Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Починаючи з кінця червня, за ініціативою Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку й торгівлі в Україні здійснюється пілотний проект зі спрощення оформлення в'їзних віз для громадян Китайської Народної Республіки. З метою ілюстрації можливостей безвізового в'їзду туристів із третіх держав та, відповідно, необхідності подальшої лібералізації для них візового режиму, наводимо інформацію, підготовану Департаментом туризму й курортів МЕРТ України за нашим проханням, щодо результатів цього проекту в літній сезон.
Відповідно до двосторонніх домовленостей, досягнутих під час зустрічі представників України та Китайської Народної Республіки, було прийняте рішення здійснити низку заходів щодо полегшених умов в'їзду громадян КНР до України.
З огляду на те, що у 2015 році витрати громадян КНР на туристичні подорожі склали близько 292 млр. дол. США, Китайська Народна Республіка є світовим лідером за витратами на туризм.
У зв'язку з цим до Правил оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою КМУ від 01.06.2011 № 567, внесено зміни, якими передбачено розширити перелік країн для надання візи для в'їзду в Україну громадян з метою туризму, які можуть бути оформлені у пункті пропуску через державний кордон департаментом консульської служби МЗС або представництвом МЗС на території України за наявності відповідних документів, що підтверджують туристичний характер поїздки згідно з Законом України "Про туризм", як разові на строк до 15 днів.
Так, з метою збільшення в'їзного потоку китайських туристів до України прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 356 «Про тимчасове запровадження оформлення віз у пункті пропуску через державний кордон України у міжнародному аеропорту «Бориспіль» для громадян КНР, які в'їжджають в Україну з діловою або туристичною метою», згідно з якою у період з 20 червня по 30 вересня 2016 року у вказаному пунк¬ті пропуску запроваджено оформлення громадянам КНР разових віз строком дії до 15 днів.
З метою виконання заходів щодо полегшених умов в'їзду громадян КНР в Україну та вирішення в оперативному режимі виникаючих проблемних питань під час реалізації пілотного проекту в Міністерстві закордонних справ України 15.06.16 відбулась нарада за участі туристичних операторів, представників МАУ, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Адміністрації Держприкор-донслужби, представників пропускного пункту «Аеропорт «Бориспіль».
Під час наради туроператорам з боку МЗС надано «Пам'ятку щодо підстав в'їзду громадян КНР на територію України у період з 20 червня по 30 вересня 2016 року та оформлення разової візи строком дії до 15 днів в аеропорту «Бориспіль».
Слід зазначити, що за час реалізації зазначеного проекту департаментом консульської служби МЗС у міжнародному аеропорту «Бориспіль» видано 1459 віз громадянам КНР для в'їзду в Україну з діловою або туристичною метою. За даними МЗС, найбільший потік туристів з КНР до України припав на середину серпня цього року. Разом з цим, за статистикою відвідувань України громадянами КНР, які в'їзжали з діловою або туристичною метою, витрати на оформлення віз склали 4,1 млн. грн.

назад >>>