Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Як професійне галузеве видання, «Український туризм» вважає, що не існує місць чи місцевостей, непривабливих для туристів. Відтак розвивати туристичну галузь можна (та й необхідно) всюди, у тому числі й у таких місцях, які ніколи не вважалися туристично привабливими.
Утім, українське Подунав'я до таких жодним чином не відноситься. Навіть сьогодні, за далеко не найкращого стану обох автомобільних доріг, що з'єднують регіон з Одесою та іншою територією України, за фактично розваленого пасажирського залізничного сполучення туристи все одно їдуть до туристичних принад
краю. Наприклад, у Вилково чи на «нульовий кілометр», звідки починається відлік відстані по Дунаю. Ми неодноразово розміщували на своїх сторінках матеріали, присвячені цьому цікавому в усіх відношеннях регіону. Сьогодні ж публікуємо відповіді на питання, які редакція поставила меру Ізмаїла Андрієві АБРАМЧЕНКУ.
 
- Пане Андрію, на екскурсії до Українського Подунав'я туристичні групи зазвичай прибувають з Одеси, на що витрачається досить багато часу й сил через стан автодоріг, які з'єднують обласний центр з півднем регіону. Таким чином, цілком логічним для туроператорів є побудова туристичного продукту на готельній базі Ізмаїла. Однак для цього туроператорським компаніям необхідно знати, що саме в місті та його околицях може привабити екскурсантів. Будь ласка, розкажіть читачам УТ про туристичні принади міста та прилеглих до нього територій, на базі яких туроператорські компанії могли б будувати привабли-вий для своєї клієнтури туристичний продукт.
- Мешканці Ізмаїла знають і пишаються героїчним минулим свого міста. Територія колишньої фортеці Ізмаїл досі зберігає багатовікову історію численних військових битв і нагадує про військово-історичну спадщину. Тут розташовані пам'ятники військової архі¬тектури XVI-XIX ст. - залишки ровів, валів, фортифіка¬ційних споруд різних епох, пам'ятники культової архі-тектури - Успенська та Свято-Миколаївська церкви, монастирські келії, турецька мечеть XVI століття, чис¬ленні військові та цивільні поховання. Історичну цін¬ність представляє і природний ландшафт, який част¬ково зберігся з XVIII в. до наших днів. Співробітниками меморіального парку-музею «Фортеця» розроблені екскурсійні маршрути.
Крім того, в межах міста Ізмаїла налічується понад 90 пам'яток культурної спадщини різних видів, з них - близько сорока пам'яток архітектури та містобудування XIX - початку XX ст. Серед них: Кафедральний собор Покрова Пресвятої Богородиці (1821-1831 років), Свято-Нікольська церква (старообрядницька) (1833), Церква Святих Жінок Мироносиць (1898), Єдиновірчеська церк¬ва Різдва Богородиці (1896-1897), житлові будинки, гос¬тинний двір, єпархіальне управління, будівля міської управи тощо.
Ізмаїльський історичний музей О.В. Суворова, розташований у центральній частині Ізмаїла в особняку, що є пам'ятником історії та архітектури кін. XIX ст. Першими мешканцями будинку у 1899 р. стала родина міського голови Авраамова, який керував містом з 1909 по 1911 рр. Музей є одним з п'яти суворовських музеїв, що діють на пострадянському просторі. Експозиція музею присвячена життю та діяльності видатного пол¬ководця Олександра Васильовича Суворова, його участі в Семирічній війні (1756-1763 рр.), російсько-турецьких війнах останньої чверті XVIII ст., Італійському та Швейцарському походах 1799 р. Окремий блок матеріалів присвячений Чорноморському козацькому війську, його ролі в штурмі фортеці Ізмаїл 1790 р. Музей за багатством фондових колекцій займає значиме місце серед музеїв Одеського регіону. Музей володіє і солід¬ними колекціями іншого характеру: археологічною, етнографічною, а також документами та матеріалами з історії міста Ізмаїл та Придунайського краю.
В старовинному особняку кінця XIX ст., що нале¬жав бессарабському землевласнику та міському голові Ф.П. Тульчианову, розташований історико-краєзнавчий музей Придунав'я. В музеї зібрані експонати культурно-історичного значення, що характеризують місто й край протягом різних хронологічних періодів. Представлені такі групи зберігання, як археологія, нумізматика, фалеристика, історико-побутові предмети, предмети мистецтва, карти, документи, кіно-фото-фоно документи тощо.
Ізмаїльська картинна галерея. Фонди галереї налічують понад 5 тисяч творів.
Працюють такі розділи музею:
- сучасне українське і російське мистецтво (живопис, графіка, скульптура);
- декоративно - прикладне мистецтво України;
- українське і російське мистецтво XVII - XIX ст .;
- західноєвропейське мистецтво XVI - XIX ст .;
- іконопис і предмети культу XVII - XIX ст .;
- мистецтво народів Сходу.
В залах картинної галереї любителі мистецтва можуть ознайомитись з шедеврами світового мистецтва з колекцій відомих музеїв України, Росії, Молдавії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану, країн Балтїї, Італії,
Німеччини, Румунії, Угорщини, Чехії, Болгарії та багатьох інших країн.
 
