Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Павло ВУГЕЛЬМАН, заступник міського голови Одеська міська рада
МОЖЛИВОСТІ МІСТ - найцінніших брендів держав - ніколи раніше не були настільки широкими, як у наш час. Глобальна економіка без бар'єрів і розвиток технологій створюють рівні умови конкуренції для міст усього світу. З одного боку, це дає безліч нових можливостей, з іншого - вимагає продуманої маркетингової та інвестиційної стратегії у висококонкурентному середовищі.
Розуміючи важливість формування стратегічного, орієнтованого на ринок планування і створення перспективної концепції розвитку міста, Одеська міська влада запускає нову програму «Одеса 5Т», в рамках якої планомірно реалізовуватиме єдину інвестиційну стратегію 5Т на всіх рівнях. Це надзвичайно важливий та довгоочікуваний момент для міста. Адже ми не просто прагнемо йти в ногу з часом, а намагаємось грамотно підійти до питання планування майбутнього міста, стабільності й послідовності його розвитку.
Чому «5Т»? Відповідь досить проста. Головними інвестиційно-привабливими бізнес-активами Одеси є 5 напрямків: Транспорт, Торгівля, Технології, Туризм і Траст. Транспорт і логістика - те, без чого наше місто просто неможливо уявити - порти Великої Одеси. Адже наше місто недарма називають «морськими воротами України»: транзитний потенціал Одеси величезний, найбільший логістичний хаб Чорного моря, Півдня України та Східної Європи - це не просто слова. Це величезні перспективи й напрямки для розвитку.
Торгівля - так само органічна для Одеси, як і море. Сучасна оптова та роздрібна торгівля, вільні економічні зони, міжнародний торговий і логістичний хаб - все це дає Одесі можливість бути одним із лідерів у цій галузі.
Технології - в сучасному світі місто, яке не інвестує у розвиток технологій, не має шансів на стабільний та гармонійний розвиток. Одеса - третій у світі центр технологічних компаній і стартапів. І це звання втрачати місто не збирається. Якраз, навпаки - місто прагне лише рости й розвиватися.
Туризм - це один із ключових аспектів міського життя. Одесі випала честь бути одним із найбільших туристичних та рекреаційних центрів у Східній Європі, відтак і висока відповідальність за те, щоб залишатися привабливою для туристів, розвивати цю галузь і просувати можливість якісного відпочинку в нашому місті серед інших світових пропозицій.
Trust, що в перекладі з англійської означає «довіра». Ми віримо, що Одеса є серйозним фінансовим центром із величезними перспективами для розвитку.
«Одеса 5Т» - це новий інвестиційний бренд, який допоможе місту розвиватися на всіх рівнях, тож команда міської ради рада представити його городянам і гостям нашого міста. Наразі здійснюються заходи із запуску й імплементації нового інвестиційного бренду. Роботи багато, але й очікування досить високі. У якості перших кроків обрано актуалізацію стратегії соціально-економічного розвитку міста Одеси до 2022 року з урахуванням концепції інвестиційної діяльності «Одеса 5Т».
Потім ми плануємо представити оновлений інвестиційний портал. Також у процесі створення знаходяться Інвестиційна рада «Одесса 5Т» при Одеському міському голові. Наразі вже працює «Фонд розвитку м. Одеси», який створено задля реалізації важливих соціальних проектів та громадських ініціатив, що забезпечать сталий соціально-економічний розвиток міста. «Родзинкою» презентації стане нова інвест-агенція, створення якої також є цікавим та новим досвідом для міста, адже системний підхід до інвестиційної діяльності- ключ до успіху. Бачення агенції - спеціальний проект-центр, який займатиметься розробкою та реалізацією інвестиційних проектів, пропонуватиме інвесторам грамотну й якісну роботу з проектами «під ключ» на муніципальному рівні.
З метою надання потенційним інвесторам достовірної та повної інформації про рівень кредитного ризику й інвестиційної привабливості міста Одеси забезпечено взаємодію з національними рейтинговими агентствами. Варто зазначити, що 2015 року місто обійняло високі позиції в інвестиційних рейтингах привабливості, зокрема:
• Рейтингова агенція «IBI-Rating» визнала Одесу містом з високою інвестиційною привабливістю - «invA +»;
• Рейтинговим комітетом ТОВ «Українське кредит-но-рейтингове агентство» місту присвоєно високий рівень інвестиційної привабливості - «IAi».
Того ж таки 2015 року журнал «Forbes» визнав Одесу найкращим містом для ведення бізнесу в Україні (місту присвоєно найвищі рейтинги в показниках «Економічна стійкість», «Інфраструктура»).
Планується закріпити цей рейтинг на довгі роки вперед.
1 липня міська влада презентує громадськості, бізнес-спільноті, іноземним інвесторам та партнерам інвестиційну стратегію розвитку «Одеса 5Т» в рамках Odessa Summer Business Days, які з часом ми хочемо бачити регулярною й важливою подією у світових бізнес-календарях. За допомогою ж презентації планується вирішити кілька основних завдань:
• Проаналізувати правильність та відповідність обраного позиціонування, місії та інвестиційної стратегії;
• В ході практичної взаємодії обговорити та знайти найточніші формулювання, що визначають ідентичність Одеси для подальшого формування інвестиційної стратегії;
• Розробити програму, яка дозволить у майбутньому прийти до бажаного результату.
Основною метою заходів є закріплення позиціонування «Одеса 5Т» як центру розвитку транспортної, торгівельної і туристичної сфер, IT-технологій, а також безпечного й надійного процесу інвестицій. Одеса 5Т- це наша платформа для розвитку бізнесу й ділової активності, вона покликана об'єднати зусилля і стати основним майданчиком для залучення інвестицій, розвитку міської інфраструктури, міжнародної взаємодії, бізнесу, просування інноваційного та технологічного потенціалу міста. Ми відкриті до нового й шукаємо однодумців, які цікавляться новими можливостями і готові розвивати місто.
Наше спільне завдання - пробудити інтерес громадськості, як культурної інтелігенції, так і бізнес-спільноти, до того, щоб зробити Одесу кращою, красивішою, цікавішою і привабливішою для містян, туристів та інвесторів.
Користуючись можливістю, хочемо запросити всіх до Одеси не тільки чудово провести час, а й зануритися до сфери успішних бізнес-практик, знань, знайомств, думок... А також дізнатися, що ще планується в рамках програми «Одеса 5Т».
Ласкаво просимо до Одеси! До зустрічі i липня на перших Odessa Summer Business Days 2016! 

назад >>>