Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Лижі заздалегідь
В Україні давно відомим є жарт: «для мерії зима завжди приходить раптово». Щоправда, таке саме твердження вірне і для переважної більшості любителів гірськолижного відпочинку, які чомусь віддають перевагу придбанню лижних турів за тиждень до Новорічних свят або своєї відпустки. Але є серед нас люди, які намагаються завчасно подбати про зимове дозвілля. Спеціально для них ми підготували попередній огляд лижних пропозицій на зимовий сезон 2016/2017.

Організовано та бюджетно
Ні для кого не секрет, що в нашій країні набирає обертів режим жорсткої економії. Особливо яскраво це проявляється в бюджетній сфері, хоча приватні компанії також прагнуть мінімізувати свої витрати, в тому числі й за рахунок заробітних плат наших співгромадян. Утім, при бажанні навіть невисокі заробітки не можуть стати причиною відмови від зимових поїздок.
Наприклад, триденний тур з Києва на Буковель обійдеться в 2400 грн. з людини. У вартість подорожі включені проїзд, проживання та харчування. Додатково необхідно сплатити лижний абонемент для доступу на підйомник (скіпас) і, якщо необхідно, оренду лижного інвентарю.
Завдяки тому, що в нашому виданні щорічно прово¬диться аналіз лижних пропозицій, є можливість показати динаміку змін цін на гірськолижний відпочинок в Буковелі за останні зимові сезони.
Як бачимо (див. табл.), ціна туру у гривнях протя¬гом останніх років залишалася практично незмінною. Але при цьому кожного року збільшується вартість скіпасу. В результаті, з 2013 до 2016 року ціна відпочинку в національній валюті зросла майже вдвічі. Але при цьому вартість в євровалюті тільки зараз наблизилася до показників сезону 2014/2015, і ще є далекою від цін сезону 2013/2014.

Сам собі лижник
Незважаючи на велику кількість лижних пропозицій, сьогодні все більше українців віддають перевагу самостійній організації лижного дозвілля. Тим більше, що в мережі інтернет є чималий набір онлайн-сервісів, починаючи від купівлі квитків на поїзд до пошуку відповідного місця проживання.
Якщо державний монополіст - компанія «Укрзалізниця» - не змінить тарифи до кінця року, то з Києва до Івано-Франківська можна добратися потягом приблизно за 260 грн. з особи (місце в купе). Ще близько 350 грн на добу коштуватиме двомісний номер у котеджі.
Варто зауважити, що, крім розкрученого курорту Буковель, в Україні успішно функціонують й інші лижні центри. Наприклад, розташований вже в Закарпатській області гірськолижний курорт Драгобрат. Його характерна риса - тривалий сніговий покрів, з листопада по травень. Коли на інших курортах вже цвіте трава, то тут можна продовжувати спускатися на лижах. Загальна довжина лижних трас дорівнює 10 км, а лижна інфраструктура представлена 10 підйомниками. Якщо говорити про вартість оренди житла, то вона практич¬но така ж, як і на курорті Буковель, а ось ціна скіпасу складе близько 260 грн. за 10 підйомів.
Славське - цей курорт розташований на півдні Львівської області. Деякі з його трас відповідають стан¬дартам Міжнародної федерації лижного спорту. Його «фішка» - нерівномірні бічні схили, які можуть освоїти як професіонали, так і новачки. Загальна протяжність трас - 22 км, а кількість підйомників - 11. Ціни на скіпас починаються від 180 грн. на день, а житло обійдеться від 110 грн. за двомісний номер.
Крім звичних карпатських курортів, жителі України можуть спробувати й відносно нові напрямки зимового відпочинку. Наприклад, в Черкаській області є лижний комплекс «Водяники». Звичайно, його інфраструктуру не порівняти з природними можливостями карпатських курортів. Тут довжина трас не перевищує 2 км, а до послуг лижників всього лише 2 підйомники. Також все ще в когорті новачків перебуває лижний комплекс в Одеській області, розташований поблизу від селища Березівка. Тут діє траса довжиною 1800 метрів та 3 підйомники. На жаль, на момент здачі журналу до друку ціни на їхні лижні абонементи не були опубліковані. Скоріш за все, ця інформація з'явиться ближче до зимового сезону. 
 