- Чи існує в місті Програма розвитку туристичної галузі? Якщо так, то у чому вона полягає та які ставить перед собою цілі?
- Фундаментом для основних міських програм, важливих для жителів міста рішень, які приймаються Ізмаїльською міською радою та її виконавчим комітетом є Програма економічного і соціального розвитку м. Ізмаїл на 2016 рік. Це документ з переліком основних напрямків, пріоритетів і конкретних цілей, який відповідає підтриманій громадою концепції «Міста, комфортного для своїх жителів та гостей». Разом з головними завданнями Програми приділена увага також таким напрямкам: розвиток торговельно-економічних зв'язків із сусідніми країнами та розвиток туризму.
З метою створення на березі Дунаю культурно-історичного центру, який стане гордістю нашого міста, у 2015 році розпочаті роботи з капітального ремонту прилеглої території Діорами «Штурм фортеці Ізмаїл» та з реконструкції набережної Дунаю у мікрорайоні «Фортеця». Це дозволить збільшити туристичну привабливість та подарує городянам ще одне місце відпочинку.
У 2016 році планується продовжити роботу по ремонту, забезпеченню і підтримці належного санітарного стану найбільш важливих об'єктів туристичної галузі і доріг, що включені до основного туристичного маршруту по місту. Так, за рахунок бюджету розвитку на 2016 рік продовжиться робота з облаштування прилеглої території до Діорами, капітальний ремонт будівлі Діорами «Штурм фортеці Ізмаїл» та Палацу культури ім. Т. Г. Шевченка. Заплановано проведення ремонтних робіт в історичному музеї О.В. Суворова - створення збройного арсеналу.
Досвід показує, що Програма соціально-економічного розвитку міста становить інтерес для інвесторів, які зацікавлені в будівництві своїх об'єктів у нашому місті. Програму уважно вивчають міжнародні партнери, зацікавлені в реалізації транскордонних проектів.
 
– Якою є готельна база Ізмаїла? Чи є в місті пансіонати, хостели, чи розвивається індустрія тимчасового проживання для туристів?
- Для забезпечення комфортного перебування гостей міста в Ізмаїлі функціонує 8 готелів та аналогічних засобів тимчасового розміщення (з номерним фондом 174 номери, класом: люкс, напівлюкс, економ, економ+), які пропонують високий рівень обслуговування за різноманітною вартістю.
 
- Крім оглядово-екскурсійних поїздок, що ще може запропонувати своїм гостям Ізмаїл? Просимо розповісти, які заходи подієвого та івент-туризму проводяться у місті та його околицях (фестивалі, реконструкції історичних подій, заходи активного туризму і т.п.).
- В Ізмаїлі проводиться цілий ряд культурно-масових заходів: народні гуляння, фестивалі. Наприкінці травня проходить фестиваль мистецтв «Дунайська весна», який збирає талановитих виконавців українського Подунав'я та України.
В рамках святкування Дня міста наприкінці вересня проходить фестиваль національних культур «Бессарабська тантелла». До програми фести¬валю входить концерт, етнічні подвір'я, конкурс «Бессарабська юшка», розважальні конкурси, виїзна торгівля, дитячі атракціони, майстер-класи та виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва, виставка ізмаїльських фотографів тощо. В концерті беруть участь місцеві та запрошені фольклорні вокальні та хореографічні колективи художньої самодіяльності, а також талановиті виконавці України. Національно-культурні товариства міста оформлюють етнічні подвір'я, які розкривають історію, особливості ремесел та побуту, національної кухні етносів, що населяють Подунав'я. Традиційно на другий день проходить фестиваль української рок-музики «Дунайська січ».
 
