі зарубіжні гастролі, а також про соціальну функцію митців у сьогоднішніх умовах – наша розмова з лідером «Гайдамаків» Олександром Ярмолою.

– Багато хто з Ваших колег вважає, що українські артисти, які виїжджають на зарубіжні гастролі, сьогодні є справжніми народними дипломатами, які несуть мешканцям інших держав не тільки українську культуру, але й правду про події в Україні. Чи погоджуєтеся Ви із цим твердженням?
– Саме так має бути, згідний на 100%. Зараз мало просто грати концерти. Треба перетворювати їх на презентації нашої Української позиції. Медіа-вплив Росії на Західну Європу дуже великий. В кожній країні до 4-х російських ТБ-каналів мовою цієї країни, які нічим, крім пропаганди, не займаються, і жодного нашого. Відтак артисти на гастролях просто зобов'язані компенсувати вплив ворожої пропаганди.

– Минулого року «Гайдамаки» кілька разів виїжджали на зарубіжні гастролі. Розкажіть, будь-ласка, про те, як і де відбулися Ваші концерти, як Вас приймали за кордоном, та як взагалі налаштовані мешканці сусідніх (і не тільки) держав щодо подій в Україні.
– 2014 року ми були з гастролями у різних країнах і мали різний досвід спілкування про події в Україні. Однозначно правильно все сприймали й розуміли поляки та естонці. Австрійці та німці були більш стриманими. Запам'яталася участь у конференції «Музика Протесту» у Франції. Там удень ми мали доповідь, ввечері концерт. На конференції всі мололи якусь теорію, а ми зробили фото- та відеопрезентацію подій на Майдані, розповіли про нашу особисту участь... Люди підходили зі сльозами на очах.

– Чи доводилося Вам за кордоном спілкуватися з, так би мовити, «ватниками»? Наскільки, з Вашої точки зору, мистецтво, у тому числі Ваше, здатне змінити світогляд цих людей?
– У Відні, де ми мали виступ 9 травня, спостерігалася активність «вати». По всьому місту ходили росіяни з колорадськими стрічками. Клуб був недалеко від площі, де вони святкували. Після визвучки ми пішли на площу «подивитися», зустріли грузинів із синьо-жовтою символікою. «Вата» була вже п'яна. Бійки не відбулося, хоч у повітрі було гаряче. Свято закінчилося, як і всі російські свята – п'янкою, матом, валянням на землі та купою порожніх пляшок.
Часом до нас підходять кореспонденти «ватних» видань. Які поширені там, де існує російська діаспора. Вони також бувають на наших концертах. Підходять, ставлять провокаційні питання. Краще з ними взагалі не спілкуватися. На початку ми пробували щось їм пояснювати, аж поки зрозуміли, що в цьому немає сенсу – вони ж «на роботі». Звичайно, з простими людьми говорити можна, та й потрібно. Але краще переконувати їх музикою.

– Куди збираєтесь на гастролі цього року? Чи планується на цих гастролях щось незвичайне, таке, чого не було на попередніх?
– Саме зараз презентуємо наш новий альбом «УкрОп», тобто «Український Опір». Гастрольний тур починається з концертів у Німеччині та Польщі. Будемо знов розповідати про наше сьогоднішнє життя, за що ми боремося, про суть конфлікту з Росією, продавати Українську та гайдамацьку символіку, всі кошти від реалізації якої передамо на потреби АТО.

назад >>>