Лижі закордонні: бюджетні
За підсумками минулого літнього сезону на півдні України, багато туристичних експертів висловлювали думку, що через низький рівень вітчизняного сервісу багато українців вирішили назбирати грошей й витратити їх на зарубіжний відпочинок. Подібна ж тенденція очікується і в зимовому сезоні. У всякому разі, якщо курс гривні по відношенню до провідних іноземних валют не буде сильно мінятися, можна очікувати зростання потоку українців на закордонні курорти.
Якщо говорити про недорогі зимові пропозиції за межами нашої країни, то треба почати з польського курорту Закопане. Вже зараз можна зустріти пропозиції тижневого відпочинку в цьому місці за суму близько 280 євро. В цю ціну входить проїзд зі Львова на автобусі, проживання, харчування та трансфер на лижні траси. Не варто забувати, що для поїздки в Польщу необхідно відкрити шенгенську візу (35 євро + 20 євро збір візового центру). Крім цього, із західної частини нашої країни можна поїхати на лижний відпочинок в Словаччину. Наприклад, тиждень відпочинку на курорті Штребське Плесо обійдеться в суму близько 300 євро: включений проїзд з Ужгорода, проживання, харчування та транс¬фер на курорт. Також, як і у випадку з Польщею, необхідно оплачувати вартість шенгенської візи та скіпас.
Для мешканців півдня України привабливішими виглядають поїздки на лижні курорти в Болгарії. Так, тиждень відпочинку на популярному болгарському курорті Банско з виїздом з Одеси зараз обійдеться в 280 євро. У вартість включено стандартний перелік послуг, що перелічені вище. Окремо треба доплачувати за візу (ті ж самі 35 євро) та скіпас. Утім, Болгарія визнає шенгенські візи. тому якщо в туриста є хоча б така одноразова віза, він може спокійно в'їжджати до Болгарії - віза при цьому чинність не втратить.
Досить цікаво, що румунський курорт Пояна Брашов, який розташований значно ближче болгарського Банско, але вже другий рік поспіль практично немає пропозицій українських турфірм в цьому напрямку (вони зустрічаються у чернівецьких та львівських туристичних компаній - Ред.). Можливо, лижний відпочинок в Румунії не користується популярністю в українців, зате в сусідній Молдові активно пропонуються тури на румунські «лижі» за ціною від 240 євро за людину.
 
Лижі закордонні: далекі й дорогі
Якщо ж говорити про лижний відпочинок у Старій Європі, то тут не можна не згадати італійський лижний курорт Lavignio: вартість тижневого авіатуру з Києва в цьому напрямку починається від 725 євро. При цьому лижний відпочинок в Грузії обійдеться ще дорожче: для поїздки на курорт Гудаурі з перельотом, проживанням та харчуванням необхідно сплатити 745 євро.
Окремо варто згадати про гірськолижні курорти Франції. У нинішньому сезоні цей напрямок не користується підвищеною популярністю через досить високу вартість, де чимала частка витрат припадає на авіа-переліт. Утім, ці витрати можна відчутно скоротити, якщо скористатися пропозиціями компанії SNCF, тобто Французьких залізниць, які за допомогою швидкіс¬них поїздів доставляють туристів з Парижа, Брюсселя, Амстердама та інших західноєвропейських авіахабів безпосередньо до лижних курортів як Франції, так і Швейцарії. Проте пропозиції турфірм на цьому напрямку не радують значною кількістю. Вартість відпочинку на французьких курортах починається від 550 євро - це тижневе проживання без вартості перельоту чи переїзду. Щоправда, в цю ціну включена ціна скіпасу.
Якщо ж говорити про Австрію, то тут, як і протягом останніх років, лідирує Східний Тіроль. Зокрема, курорт Ішгль, який регулярно радує своїх гостей новинками. Так, в цьому сезоні в Ішглі відкривається новий, 8-крісельний підйомник, нижня станція якого знаходиться на території Австрії, а верхня - вже в Швейцарії. Крім того, на замовлення менеджменту курорту було розроблено і запущено програму для iOs та Android-платформ під назвою iSki Ischgl App. З ним, зокрема, можна взяти участь у пригодницькому «маршруті контрабандистів», який проходить прикордонними регіонами двох країн -Австрії і Швейцарії, і дозволяє вигравати призи. Всього в об'єднаній австро-швейцарській зоні Ішгль/Замаун - 240 км трас різних категорій складності. Розміщення в готелях обходиться від 422 євро на тиждень, вартість
скіпасу - від 65 євро.

***
Зрозуміло, що навіть бюджетний закордонний відпочинок обходиться дорожче за катання на українських лижних курортах. Тому навіть без особливих провидницьких здібностей можна передбачити, що і в нинішньому зимовому сезоні українські вітчизняні курорти будуть затребувані нашими співгромадянами. Тобто й цього зимового сезону спостерігатиметься такий же підвищений попит, як і протягом останніх двох років. Щоправда, зі стабілізацією курсу валюти все більше українців звертатимуть пильну увагу на закордонні лижні курорти. Особливо, коли вітчизняна лижна індустрія буде просто піднімати ціни на свої послуги, не змінюючи свої послуги у бік покращення якості. 

назад >>>