Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Єсеред українських туристичних компаній справжні новатори, які навіть за нинішніх умов намагаються відкрити для своїх співгромадян нові, раніше невідомі, напрямки. Наприклад, туроператор «Феєрія», який цього сезону оголосив про запуск чартерного ланцюжка на Албанію. Перевізником у даному випадку виступає МАУ. А туроператор IdrisKa заявив про запуск чартерного ланцюжка на незвичний для українців морський курорт Іспанії — Аліканте. Перевезення на цьому напрямку також здійснюватимуть МАУ.
На момент виходу цього номера УТ з друку обидва туроператори ще не розпочали свої чартерні програми. Проте, користуючись загальнодоступними системами бронювання туристичного контернту. Спробуємо дослідити цінові пропозиції на цих курортах та, відповідно, класифікувати їх з точки зору доступності для українського туриста.

Албанія: європейський економ-клас
Наразі Албанія є нерозвіданим для українців туристичним напрямком. Однак зазначимо, що м'який адріатичний клі¬мат, невисока вартість послуг тамтешньої інфраструктури та безвізовий для громадян України в'їзд спільно з дефіцитом номерів у сусідній Чорногорії можуть зробити із цього напрямку своєрідну туристичну перлину навіть для скрутних часів.
Як і в сусідній Чорногорії, туристичний продукт Албанії в основному ґрунтується на віллах. Однак протягом останніх років стрімко збільшується й кількість готелів. Які працюють за класичною схемою, надаючи своїм гостям, крім послуг проживання, ще й харчування, а також додаткові послуги на кшталт спа-центрів.

Аліканте: незвіданий «середнячок»
Переважна більшість українських туристів, обираючи для свого відпочинку Іспанію, віддає перевагу морським курортним зонам провінції Каталонія, в першу чергу Коста Брава та Коста Дорада. Однак Іспанія — велика країна, й на її узбережжі діють й інші курорти, більшість з яких українським туристам невідома. Не в останню чергу через відсутність прямих авіарейсів до тих регіонів. Отже, спроба українського туроператора IdrisKa відкрити для наших співгрома¬дян новий іспанський напрямок варта найвищої поваги: щоб піднімати за нинішніх часів чартер, та ще й на європейський, тобто шенгенський напрямок — необхідно мати неабияку сміливість.
Чому саме Аліканте? Сподіваємось, відповідь на це запитання дасть порівняльний аналіз мінімальних цін на послуги проживання на деяких іспанських морських курортах. З нього можна зробити висновок, що Аліканте є твердим євро¬пейським «середнячком», ціни на якому. Звичайно, не зрівняються з албанськими, проте в середньому помітно менші, ніж на популярних курортах Каталонії та Балеарських островів (у першу чергу, на Майорці). Отже, будемо сподіватися, що розрахунки аналітиків компанії IdrisKa виправдаються, й чартерний ланцюжок до цього іспанського курорту відлітає своє з відчутним прибутком.

Чи варта овчинка вичинки, а напрямок - чартеру?
Принцип роботи журналістів-аналітиків полягає у тому, щоб перевіряти та аналізувати будь-які заявлені дані. Так само вчинимо і в нашому випадку: спробуємо перевірити, наскільки вигіднішим для туриста є придбання чартерного туру порівняно з самостійним бронюванням послуг. Отже, на сайті туроператора «Феєрія» найдешевший тур до Албанії — 11-денний відпочинок на морі у 2-зірковому готелі Ujvara в місті Дуррес — коштує $530 або 12561 грн (станом на 27 квітня). Відповідно до даних системи booking. com, вартість одномісного номера на 10 ночей (з 7 по 17 липня) в аналогічному за класом 2-зірковому готелі Dollaku в місті Дуррес складає $224. За даними найбільншого українського авіаційного агента Tickets.UA, мінімальна вартість квитка на близькы до цієї дати (туди 7 липня, назад 14 липня) складає 7829 грн, або $344 авіакомпанія Turkish Airlines, пошук 27 квітня). В такому випадку 7 ночей в тому ж таки готелі Dollaku коштуватиме $171. Якщо припустити, що індивідуальний трансфер на таксі з аеропорту до готелю та назад коштуватиме $50, то в сумі індивідуально організований відпочинок на 7 ночей обійдеться в $565.
Що ж до чартерної програми на Аліканте, то тут усе значно простіше: квиток на регулярний рейс із Києва до цього аеропорту (туди 13 липня, назад 20 липня) коштує $688 (AirFrance/KLM), вартість 7 ночей у 3-зірковому готелі Leuka складе $333, крім того, є ще трансфер, який обійдеться приблизно в $100 в обидва кінці. У той же час на сайті туроператора IdrisKa в розділі «пошук турів» на ці дати пропонується тур вартістю $768 за системою «Фортуна» (готелі 3*, в межах міста Аліканте). Немає сумніву, що такі дані можуть служити вагомим аргументом на користь операторського туру при спілкуванні з клієнтом для будь-якої агенції.
 

назад >>>