Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський в інтерв'ю одному з українських громадсько-політичних ЗМІ повідомив, що тарифи на перевезення пасажирів залізничним транспортом планується підняти одномоментно на 21%. Таке подорожчання буде здійснено орієнтовно у середині квітня.
На початку року планувалося, що зміна тарифів відбуватиметься поетапно, проте наразі ухвалене протилежне рішення.
Як відомо, ціна квитка на поїзд у внутрішньоукраїнському сполученні складається з кількох частин: власне квиток (т.зв. проїзд у жорсткому вагоні без зручностей), плацкарта, комісійний, касовий, страховий та сервіс¬ний збори (нараховуються залежно від каналу продажу). На сумарну вартість квитка нараховується ПДВ.
Зміна тарифів викликана збитковістю пасажирських перевезень та необхідністю їх дотування за рахунок відрахувань від обслуговування вантажопотоків, які, у свою чергу, суттєво знизилися через війну на українському Сході та кризовий стан вітчизняної економіки. Разом із тим, міністр вважає, що в галузі пасажирських перевезень необхідно навести порядок, проаналізувавши структуру витрат на них та встановивши долю, яка покриватиметься за рахунок дотацій від вантажних перевезень. Після цього уряд має розробити систему монетизації пільг та створити механізм адресних дотацій пільговикам залежно від категорії.
 

назад >>>