Олександр ІСТОМІН, начальник Ізмаїльської філії ДП «Адміністрація морських портів України»:
Міська влада Ізмаїла надає повне сприяння розвитку круїзного туризму в місті. За останні кілька років місто кардинально змінилося: відремонтовано дороги й тротуари -принаймні, на центральних вулицях та уздовж трас туристичних маршрутів, упорядковано територію, що межує з діорамою, закладено нові сквери, ремонтуються фасади будівель... Якщо кількома словами, то Ізмаїл поступово перетворюється на упорядковане та чисте європейське місто, куди не соромно запрошувати іноземних туристів.
ДП «АМПУ» також здійснює відповідний внесок в упорядкування Ізмаїла: наразі здійснюється капітальний ремонт будівлі Морського вокзалу - візитівки міста для туристів, що прибувають до нього по Дунаю. Наступного року плануємо відремонтувати набережну.
Однак для відродження та розвитку круїзного туризму зусиль міської влади та АМПУ, на жаль, недостатньо. Для вирішення цих питань украй необхідно сприяння Міністерства інфраструктури щодо приведення розмірів портових зборів до загальноєвропейських стандартів. Минулого року МІУ почало процес спрощення системи контролю та огляду суден, і це є великий плюс для галузі.
Звичайно, найважливішим фактором є установлення в Україні миру. Не в останню чергу через війну на сході держави кількість суднозаходів у порт Ізмаїла скоротилася майже до нуля. Тому. на мою думку, відродження та розвиток круїзного судноплавства на Дунаї неможливе без сприяння на державному рівні.
 
Сергій УЗУН, директор туристичної компанії «Бессарабія-тур», м. Ізмаїл:
Нижнє Подунав'я було й залишається привабливим регіоном України. Воно знаходиться в тих віддалених місцях, де багаті історія, культура, мальовнича природа, чисте море, цікаві етнографія та, звичайно ж, кухня. Також значну туристичну атракцію являє собою Дунай - з дельтою, великими озерами, історичними пам'ятками. Перераховувати можна довго, але краще приїхати і все це побачити своїми очима.
Та, на жаль, тури до Нижнього Подунав'я користуються значно нижчим попитом, ніж могли б, через низку факторів, головним з яких є погана якість доріг та застаріла готельна база регіону, а також нестача якісних придорожніх кафе. Нам - мешканцям регіону - хотілося б більше державних, регіональних чи міжнародних програм, метою яких було б поліпшення туризму в Українській Бессарабії. У такому випадку ми могли б суттєво підвищити турпотоки в регіон, у тому числі за рахунок комплексних турів , наприклад, суміщаючи екскурсійну програму з відпочинком на озерах, дунайських чи чорноморських пляжах. Тим більше, саме такі тури користуються в наших туристів найбільшим попитом.
Якщо говорити про сусідні країни, в першу чергу Румунію та Болгарію, то для громадян цих держав туризм до нашого регіону потенційно міг би стати непоганою альтернативою традиційним для них напрямкам. Адже вони в'їжджають в Україну без віз, знаходяться недалеко. Але, на жаль, потоку майже немає через нинішню напружену ситуацію в Україні - не маючи достатньої інформації, громадяни сусідніх країн просто бояться до нас їхати. Ну й, звичайно, в своєму нинішньому стані ринок Бессарабії слабо конкурентний з ринком, наприклад, Греції для болгарів та, скажімо, Угорщини для румунів. Хоча дуже б хотілося привернути в наш регіон іноземних туристів.
Що ж до установлення безвізового режиму з державами Європи, то для нашого регіону це навряд чи якось вплине на турпотоки. Річ у тім, що більшість наших мешканців їздить до Болгарії та Румунії - за болгарською ж візою, яка оформлюється швидко й з мінімальною кількістю документів. Хоча, звичайно, без оформлення віз їздити стане зручніше. А от від поромної переправи чекаємо тільки позитивних результатів. Якщо ж говорити про морське сполучення з регіоном, у першу чергу - з Ізмаїлом, а також круїзний туризм, то тут, на мою думку, треба піднімати рівень життя українців, щоб наші співгромадяни могли собі дозволити мандрувати морем. Ну й, звичайно, ми будемо тільки раді, якщо повернуться пороми до Галацу або чартери до Сілістри. 

назад >>>