Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Олег ГОНЧАРУК, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації 
Івано-Франківщина є одним із провідних туристичних та курортно-рекреаційних регіонів України, який характеризується значною кількістю об'єктів культурної спадщини та природно-заповідного фонду. В області достатньо розвинена туристична інфраструктура та мережа транспортного сполучення. Відповідно до Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 17.10.2014 р. № 1401-32/2014, розвиток туристично-рекреаційної сфери є однією з пріоритетних цілей.
Варто також наголосити, що розвиток туристичної та рекреаційної індустрії на Івано-Франківщині є сегментом реалізації проекту «Єврокарпатська ініціатива», що є, передусім, філософією змін, які нам необхідно реалізувати заради підвищення добробуту прикарпатців та модернізації економіки Івано-Франківщини. «Єврокарпатська ініціатива» є пілотним проектом, якому немає аналогів в інших областях держави. Подібні проекти можуть стати конкретною презентацією європейських намірів України. Заходи реалізації проекту передбачають створення спри¬ятливого середовища для залучення у розвиток регіону вітчизняних та іноземних інвестицій. Для оптимізму в цьому питанні є вагомі підстави: Івано-Франківщина пишається другим місцем у рейтингу інвестиційної привабливості регіонів за підсумками минулого року. Відтак ми маємо прагнення й перспективи піднятися на першу сходинку в цьому рейтингу.
Хотів би звернути увагу читачів «Українського туризму»: найпривабливішими для потенційних інвесторів на Івано-Франківщині можуть стати саме туристично-рекреаційний комплекс і транспортно-логістична інфраструктура, а також машинобудування, інформаційні технології, видобувна та переробна промисловості, альтернативна енергетика, розвиток сільських територій (знову ж таки, й за допомогою об'єктів сільського та зеленого туризму в тому числі). Пріоритетними для області є питання побудови доріг, а також проведення інвентаризації об'єктів, сприятливих для інвестування, формування комфортних умов для ведення бізнесу.
Зазначу, що «Єврокарпатська ініціатива» уже дає перші результати щодо залучення інвестицій в економіку області. Я трохи відійду від туристичної тематики, проте не можу не навести як приклад рішення німецького холдингового акціонерного товариства «Leoni AG» про будівництво на Коломийщині заводу із виробництва кабельних мереж для автомобілів. У результаті лише на першому етапі втілення проекту німці інвестують 15 млн. євро. Не маю жодного сумніву, що подібні проекти не тільки можливі, але й обов'язково будуть реалізовані й у туристичній галузі на гостинній землі Прикарпаття.
Розвиток туристичної індустрії в області базується на міжсекторній співпраці влади, бізнесу та громадськості в напрямку формування оригінальних туристичних продуктів, розробки та впровадження туристичних проектів із відповідним фінансовим забезпеченням. На моє переконання, місцева влада - як представницька, так і виконавча - повинна докласти максимум зусиль, щоб перетворити Прикарпаття на європейський центр обслуговування туристів і створити дійсно конкурентоздатний туристичний продукт на основі високої якості, унікальної пропозиції завдяки багатству природної та історико-культурної спадщини.
Тож щиро запрошую представників туристичного бізнесу та громадськості долучатися до розвитку туристичної, рекреаційної, транспортно-логістичної інфраструктури нашого краю.
Приїжджайте відпочивати на Івано-Франківщину! 

назад >>>